• BIST 89.898
  • Altın 193,587
  • Dolar 4,8448
  • Euro 5,6556
  • Lefkoşa 26 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 27 °C
  • İskele 27 °C
  • Güzelyurt 24 °C
  • Lefke 26 °C

'Yeni hükümet için düğmeye basıldı!'

'Yeni hükümet için düğmeye basıldı!'
Sonay Adem, "Bu hükümet Şubat sonuna kadar gider ve yeni bir hükümet oluşumu için düğmeye basılmıştır diye düşünüyorum. Onun için CTP'nin çok...

Sonay Adem, "Bu hükümet Şubat sonuna kadar gider ve yeni bir hükümet oluşumu için düğmeye basılmıştır diye düşünüyorum. Onun için CTP'nin çok daha dikkatli olması gerekir. CTP-BG dışındaki partilerin hükümet oluşumuna gitmesi olasılığı var. Veya transferler de söz konusu olabilir" dedi.

Kıbrıs Ada Haber- Rana SARRO

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) eski Milletvekili Sonay Adem, ülkede yaşanan ekonomik dar boğazdan çıkış yollarının aranması gerektiğine işaret etti ve hükümete uyarı ve çağrılarda bulundu.

Sonay Adem, CTP-DP hükümetinin diken üstünde olması ve çok yoğun çalışması gerektiğine dikkat çekerek, "Nereye dokunsanız büyük bir feryat var. Hükümet adım atmaz ise, karşılaşılacak tablo çok kötü bir tablodur" dedi.

"Hızla göçler başlayabilir"

Zamlar nedeniyle ülke ekonomisi için hükümetin alması gereken önlemler olduğuna işaret eden Sonay Adem, 2014 yılının 2013'ü aratabileceğini de söyledi.

Adem; "Kıbrıs Türk halkı bu yıl 2013'ü arayabilir. Ekonominin daha da kötüye gitmesi halinde, tüm ada ülkelerinde olduğu gibi hızla göçler başlayabilir" dedi.

"Yeni hükümet oluşumu için düğmeye basıldı"

Sonay Adem, hükümetin Şubat sonuna kadar sürebileceği öngörüsünde de bulunarak, "Bu hükümet Şubat sonuna kadar gider diye düşünüyorum. Yeni bir hükümet oluşumu için düğmeye basılmıştır diye düşünüyorum. Onun için CTP'nin çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. CTP-BG dışındaki partilerin hükümet oluşumu içine gitmesi olasılığı var. Veya transferler söz konusu olabilir" dedi.

"KKTC'nin gazino ve bet ofislere ihtiyacı yoktur"

Sonay Adem ayrıca, vergi kaçıranların üzerine gidilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Hiç kimsenin vergi kaçırmasına fırsat verilmemesi gerekir" dedi.

Özellikle beting salonları ve gazinolar ile gece kulüplerinden çok ciddi vergi alınması için harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

"O devlet memurları tutuklanmalı!"

KKTC'nin gazinolar ve bet ofislere ihtiyacı olmadığını vurgulayan Adem, "ülkeye bir fayda sağlamayacaksa, gerek yoktur bu kamburu çekmeye" diye konuştu.

Devlete fahiş rakamlarda vergi borcu olan Galaxy Beting sahibi Yahya Kurt'un tüm mal varlığını devredip ülkeyi terk ettiği haberleri üzerine ise Adem; "Hisse devrini yapanların derhal tutuklanması lazım. Vergi borcu var iken devir teslim yapılamaz. Bu devir işlemi nasıl yapılmış olabilir" dedi.

"Kendi arasında didişen bir hükümet modeli"

Hükümet ortaklarına çağrıda bulunan Sonay Adem şunları da söyledi: "Hükümet dik durmalıdır. Hükümet programının uygulanmasında tavizsiz davranmalıdır. Ben tabii arkadaşlarımızı da parti yetkili organlarında uyaracağım ama özellikle Serdar Denktaş'ın tutumu hükümeti zora sokmaktadır. Sanki Başbakanmış gibi alakasız demeçler veriyor. Dolayısıyla her iki hükümet ortağı oturup konuşmalı ve bir takım konularda anlaşmalıdır. İki ortağın tartışması ülkede moral bozukluğuna ve güvensizliğe neden olur. Her iki parti de kendi aralarında uyumu artırıcı bir takım tedbirler almalıdır. Sürekli kendi arasında didişen bir hükümet modeli olmamalıdır. CTP'yi de herkes biliyor. DP Lideri Serdar Denktaş'ı da herkes biliyor. CTP dik durmaya devam etmelidir" diye düşünüyorum."

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615