• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Lefkoşa 29 °C
  • Girne 31 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 29 °C

Yoga ile aile boyu sağlık

Yoga ile aile boyu sağlık
Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki; düzenli uygulanan Orijinal Yoga Sistemi teknikleri, aile içi ilişkileri olumlu yönde etkiliyor ve  her...

yoga2Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki; düzenli uygulanan Orijinal Yoga Sistemi teknikleri, aile içi ilişkileri olumlu yönde etkiliyor ve  her yaşta sağlıklı bir beden sunuyor.

Gerçek Yoganın bilmsel olduğunu vurgulayan; Orijinal Yoga Sistemi'ni, kadim yoga metinlerinden olduğu gibi aktaran, kitapları ve eğitimleri ile insanlara hayatlarını pozitif yönde değiştirebileceklerini gösteren, Yoga Antrenörleri Derneği Başkanı, Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf’ın kurmuş olduğu Yoga Academy’de öğrencileriyle kısa röportajlar yaptık.

Yeni yıla girerken, eski defterleri kapatırken Orijinal Yoga Sistemi’nin hem ailemizle, hem çevremizle sıcak ve dengeli ilişkiler kurmamızda hayatımızı nasıl olumlu etkilediğini; her yaş ve kültürden ailece Yoga yapanlardan dinleyip, aktarmak istedik.

Gülveren Evrensel- ARTIK NAMAZIMI DAHA VERİMLİ KILIYORUM 

Gülveren Evrensel(1)

(Kızları Pelin Evrensel, Dilşad Evrensel ve eşi Orhan Evrensel ile Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

 

5 senedir Orijinal Yoga Sistemi uygulayan Gülveren Hn. 65 yaşında sağlık sorunları nedeniyle, Yogaya başlamış.  Bel fıtığı, boyun fıtığı, depresyon, kemik erimesi...yaşının getirdiği pek çok rahatsızlığı Yoga ile yenmiş.  Her yıl check-up yaptırıp bunu doğrulatmayı da ihmal etmemiş.

Gülveren Hn. diyor ki: “Orijinal Yoga Sistemi’ne kızımın önerisi ile başladım, şimdi iki kızım eşim ailece yapıyoruz. Evliliğim 50 seneye varacak, şimdi eşimle çok daha iyi anlaşıyoruz, beraber yoga yapıyoruz. Artık yıllardır kıldığım namazımı daha odaklı ve verimli bir şekilde kılıyorum. Çünkü konsantrasyonum arttı. Bu mutluluk ve sağlıkla bizi tanıştıran Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf'a müteşekkiriz.”

Fatoş Aydın- ONKOLOĞUM "NE YAPIYORSANIZ BIRAKMAYIN" DEDİ

Fatoş Aydın

(2 oğlu Ercan Aydın, Ali Şakir Aydın ve kızı Ayşegül Aydın ile Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

 

2010 yılından bu yana Orijinal Yoga Sistemi uygulayan Yoga ile kızı sayesinde tanışan Ayşegül Aydın, birkaç yıl önce meme kanseri geçirmiş.Sonra Orijinal Yoga Sistemi’ne başlamış,  düzenli olarak kontrollerini yaptırırken son 3 yıldır Onkolog doktorundan ‘Ne yapıyorsanız devam edin, hiç bırakmayın’ önerisini almış. Çok sağlıklı hale geldiğini söyleyen doktoru da Yogaya başlamaya karar vermiş. Kolesterol, kemik erimesi için almak zorunda kaldığı ilaçları da Orijinal Yoga Sistemi sayesinde bırakabilen Ayşegül Hn. şimdi iki oğlu bir kızı ile birlikte hergün düzenli Yoga uyguluyor. Aile için iletişimlerinin kolaylaştığını, güçlendiğini de vurguluyor. İki oğlunun  içki ve sigara alışkanlıklarını Orijinal Yoga Sistemi sayesinde bıraktıklarını, hatta iki evladının mesleklerinin yanısıra Yoga eğitmeni olduklarını da belirtiyor.

Ayşegül Aldemir (Avukat)-  TÜM ZARARLI ALIŞKANLIKLARA VEDA ETTİM

Ayşegül Aldemir (1)(Kızı Yağmur Kuşcuoğlu ile birlikte Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

8 aydır Orijinal Yoga Sistemi uygulayan avukat Ayşegül Aldemir, hem fiziksel, hem zihinsel inanılmaz faydalar gördüğünü belirtiyor: “İçki, sigara, kırmızı et tüketmeyi bıraktım. Hem işim konusunda, hem de özel hayatımda çok daha verimliyim, daha mutlu, canlı ve başarılı hissediyorum. 12 kilo verdim. 19 yaşımdaki kızımla birlikte iki arkadaş gibi Orijinal Yoga Sistemi uyguluyoruz ve birbirimize daha çok yaklaştık. Bendeki değişiklikleri gören oğlum da Yogaya başlamak istiyor. Orijinal Yoga Sistemi aileleri yakınlaştırıyor”.

 

Zeki Güven- ÇOCUKLARIMIZA KARŞI ÇOK DAHA ANLAYIŞLIYIZ

Zeki Güven(Eşi Aslı Güven ve kızları ile Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

Zeki bey, sağlık problemlerine çare arayan eşi sayesinde Orijinal Yoga Sistemi ile tanışmış. Eşi sağlığına doğal yollardan kavuşurken, Zeki bey kilo vermeye başlamış. Ama gerçek değişiklik iki küçük kızları ile olan iletişimlerinde gerçekleşmiş. Zeki bey diyor ki: “Orijinal Yoga Sistemi ile tanışmadan önce en ufak bir sıkıntı olduğunda çocuklarla ilgili bir problem yaşadığımızda öfke patlaması oluşuyordu. Ama şimdi farklı bakıyoruz olaylara. Yaramazlık yaptıkları, bir hata işledikleri zaman olgunlukla karşılıyoruz. Bu değişimi onlar da farkediyor ve bize bakarak Orijinal Yoga Sistemi yapmak istiyorlar.”

Gönül Nacar- YOGA SAYESİNDE KIZIMLA ARKADAŞ GİBİYİZ

Gönül Nacar (2)(Kızı Ezgi Nacar ile Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

Gönül Nacar 5 yıldır kızı ile birlikte Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor. Fiziksel ve zihinsel sağlığı güçlenirken kızı ile çatışmaların azalıp arkadaş gibi oduklarını, birbirlerine destek olmayı öğrendiklerini anlatıyor.: “Biz pozitifleşince herkes bize karşı da daha pozitif olmaya başladı, böyle hissediyorum. Herkesin yapması gerekiyor. Önce biz iyileşiyoruz, sonra etrafımız, çevremiz.  Biz değişince bütün dünya değişiyor!!!!”

 

 

Beyhan Sayılgangil- YOGA KENDİMİ DAHA ÇOK SEVMEME NEDEN OLDU

Beyhan Sayılgangil(Kızı Duygu Sayılgangil ile Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

Beyhan Hn. 3,5 yıldır kızı ile birlikte uyguladığı Orijinal Yoga Sistemi sayesinde  daha sakin, daha olumlu, sevgi dolu, hoşgörülü olduğunu, kendini daha çok sevdiğini belirtiyor ve diyor ki:

“Gözümde bir sağlık sorunu vardı, ameliyat olmam gerekiyordu, Yoga sayesinde ameliyata gerek kalmadı. Bel ağrılarım, siyatik ağrılarım geçti. Haşimato tiroid teşhisi konmuştu, onun

tedavisinde faydası oldu. Ve kilo vermeme sebep oldu”. Kızının Onun Orijinal Yoga Sistemi uygulamasından  çok mutlu olduğunu,  kendi yaptığından daha çok onun yapmasına sevindiğini çünkü yararlarını gözlemlediğini de ayrıca belirtiyor.

Sabriye Edipoğlu (74 yaşında)- YOGA SAYESİNDE ORTAK PAYLAŞIMLARIMIZ ARTTI

sabriye edipoğlu(Kızı Erciyes Edipoğlu ve torunu Güney Edipoğlu ile birlikte Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

74 yaşındaki Sabriye Eyüboğlu sağlık sorunlarına yardımcı olması için 2 yıl önce kızı Erciyes Hn.ın önerisi ile Yogaya başlamış. 11 yaşındaki torunu Güney de... Torun ve anneannenin ortak görüşü, onlardan daha önce Yoga’ya başlayan, eskiden oldukça sinirli olan, kolay öfkelenen Erciyes Hn.ın, artık daha sakin ve olumlu düşünmeye başlaması, hatta daha ileri gidip artık onları da sakinleştirmesi. Erciyes Hn. dizlerindeki ağrıları da Yoga ile aşmış.

Müjde Elmasoğlu- YOGAYLA BASTONU ATTIM

müjde elmasoğlu(Kızı Pınar Elmasoğlu ve oğlu Hüsnü Elmasoğlu ile Orijinal Yoga Sistemi uyguluyor)

Müjde Hn. Orijinal Yoga Sistemi ile kızı sayesinde 4 yıl önce tanışmış, düzenli uyguluyor, yeğenleri ve oğlu da Yoga yapıyor. Kızının Yoga ile onlara karşı daha yakın, daha şefkatli, daha güzel düşüncelere sahip olduğunu belirtiyor. Ve diyor ki: “Bedensel sağlığıma tekrar kavuştum diyebilirim. Ben 6 ay bastonla yürüdüm. Dizlerimden çok rahatsızım. Şimdi Orijinal Yoga Sistemi sayesinde bastonu attım ve gayet iyi, sağlıklıyım. Gerçek Yoganın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tanınması için çalışan Yoga Antrenörleri Derneği Başkanı Sayın Akif Manaf'a bu vesile ile çok teşekkür ediyoruz.”

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615