• BIST 116.316
  • Altın 165,720
  • Dolar 3,9293
  • Euro 4,8268
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Güzelyurt 21 °C
  • Lefke 25 °C

'Yorgancıoğlu doğru yolu buldu!'

'Yorgancıoğlu doğru yolu buldu!'
Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun Ankara’ya ziyaretinin hükümet kuruluşundan...

Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun Ankara’ya ziyaretinin hükümet kuruluşundan 142 gün sonra gerçekleştirildiğine işaret ederek, ziyareti “Sayın Yorgancıoğlu doğru yolu buldu” şeklinde değerlendirdi.

Özgürgün, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Yorgancıoğlu’na yönelik “KKTC’nin ekonomik geleceğini sadece Kıbrıs sorunun çözümünde gören bir Başbakan o koltukta daha fazla oturmamalıdır”  ifadesini kullandı.

“Kıbrıs Türk halkının bu coğrafyada varlık mücadelesinin tarihsel sürecinde olduğu gibi, Anavatan Türkiye ile ilişkilerini olması gereken düzeyde, hele de sevgi, saygı ve kardeşlik temelinde sürdürmesi, KKTC’nin büyük kazanımıdır” diyen Özgürgün, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun göreve geldiği 4 Eylül 2013 tarihinden düne kadar Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmediğini hatırlattı.

“KKTC HÜKÜMETLERİ İLK ZİYARETLERİ ANKARA’YA…”

Hüseyin Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’de göreve gelen yeni hükümetlerin ilk ziyaretlerini Ankara’ya gerçekleştirmeleri teamüller gereği olduğunu ifade ederek, “Sayın Başbakan’ın, Güney”deki temaslarından çok sonra gerçekleştirdiği gecikmiş ziyaretinin nedeni seçim öncesi söylemlerinde aranmalıdır” dedi.

Yazılı açıklamasına “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik geleceğini, sadece Kıbrıs sorununun çözümüne bağlayan, bu hedefle Güney Kıbrıs’taki siyasi partilerin kapılarını Başbakanlık sıfatını bırakarak aşındıran zihniyetin, 142 gün sonra doğru yolu bulması Ana muhalefet partisi olarak bizleri mutlu etmiştir” diyerek sürdüren UBP Genel Başkanı Özgürgün, “Kaldı ki, Kıbrıs sorununun çözümünü hala tek ve bölünmez egemenlikte, garanti sisteminin değiştirilmesinde, iki kesimliliği kaldırarak, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin devamında gören Rum yetkililerinin, özelde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ve halkının, genelde Türk milletinin çıkarına bir düşünce içinde olduklarına nasıl inanılır, güvenilir anlam vermek mümkün değildir” ifadelerin yer verildi.

Hüseyin Özgürgün, ülkenin, KKTC’nin ekonomisine yön verecek asrın projesinin son safhalarına vurulacak mühürlerin heyecan ve coşkusunun yaşanacağı törenler Türkiye’nin değerli bakanlarını ağırladığına işaret ederek, UBP döneminde hazırlanan ve uygulamaya konulan “2013-2015 Ekonomik Programı”nın ürünlerinin toplanmaya hazırlandığını ileri sürdü.

Özgürgün, “İnanıyoruz ki, hiçbir gerekçe Kıbrıs Türk halkının Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile samimi, içten ve kardeşçe ilişkilerini, Anavatanı’na güvenini sarsamaz, zedeleyemez” dedi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615