• BIST 10771.36
  • Altın 2449.214
  • Dolar 32.8194
  • Euro 35.0403
  • Lefkoşa 31 °C
  • Girne 30 °C
  • Mağusa 29 °C
  • İskele 29 °C
  • Güzelyurt 29 °C
  • Lefke 31 °C

"Asıl şimdi yeni UBP"

Ulusal Birlik Partisi delegeleri tüzük değişikliklerini oybirliğiyle kabul etti.UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, tabandan gelen tüm seslerin tek tek...
"Asıl şimdi yeni UBP"

ubp kurultayUlusal Birlik Partisi delegeleri tüzük değişikliklerini oybirliğiyle kabul etti.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, tabandan gelen tüm seslerin tek tek ve hiçbiri geri plana atılmadan hazırlanan tüzüğün UBP ve ülke için devrim niteliğinde olduğunu belirterek, UBP’de amacın KKTC devletine hizmet olduğunu vurguladı.

Özgürgün, ilk seçimlerde partisini birinci parti çıkarmaması halinde genel başkanlık görevini bırakacağını söyledi.

ubp_kurultay

"ASIL ŞİMDİ YENİ UBP"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Olağanüstü Tüzük Kurultayı yapıldı.

Lefkoşa Elysium Park'ta yer alan kurultay, "Yeni tüzük, yeni vizyon, yeni dönem... Asıl şimdi yeni UBP" sloganıyla yapıldı.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ün salona gelmesiyle saat 11.00'de başlayan kurultaya, UBP üyeleri yoğun ilgi gösteriyor. Kurultayda, UBP milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticileri de hazır bulundu.

Kurultay, UBP Genel Sekreteri Sunat Atun'un yaptığı açılış konuşmasıyla başladı ve divanın oluşturuldu.

Atun, bugünün UBP için tarihi ve geleceğe atacağı emin adımların başlangıcı olduğunu belirterek, UBP'nin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Atun, konuşmasında hükümeti eleştirerek, ülkede başarısızlık örneği gösterdiğini ve son günlerini yaşadığını savundu. Atun, hükümetin devleti de geri götürdüğünü, CTP-BG'nin tek amacının devleti çökertmek olduğunu iddia ederek, UBP olarak devleti yaşatma dinamizmini her zaman koruyacaklarını ve devlete sahip çıkacaklarını vurguladı.

ubp_tuzuk_kurultayi_2

UBP'nin her zaman her türlü göreve hazır olduğunu ifade eden Atun, eski UBP lideri, onursal başkanı, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun her zaman Kıbrıs konusuna sahip çıktığını, bundan sonraki süreçte de UBP'nin sürece sahip çıkacağını ve müzakerelerde Kıbrıs Türk halkı ve KKTC devletinin eşitliğini savunacaklarını vurguladı.

Her alanda Eşitliğin kırmızı çizgileri olduğunu ifade eden Atun, UBP olarak bugün yaptıkları tüzük değişikliği ile de yenilenmeye yönelik, demokratikleşme yolunda büyük bir adım attıklarını kaydetti, partiye hizmet eden tüm yetkilileri kutladı.

Sunat Atun, partide vizyon sahibi gençlerin katılabilmesini de amaçladıklarını, bu anlayışla tüzüğü yenilediklerini belirterek, "Siyaset bir meslek değil bir görevdir" dedi.

Bu vizyondan hareketle bu tüzüğün hazırlandığını belirten Atun, partide gençleşmenin önemine vurgu yaptı, ülke adına tüzük yenilenmesi konusunda bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti, diğer partilere örnek olmasını temenni etti.

Atun’un konuşmasının ardından divan başkanlığına UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, katipliğe de milletvekilleri Ersan Saner, İzlem Gürçağ, Ali Pilli, Hamit Bakırcı getirildi.

ubp_tuzuk_kurultayi_3

ÖZGÜRGÜN: "TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİMİZ UBP VE ÜLKE İÇİN BİR DEVRİM NİTELİĞİNDE"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Tüzük Değişikliklerini oybirliğiyle onayladı.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, partinin tabanından gelen sesleri tek tek dikkate alarak ve hiçbir düşünceyi geri plana atmadan hazırladıkları tüzük değişiklerinin ülkede bir ilk ve devrim niteliğinde olduğunu belirtti.

Özgürgün, tüzük değişikliği yapılırken tek amacın; UBP'nin daha demokratik ve güçlü bir biçimde ülkeye hizmet vermesi olduğunu belirterek, tüzük değişikliği sayesinde artık genel başkanının, örgüt başkanlarının ve kadın ile gençlik kolları başkanlarının parti üyeleri tarafından seçileceğini ve sandıktan daha güçlü çıkacağını vurguladı.

Özgürgün, tüm UBP'lilerin, oybirliğiyle hazırlanan bu tüzük değişikliğini onaylayacağına inandığını vurgulayarak, burada önemli olanın ülkeye ve partiye hizmet olduğunu, genel başkanın öneminin olmadığını kaydetti ve ilk genel seçimlerde partisini birinci parti olarak sandıktan çıkaramaması durumunda görevini bırakacağını söyledi.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda yaptığı konuşmada, Tüzük Kurultayına katılan, partiye hizmet veren üyelere teşekkür ederek,  tüzük değişikliklerinin UBP ve ülke için bir ilk ve devrim niteliğinde olduğunu vurguladı.

Ülkede yeni bir vizyon sağlayacak değişikliklerden heyecanlı ve gururlu olduklarını ifade eden Özgürgün, ülkede bir ilki yapmanın heyecanını yaşadıklarını, bugün seçimli bir genel kurul olmadığını ancak seçimli de olsa katılımın ancak bu kadar olacağını belirtti ve katılan partililere teşekkür etti.

Özgürgün, tüzük değişikliklerinde yola çıkarken tabandan gelen sesleri tek tek dikkate aldıklarını, değişiklik önerilerinin hepsine "tamam" dediklerini ve hiçbirini geride bırakmadıklarını belirterek, 31 Ekim Olağan Kurultayda tüm üyelerin oy kullanabileceğini kaydetti.

"Bundan daha önemli demokratik açılım olur mu" diyen Özgürgün, bu değişikliklerin istenseydi kurultay sonrasında da yapılabileceğini, ancak olağanüstü kurultayla yaptıklarını ifade etti ve "önemli olan UBP'nin ülkeye hizmet vermesidir, başkanın kim olduğu değil, bu anlayışla yola çıktık" diye konuştu.

"Amacın, UBP'nin ülkeye hizmeti, büyümesi ve iktidara taşınıp ülkeye hizmetleri durmaksızın vermesi" olduğunu kaydeden Özgürgün, ülkenin UBP hizmetlerini aradığını belirterek, UBP iktidarındaki hizmetlerden örnekler verdi, ülkenin gelişmesinde oynadığı role dikkat çekti.

Özgürgün, ülkede siyasetçiye güvenin azaldığını gözlemlediklerini, bu çerçevede UBP olarak ilki yapıp halkla bütünleşme yarattıklarını ifade ederek, UBP'nin öncü bir parti olarak tüzüğünü yenilediğini, seçimleri de delegeden üyelere taşıdığını kaydetti.

Siyasi Partiler Yasasının Mecliste olduğunu ancak UBP'nin bunun önüne geçip tüzüğünü yenilediğini ve tam bir yeni sisteme geçtiğini ifade eden Özgürgün, tüzüğün gençler ve kadınlara yönelik de yenilikler içerdiğini belirtti.

Örgüt başkanlarının bundan sonra daha güçlü olacağını, çünkü üyesinin desteğiyle daha güçlü seçileceğini, aynı şekilde gençlik ve kadın kollarının da öyle olacağını ifade eden Özgürgün, genel başkanın da artık 500 oyla değil binlerin oyuyla seçileceğini ve daha güçlü sandıktan çıkacağını vurguladı.

Özgürgün, "Asıl şimdi yeni UBP asıl şimdi daha güçlü UBP" diyerek, tüzük değişikliği süresince yapılan çalışmaları anlattı.

Tüzük değişikliklerinin oybirliğiyle geçtiğini, eksiklikler ve sıkıntılar olabileceğini ama her şeyin yeni yapılırken bunların ortaya çıkabileceğini ifade eden Özgürgün, bu değişikliklerde sıkıntı yaşanması durumunda değişikliklerin 31 Ekim kurultayında yeniden ele alınıp değiştirilebileceğini kaydetti.

Önemli olanın sistemin kurulması ve çalışması olduğunu, sıkıntıların giderilebileceğini ifade eden Özgürgün, bugün tüm yetkili kurulların oybirliğiyle getirdiği tüzüğe delegelerin onay vereceğine inandığını vurguladı ve hedefin; UBP'yi tek başına iktidara taşımak olduğunu vurguladı.

Erken genel seçimlerin 6 ay veya 1 yıl içinde yapılacağına inandığını söyleyen Özgürgün, seçimlerden birinci parti olarak çıkmamaları durumunda parti başkanlığını bırakacağını kaydetti.

Özgürgün, tüzük çalışmalarına katılan ve destek veren herkese teşekkür ederek, değişikliklerin ülkeye ve UBP ye hayırlı olmasını temenni etti.

UBP Milletvekili İzlem Gürçağ'ın okuduğu tüzük değişiklikleri UBP delegeleri tarafından oybirliği ile onaylandı. Oylamanın ardından Özgürgün ve milletvekilleri delegeleri selamladı ve kurultay sona erdi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.