• BIST 93.978
  • Altın 188,641
  • Dolar 4,7861
  • Euro 5,5831
  • Lefkoşa 35 °C
  • Girne 35 °C
  • Mağusa 33 °C
  • İskele 33 °C
  • Güzelyurt 33 °C
  • Lefke 35 °C

Son yolculuğuna uğurlanıyor!

Son yolculuğuna uğurlanıyor!
Hayatını Kıbrıs Türk basının içerisinde geçiren, 1960 yılından beridir gazeteci olan Bilbay Eminoğlu, dün yaşamını yitirdi. Eminoğlu’nun...

Hayatını Kıbrıs Türk basının içerisinde geçiren, 1960 yılından beridir gazeteci olan Bilbay Eminoğlu, dün yaşamını yitirdi. Eminoğlu’nun cenazesi, bugün öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verilecek.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) kurucularından gazeteci Bilbay Eminoğlu, 75 yaşında, evli ve iki çocuk babasıydı. Kalp rahatsızlığı bulunan Eminoğlu, 1938 yılında Lefke’de doğmuş, ancak bütün yaşamını Lefkoşa’da geçirdi.

Eminoğlu, ilk olarak Bozkurt Gazetesi’nde, sonra BRT’de 1984-1999 yılları arasında televizyon haber amirliği görevinde hizmetler verdi, son olarak çalıştığı Kıbrıs Gazetesi’nde de haber editörlüğü ve köşe yazarlığı yaptı.

Basın camiası Eminoğlu için mesaj yayımladı.

GÜVEN

KTGB Başkanı Hüseyin Güven, Eminoğlu’nun vefatı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Eminoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek, O’nu unutmayacaklarını vurguladı.

Eminoğlu’nun bütün hayatını Kıbrıs Türk basınının içerisinde geçirdiğini ifade eden Güven, adının Bozkurt Gazetesi ile özdeşleşen, BRT’de Televizyon Haber Amirliği görevinde büyük hizmetler veren, son olarak çalıştığı Kıbrıs Gazetesi’nde de hayatını kaybettiği son güne kadar köşe yazarlığı görevine devam eden Bilbay Eminoğlu’nun kaybının, basın camiasında büyük bir boşluk yaratacağını ve yerinin asla doldurulamayacağını kaydetti.

Sürekli basın kartı sahibi olan ve 2010 yılında Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Basın Hizmet Ödülü de alan Bilbay Eminoğlu’nu hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade eden Güven, “Merhum meslektaşımız, abimiz Bilbay Eminoğlu’na tanrıdan Rahmet, yaslı ailesine ve tüm Basın camiasına başsağlığı dileriz” dedi.

METE TÜMERKAN

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Mete Tümerkan da, hem Kıbrıs Türk basınına, hem de BRT’ye uzun yıllar çok önemli hizmetler vermiş olan Bilbay Eminoğlu’nun ölümünden dolayı büyük bir üzüntü içinde olduklarını belirtti.

Tümerkan yayımladığı mesajda, Eminoğlu’nun ailesi ve basın camiasına başsağlığı, kendisine de Allahtan rahmet diledi.

Bilbay Eminoğlu’nun ailesine ve basın camiasına başsağlığı dileyen Tümerkan, “Bilbay Abimizi kaybettik. Kendisi uzun yıllar Bozkurt gazetesinde hizmet verdikten sonra BRTK ailesine katılmış ve bizimle birlikte çalışırken gençlere bilgi ve deneyimlerini aktararak çok büyük katkılarda bulunmuştu” dedi.

Bilbay Eminoğlu’nu işinde titiz ve çok çalışkan bir kişi olarak hep anımsayacaklarını belirten Tümerkan, Bilbay Eminoğlu’na Allahtan rahmet diledi.

KIBRIS TÜRK GAZETECİLER CEMİYETİ

Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti’nden Bilbay Eminoğlu için yayınlanan taziye mesajında da, Bilbay Eminoğlu’nu kaybetmekten ötürü duyulan üzüntünün çok büyük olduğuna vurgu yapılarak, “beklenmedik bir zamanda, hatta en verimli ve en üretken döneminde onun sonsuzluğa gidişi Kıbrıs Türk basını ve gelecek nesiller için çok büyük bir kayıptır” denildi.

Cemiyet üyeleri mesajda, Kıbrıs Türkünün mücadele tarihine ışık tutan, en zor zamanlarda silaha ve kurşuna karşı sınırlarda ve cephede kamuoyunun nabzını tutan, sürekli haber üreten değerli gazeteci Bilbay Eminoğlu’nun hatırası ve anılarının kendilerine kaldığına dikkat çekilerek, Eminoğlu’nun her zaman kalplerinde ve belleklerinde yaşamaya devam edeceğini kaydetti.

Cemiyet üyeleri, başta ailesi olmak üzere, Kıbrıs Gazetesi ve tüm çalışanları ile bütün Kıbrıs Türk basınına taziyelerini sundu, Bilbay Eminoğlu’na Allah’tan gani gani rahmetler diledi.

 

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615