• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 31 °C
  • Girne 30 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 29 °C
  • Lefke 31 °C

KIB-TEK'ten 'Selvili' kıyak!

KIB-TEK'ten 'Selvili' kıyak!
KIB-TEK'e toplam borcu  20 milyon TL olan BRT’nin, yeniden yapılandırmanın şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle kesinti yapılan Selvilitepe'deki...

KIB-TEK'e toplam borcu  20 milyon TL olan BRT’nin, yeniden yapılandırmanın şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle kesinti yapılan Selvilitepe'deki verici merkezine, akşam saatlerinde enerji verilmeye başlandığı bildirildi. Öğle saatlerine kadar jeneratörle yayınlarını sürdüren Selvilitepe’deki verici merkezine mazot taşınmasında yaşanan teknik sorunlar nedeniyle, jeneratörlerin durması, tüm özel televizyon karasal yayınları ile radyo yayınlarının durmasına neden olmuştu. Bunun ardından Selvilitepe'nin KIB-TEK'e olan 2 milyon 600 bin TL borcu ile ilgili herhangi bir ödeme yapılmadan elektriğin yeniden bağlandığı öğrenildi.

Kıbrıs Ada Haber - Şermin Sarro

BRT'nin borcu nedeniyle elektriği kesilen Selvilitepe Verici Merkezi'ne yeniden enerji verilmeye başlandığı bildirildi. Elektrik verilmesiyle yaklaşık yarım gün suskun kalan radyo ve karasal TV yayınları akşam saatlerinde yeniden başladı.

Selvilitepe'ye 2 milyon 600 bin TL olan borca karşılık ödeme yapılmadan elektrik verilmeye başlandığı öğrenildi.

BRTK'nin Kıb-Tek'e olan toplam 20 milyon TL borcu nedeniyle Selvili Tepe'de de yapılan elektrik kesintisi, radyo ve karasal TV yayınlarının durmasına neden olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde KIB-TEK'e olan borcunun yapılandırılarak taksitlendirildiği açıklanan BRT’nin, yeniden yapılandırmanın şartlarını yerine getirmediği için 2 milyon 600 bin TL borcu bulunan Selvilitepe'nin de elektriği kesilmişti.

Öğle saatlerine kadar jeneratörle yayınlarını sürdüren Selvilitepe’deki verici merkezine mazot taşınmasında yaşanan teknik sorunlar nedeniyle, Selvili Tepe'deki jeneratörlerinin durması, tüm özel televizyon karasal yayınları ile radyo yayınlarının durmasına neden olmuştu.

Gün boyu karasal yayın yapamayan TV'ler yayınlarını sadece uydu üzerinden devam ettirdi.

TÜMERKAN: FATURA BRT'YE ÇIKIYOR

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Mete Tümerkan, tüm özel radyo ve televizyonların BRT üzerinden yayın yaptığını, telekomünikasyon dairesi, sahil güvenlik ve polis gibi birçok kuruma da hizmet sağlandığını ifade ederek, Selvilitepe’deki verici merkezinden sağlanan bu hizmetlerin sonunda harcanan elektrik faturasının BRT’ye çıktığını hatırlatmıştı.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ... >>> BRT'den 'elektrik borcu' hakkında açıklama!

"TAKSİTLENDİRMENİN ARDINDAN ELEKTRİK VERİLMESİ KARARLAŞTIRILMIŞTI"

Tuluy Kalyoncu'dan alınan bilgiye göre, diğer tüm TV ve radyo kanalları ile internet ve telsiz haberleşmesinin bu antenin enerjisiz kalmasından etkilenmesi nedeniyle, sadece buraya ait toplam 2 milyon 600 bin TL'nin taksitli ödeneceğine ilişkin belgenin imzalanması ve ilk taksit miktarının ödenmesi şartı ile elektrik verilmesi kararlaştırılmıştı.

Aynı durumun merkez bina için de geçerli olduğunu kaydeden Kalyoncu, "tüm BRTK borcu aynı şekilde taksitlendirip, ilk taksit yatırılmadığı sürece geçerli olmayacaktı" dedi.

 

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615