• BIST 102.556
  • Altın 260,599
  • Dolar 5,7112
  • Euro 6,3685
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 25 °C

Yine bir klinik SKANDALI!

ADA Haber, kliniklerle ilgili ihbarları değerlendirmeye devam ediyor...
Yine bir klinik SKANDALI!

ademoglu-klinik-001.jpg

ADA HABER - ŞERMİN SARRO

Lefkoşa Devlet Hastanesi doktoru, klinikte hasta bakarak, 'Kamu Hekimlerine İkinci İş Yasağı'nı çiğniyor. Plastik Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Doktor Adem Ademoğlu, Lefkoşa'daki kliniğinde harıl harıl hasta bakıyor. Sağlık Bakanlığı ise buna göz yumuyor.

Devlet Hastenesi doktoru olan Ademoğlu'nun sadece mesai saatleri dışında değil, hastanede görevli olduğu saatler içerisinde de kliniğinde hasta baktığı ortaya çıktı.

'Yaralılar HASTANEDE, doktor KLİNİKTE' başlıklı ADA Haber'in 5 Aralık tarihli haberinin üzerinden 11 gün geçmesine karşın, Sağlık Bakanlığı’nın bir girişimde bulunmadığı ve doktorun halen klinik çalıştırmaya devam ettiği öğrenildi.

"3 yaralının hastanede saatlerce doktor beklediğinin, doktorun ise o sırada kliniğinde olduğunun" ADA Haber'de gündeme getirilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana, 10 günlük soruşturma süreci başlattıklarını kaydederken, Bakan Sucuoğlu ise, doktorun kliniğine baskın yapıp yakaladıklarını ve Savcılığa verdiklerini açıklamıştı.

SAVCILIĞA BİLDİRİLMEDİ!

10 GÜN GEÇTİ, KLİNİK HALA ÇALIŞIYOR!

10 günlük soruşturma süresinin dün tamamlanmasının ardından ADA Haber'in araştırmaları üzerine doktorun kliniğine bakanlık tarafından baskın yapılmadığı, kliniğin hala çalışmaya devam ettiği, Savcılığa ise Bakanlık tarafından konuyla ilgili bir bildirim yapılmadığı ortaya çıktı.

BAKAN, “DOKTOR AMELİYATTAYDI” DEDİ!

Öte yandan Sucuoğlu, konuyla ilgili bir gazeteye ise farklı bir açıklama yaparak, doktoru savunmuş ve doktorun o sırada hastanede kritik bir ameliyatta olduğunu savunmuştu.

Sucuoğlu, 7 saat bekletilen yaralılardan birinin ise, durumunun acil olmadığını ve karnı tok olduğu için ameliyata alınmadığını ileri sürmüştü. Ancak durumun gerçek yüzünün o şekilde olmadığı, doktorun ambulansla hastaneye sevkedilen hastayı hiç görmediği, durumunun ciddi olup olmadığına bakılmaksızın bekletildiği ve o süre içerisinde doktorun kliniğinde olduğu öğrenilmişti. Yaralının yakınının doktorun kliniğine gitmesi üzerine doktor hastaneye dönüp 7 saatin ardından akşam saat 20.30'da yaralılardan birini ameliyata almış, diğer iki yaralı ise beklemeye devam etmişti.

ADA HABER, MERCEK ALTINA ALMAYA DEVAM EDECEK

Bilindiği üzere, Kamu hekimlerine mahkeme kararıyla 2'nci iş yasağı, 31 Tem 2017 tarihinde yürürlüğe girmişti.

ADA Haber, klinik çalıştıran kamu hekimlerini mercek altına almaya ve okuyucuların bu yöndeki ihbarlarını değerlendirmeye devam edecek.

ADA Haber, Ademoğlu'nun hasta baktığı kliniği içeriden ve dışarıdan görüntüledi:

ademoglu-klinik.jpg

ademoglu-klinik-iceriden-2-001.jpg

İLGİLİ HABERLER >>>>

Yaralılar HASTANEDE, doktor KLİNİKTE!

 

Sucuoğlu: Doktor hakkında SORUŞTURMA başlatılacak!

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2019 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615