• BIST 1.461
  • Altın 502,827
  • Dolar 8,3655
  • Euro 10,1213
  • Lefkoşa 19 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • Lefke 19 °C

UBP Güzelyurt'ta miting düzenledi

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefke, Lapta ve İskele mitinglerinden sonra, Güzelyurt'ta da miting düzenledi.UBP Genel Merkez’den yapılan yazılı açıklamada,...
UBP Güzelyurt'ta miting düzenledi

ubp miting güzelyurt

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefke, Lapta ve İskele mitinglerinden sonra, Güzelyurt'ta da miting düzenledi.

UBP Genel Merkez’den yapılan yazılı açıklamada, mitingde konuşan UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, seçim yaklaştıkça mitinglerdeki heyecanın arttığına şahit olduklarını belirterek, KKTC'nin en büyük kitle partisi UBP'nin, şimdi çok daha güçlü olduğunu söyledi.

İrsen Küçük, daha önceleri de miting  yaptıkları meydanda, bu kez halkın daha da büyük coşku ve heyecanını gördüğünü ifade ederek, “İktidarın yolu bu meydanlardan geçer. Bu akşam da bu tarihi İnönü Meydanı’nda siz UBP’liler ve Halkımız bize bu müjdeyi bu akşamdan verdiniz.  Hep birlikte iktidara koşuyoruz. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.

UBP'NİN İŞİ İCRAAT YAPMAK

UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, UBP’nin icraat partisi, görev partisi olduğunu dile getirerek, “Diğer partilerden bizi ayıran en büyük özellik halktan aldığımız görevleri sonuna kadar götüren tek parti oluşumuzdur” dedi.

CTP-DP MUHALEFET KALMAYA MAHKÛM

CTP ve DP’nin bu yollarda hep muhalefet olarak kalmaya mahkum olacaklarını belirten Küçük, “İktidar görevi UBP’nindir. Bu akşam da bu meydanda bunu söylemektesiniz. Bu coşkunuzla, bu inancınızla ve kararlılığınızla 28 Temmuz’da partimizi yeniden iktidara getireceksiniz" ifadelerini kullandı.

[gallery ids="2740,2741,2742,2743,2744,2745"]

KKTC'DE NE YAPILMIŞSA ALTINDA UBP'NİN İMZASI VAR

UBP’nin yatırımlar partisi olduğunu belirten İrsen Küçük şöyle konuştu:

“Bu ülkede ne yapılmışsa %90’ından fazlası UBP Hükümetleri döneminde yapılmıştır. Bu bölgede de yıllarca narenciyenin korunması için kolları hep biz sıvadık. Şimdi Anavatanımızdan su geliyor ve tuzlanan kuyularımızla verimsiz olan narenciye ağaçlarımız bu suyla hayat bulacaktır.”

HÜKÜMET, ZAMMA DOYMUYOR

Geçici hükümetin daha güvenoyu alacağı gün havalarda dolarların uçtuğunu ve rüşvet iddialarının ortaya atıldığını söyleyen Küçük, yeni hükümetin gelir gelmez akaryakıta ve tüp gaza zam yaptığını, bugün de akaryakıta üçüncü zammı yaptığını kaydetti.

PROTOKE UYDULAR, HALKTAN GİZLEDİLER

Şeffaflıktan bahseden ama bu kısa dönemde hiçbir zaman şeffaf olmamakla  suçladığı CTP-DP-TDP hükümetini eleştiren İrsen Küçük, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu hükümet ortakları, bizim Anavatanımızla imzaladığımız protokole uymayacaklarını belirtmişlerdi. Ama Sayın Başbakan daha ilk ay’dan maaşları ödeyemeyince, bu protokole uyacağını taahhüt ederek imzayı basmış ve Anavatanımıza göndermiş. Maaşları ancak böyle ödeyebilmiş. Sonra da durmuş, bu gerçeği hem halktan, hem ortaklarından saklamış. Daha iki gün öncesine kadar bunu gizlemiştir. Bu mu şeffaflık?” diye sordu.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76