• BIST 9347.17
  • Altın 2014.692
  • Dolar 30.9732
  • Euro 33.5844
  • Lefkoşa 14 °C
  • Girne 15 °C
  • Mağusa 15 °C
  • İskele 15 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • Lefke 14 °C

Milli satranççılar belirlendi

  2024 Türkiye İş Bankası KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası sonuçlarına göre milli takıma girmeye hak kazanan sporcular açıklandı.   7 – 18 Yaş Genel ve Kızlar olmak üzere toplam 24 Kategoride 399 sporcunun yarıştığı turnuvada, kendi kategor
Milli satranççılar belirlendi

2024 Türkiye İş Bankası KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası sonuçlarına göre milli takıma girmeye hak kazanan sporcular açıklandı.

7 – 18 Yaş Genel ve Kızlar olmak üzere toplam 24 Kategoride 399 sporcunun yarıştığı turnuvada, kendi kategorilerinde ilk beşe girip Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu Milli Takımı’na girmeye hak kazanan sporcular:

7 Yaş Kızlar:
1. Mila Hafızoğlu – Yamaç Samani Satranç Derneği
2. Hatice Haklıgil – Sertbay Satranç Akademisi
3. Arin Roza Yaküt – Yamaç Samani Satranç Derneği
4. Arya Kerem – Sertbay Satranç Akademisi
5. Defne Yetkin – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği

7 Yaş Genel:
1. Mehmet Yiğit Küçük – Altın Piyon Satranç Derneği
2. Yağız Aydın – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Albert Alkım – Sertbay Satranç Akademisi
4. Kuzey Kulle – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği
5. Özgün Güngör – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği

8 Yaş Kızlar:
1. Kumsal Kobak – Sertbay Satranç Akademisi
2. Ela Naz Cevheroğlu – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Yağmur Demir – Dumlupınar Spor Kulübü Satranç Kolu
4. Okyanus Timuçin – Güzelyurt Satranç Kalesi
5. Ela Karahoca – Güzelyurt Satranç Kalesi

8 Yaş Genel:
1. Aziz Haklıgil – Sertbay Satranç Akademisi
2. Rüzgâr Derleyen – Sertbay Satranç Akademisi
3. Abdülkadir Yağız – Dumlupınar Spor Kulübü Satranç Kolu
4. Osman Tümen – Yamaç Samani Satranç Derneği
5. Niyazi Akçın – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği

9 Yaş Kızlar:
1. Arya Emin – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği
2. Balın Timuçin – Güzelyurt Satranç Kalesi
3. Larin Kahraman – Sertbay Satranç Akademisi
4. Mısra Gürkut – Lefkoşa Satranç Derneği
5. Eylül Onuş – Sertbay Satranç Akademisi

9 Yaş Genel:
1. Tuğra Salih Şenol – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği
2. Arkın Köle – Deniz Plaza Spor Derneği
3. Ali Efe Cebeci – Altın Piyon Satranç Derneği
4. Demir Topukçuoğlu – Altın Piyon Satranç Derneği
5. Alen Tevi – Lefkoşa Satranç Derneği

10 Yaş Kızlar:
1. Zen Arıkbuka – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Melin Akçın – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği
3. Asmin Soykalan – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği
4. Beste Dimililer – Lefkoşa Satranç Derneği
5. Irmak Taşseven – Yamaç Samani Satranç Derneği

10 Yaş Genel:
1. Salih İsmayılov – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği
2. Mustafa Özboltaşlı – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği
3. Eymen Enver Yerli – Sertbay Satranç Akademisi
4. Taha Çoban – Dumlupınar Spor Kulübü Satranç Kolu
5. Çınar Tüzünkan – Lefkoşa Satranç Derneği

11 Yaş Kızlar:
1. Alya Karatepe – Sertbay Satranç Akademisi
2. Lâl Duru Ekşici – Sertbay Satranç Akademisi
3. Aslin Döveç – Sertbay Satranç Akademisi
4. Hale Hançer – Sertbay Satranç Akademisi
5. Sahil Tuna – Lefkoşa Satranç Derneği

11 Yaş Genel:
1. Deniz İsmail Çiçek – Sertbay Satranç Akademisi
2. Muzaffer Pars Ekingen – Yamaç Samani Satranç Derneği
3. Hasan Meriçhan – Yalova Spor Kulubü
4. Aren Tezer – Lefkoşa Satranç Derneği
5. Mehmet Boşnak – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği

12 Yaş Kızlar:
1. Esma Deniz Sencer – Sertbay Satranç Akademisi
2. Alvin Meyra Kahraman – İskele Belediyesi Satranç Kulübü
3. Talya Şenol – İskele Belediyesi Satranç Kulübü
4. Refika Gökyay – Yalova Spor Kulübü
5. Hanife Şöföroğlu – Güzelyurt Satranç Kalesi

12 Yaş Genel:
1. Ali Canel Midem – Sertbay Satranç Akademisi
2. Uzay Sayan – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Demir İlhan – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği
4. Doruk Tarman – Sertbay Satranç Akademisi
5. Türker Doğramacı – 65. Kare Satranç ve Kültür Derneği

13 Yaş Kızlar:
1. Hayal Arslan – Sertbay Satranç Akademisi
2. Zeynep Dereboylu – Dumlupınar Spor Kulübü Satranç Kolu
3. Masal Oğuz – Gümüş At Satranç Derneği
4. Ezgi Dimililer – Deniz Plaza Spor Derneği
5. Arzu Valentina Gül – İskele Belediyesi Spor Kulübü

13 Yaş Genel:
1. İsmail Eren Midem – Sertbay Satranç Akademisi
2. Mustafa Kemal Ata Aydın – İskele Belediyesi Spor Kulübü
3. Baran Bulancak – Bireysel
4. Asrın Özer – Yamaç Samani Satranç Derneği
5. Arda Dokuz – Sertbay Satranç Akademisi

14 Yaş Kızlar:
1. Destina Çınay Çıka – Altın Piyon Satranç Derneği
2. Akasya Eskiköy – Girne Kalesi Spor Derneği
3. Masal Tolgar – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği
4. Asel Şeb – Güzelyurt Satranç Kalesi

14 Yaş Genel:
1. Bertu İlgililer – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Arda Köle – Lefkoşa Satranç Derneği
3. Mehmet Şaban – Güzelyurt Satranç Kalesi
4. Alaz Cabacaba – Sertbay Satranç Akademisi
5. Doruk Dolu – Sertbay Satranç Akademisi

15 Yaş Kızlar:
1. Melin Soyer – Sertbay Satranç Akademisi
2. Buse Fegan – Sertbay Satranç Akademisi
3. Esen Karaguş – Güzelyurt Satranç Kalesi
4. Larin Döveç – Sertbay Satranç Akademisi
5. Alya Artam – Lefkoşa Satranç Derneği

15 Yaş Genel:
1. Tuğra Vurana – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Tamay İrfanoğlu – Sertbay Satranç Akademisi
3. Emir Tumburi – Yamaç Samani Satranç Derneği
4. Furkan Başarır – Broadmax Mağusa Satranç Derneği
5. Arda Oyman – Lefkoşa Satranç Derneği

16 Yaş Kızlar:
1. Ecem Kapısız – Yalova Spor Kulübü
2. Sahra Bakkaoğlu – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Derin Boztuna – Sertbay Satranç Akademisi
4. Naz Cantaş – Deniz Plaza Spor Derneği
5. Sare Oylum – Sertbay Satranç Akademisi

16 Yaş Genel:
1. Gökhan Şeker – Broadmax Mağusa Satranç Derneği
2. Ege Uyal – Deniz Plaza Spor Derneği
3. Mertcan Lisani – Altın Piyon Satranç Derneği
4. Tuğra İstillozlu – Sertbay Satranç Akademisi
5. Deniz Özdoğan – Altın Piyon Satranç Derneği

17 Yaş Kızlar:
1. Nehir Aslantürk – Altın Piyon Satranç Derneği
2. Alara Küçük – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği
3. Ezgi Soler – Şah Mat Satranç ve Kültür Derneği

17 Yaş Genel:
1. Hasan Nima Behzat – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Ahmet Kader Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi
3. Berk Nay – Dumlupınar Spor Kulübü Satranç Kolu
4. Kağan Karataş – Yamaç Samani Satranç Derneği
5. Ada Sakallı – Yamaç Samani Satranç Derneği

18 Yaş Kızlar:
1. Eylül Güneş – Sertbay Satranç Akademisi
2. Tuğse Bardak – Döveç Çanakkale Satranç Derneği

18 Yaş Genel:
1. Kemal Yıldırım – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Ahmet Paşa – Satranç Eğitim Derneği
3. Ali Genç – Döveç Çanakkale Satranç Derneği
4. Ali Karakuş – Yamaç Samani Satranç Derneği
5. Tuğberk Bardak – Yamaç Samani Satranç Derneği

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.