• BIST 89.744
  • Altın 193,389
  • Dolar 4,8352
  • Euro 5,6600
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Güzelyurt 22 °C
  • Lefke 24 °C

YYK heyeti, hedeflerini Eroğlu'na anlattı

YYK heyeti, hedeflerini Eroğlu'na anlattı
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yayın Yüksek Kurulu’ndan (YYK) bir heyeti kabul etti. Yeni dönem çalışmalarına başlayan kurul, Cumhurbaşkanı’na nezaket...

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yayın Yüksek Kurulu’ndan (YYK) bir heyeti kabul etti. Yeni dönem çalışmalarına başlayan kurul, Cumhurbaşkanı’na nezaket ziyaretinde bulunurken, çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi; yasa tadilatı konusunda destek istedi.

Cumhurbaşkanlığı’nda saat 10.00’da gerçekleşen kabulde konuşan YYK Başkanı İlkay Diren, 8. dönem üyeleri olarak göreve başladıklarını, Meclis’in belirlediği 8 ve Cumhurbaşkanlığı’ndan gönderilen 1 üyeyle 9 kişilik yönetim kurulunun oluşturulduğunu ve yasanın öngördüğü kuralları yerine getirmek üzere çalıştıklarını belirtti.

YASA İÇİN DESTEK TALEBİ

Diren, bu dönem en büyük hedeflerinin Kamu ve Özel Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Yasası’nın yeniden elden geçirilerek Meclis’e sunulması ve toplumun ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenen yasanın Meclis’ten geçmesi olduğunu dile getirdi. Diren, bu konuda Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun desteğini de istedi.

“HEDEF 2014 SONUNA KADAR SAYISAL YAYINCILIĞA GEÇMEK”

YYK’nın bu dönem en büyük görevlerinden birinin sayısal (dijital) yayınlara geçilmesini sağlamak olduğunu ifade eden İlkay Diren, dünyada 2014’te analog yayınların sona ereceğini belirtti ve kendilerinin de 2014 yılı sonuna kadar ülkedeki tüm televizyonlarda sayısal yayıncılığı hayata geçirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

EROĞLU: “SİZİN HAZIRLAYACAĞINIZ YASA DAHA ANLAMLI OLUR”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da YYK Yönetim Kurulu’na görevinde başarılar diledi ve önemli bir görevi icra ettiklerini kaydetti.

Her geçen gün televizyon sayısının arttığını ve YYK’nın da bunların denetimleri, var olan sorunları aşma gayretlerinin arttığını ifade eden Eroğlu, “Umut ederim ki var olan sorunları süratle aşacağız. Tabi ki geçmişte yaptığımız yasanın günün koşullarına göre yenilenmesinde yarar vardır. Sizin hazırlayacağınız yasa inanıyorum ki daha anlamlı olur” dedi.

YYK’nın olayın içinde olduğunu, dünyada bu alandaki gelişmeleri takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, yeni yasanın günün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanması gerektiğini ifade etti.

Eroğlu, YYK üyelerinin bu alanda tecrübe sahibi olduklarını, ortaya çıkması muhtemel sorunların ne olduğunu aşağı yukarı tahmin ettiklerini ve onlara güvendiğini de söyledi.

Eroğlu, YYK’nın çalışmalarına ve yasa konusuna destek vermeye ve elinden geleni yapmaya her zaman hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615