• BIST 1.441
  • Altın 499,014
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 29 °C
  • İskele 29 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • Lefke 30 °C

Ülke için mi Mevki için mi?

Kıbrıs Ada Haber, seçime beş kala yeni milletvekili adaylarını sorgulamaya devam ediyor.Meclis’e girmek için yarışan milletvekili adaylarından Demokrat...
Ülke için mi Mevki için mi?

Untitled-8

Kıbrıs Ada Haber, seçime beş kala yeni milletvekili adaylarını sorgulamaya devam ediyor.

Meclis’e girmek için yarışan milletvekili adaylarından Demokrat Parti Ulusal Güçler’in yeni adayları kritik soruları yanıtladı.  Ülke ve toplum için partilerine ters düşmeyi göze alıp almayacakları ve toplum yararına ne gibi hedefleri olduğunun da anlaşılacağı röportajlarda, DP UG’nin yeni adayları kritik soruları da yanıtladılar.

 

Kıbrıs Ada Haber- Rana SARRO

28 Temmuz’da yapılacak erken genel seçimlere 4 gün kala, Kıbrıs Ada Haber seçimde yarışacak tüm siyasi partilerin yeni adaylarını sorgulamaya devam ediyor.

Demokrat Parti Ulusal Güçler’den (DP UG) seçime katılacak yeni milletvekilliği adaylarına, neden aday oldukları soruldu.

Ülke ve toplum için partilerine ters düşmeyi göze alıp almayacakları ve toplum yararına ne gibi hedefleri olduğunun da anlaşılacağı röportajlarda, DP UG’nin yeni adayları kritik soruları da yanıtladılar.

Adayların açıklamalarında, Demokrat Parti Ulusal Güçler içindeki adalet ve demokrasi ruhu da ön plana çıktı.

DP UG ADAYLARINA SORULAN SORULAR:

Milletvekilliği adaylığınızın nedenini açıklar mısınız?

Milletvekili seçilirseniz yapmayı hedeflediklerinizi kısaca belirtir misiniz?

Aday olduğunuz partinin size göre diğer partilerden farkı nedir? Neden o partiden aday oldunuz? Ve aday olduğunuz partinin size göre geçmişte hataları olmuş mudur?

Partinize ters düşecek olsanız dahi gerek parti gerekse Meclis içerisinde değiştirmek ya da uygulamak için mücadele vereceğiniz konular var mı?

1010063_506022149466851_457086407_n

Güzelyurt Miletvekili Adayı Leman Soyukasap:

“Adaletli bir toplum oluşumuna katkı sağlamak”

“Bunca yıldır toplumumuzda yaşanan haksızlıklar ve bugüne değin halkı süslü vaatlerle kandırıp siyasi güveni yıkan düzenin tekrardan tesis edilebilmesi için, daha kaliteli daha özgüvenli ve daha adaletli bir toplum oluşumuna katkı sağlamak için milletvekili adayı oldum.”

“Hukuk reformu için öncülük edeceğim”

“Milletvekili seçilmem halinde mesleğimin önderliğinde bilhassa demokratik hukuk devlet yapısı adına hukuk reformu için gerekenin yapılması hususunda öncülük edeceğim. Partizanlık, adam kayırma torpile karşı işsiz ve torpili olmayıp hakkıyla bir yerlere gelmeye çalışan gençlik adına mücadele edeceğim.”

“Esas vazifemiz şunlar olacak”

“Fahiş ve sınırsız faiz uygulamalarını ortadan kaldıracak yasal düzenlemelerin süratle hazırlanması için prosedürün işletilmesinin mücadelesini vereceğim. Esas hedefim sistemin bozulmasına sebep olan sorunların kökten çözümü esas vazifemiz olacak.”

“Adaletli toplum için adayım”

“Partizanlıkların bir tarafa bırakılması ve uygun kişinin uygun işe alınması. Devlet dairelerindeki İstihdamların ihtiyaca göre belirlenmesi. Diğer sektörlerde istihdam olanaklarının geliştirilmesi, özel sektör ile devlette çalışanların çalışma şekilleri arasındaki farklılıkların minimize edilmesi devlet dairlerindeki mesailerin yeniden yapılandırılması, özellikle sağlık konusunda gerekli tedbirlerin alınması hedefindeyim.

“Herkese eşit davranılması için bu partideyim”

“Bu partiden aday olmamın sebebi daha kaliteli ve daha özgüvenli; üreten saygı duyan ve saygı duyulan, ayırım yapılmadan herkese eşit davranılan bir toplum oluşumuna katkı sağlamak istemem ve bu konularda genel başkanımız Serdar bey ile fikirlerimizin örtüşmesidir.”

DSC_3837Lefkoşa Milletvekili Adayı Dr. Zafer Topukçu:

“Artık elimi taşın altına koymamın zamanı geldi”

Tıp doktoru olmam nedeni ile gündelik hayatın her boyutu ile içinde yaşamaktayım.  Hastalarım ile sağlık sorunu ifadesi ile başlayan konuşmam ister istemez hastalarımın yaşamakta olduğu sosyal, ekonomik, tarımsal sorunlara doğru genişlemektedir.  Zaten iç ve dış politika ile eskiden beri ilgiliyim.

Ülkemin ve insanlarımızın sorunlarını birinci ağızdan yoğun bir şekilde dinleyen bir kişi olarak, bu kadar kirlendiği bir ortamda artık elimi taşın altına koymamın zamanı geldi diye düşünerek aktif politikaya girdim.”

 

“Dürüst, cesur, ve şeffaf politika yapmak”

“Milletvekili seçilmem durumunda gerçekleştirmeyi düşündüğüm birincil hedef dürüst, cesur, ve şeffaf politika yapmak şeklinde özetlenebilir.  Ülkemizde tıkanmış ve kirlenmiş olan politikanın temizlenmesi için ve insanımızın onuruna yaraşır seviyede temiz siyaset yapmak için çok ciddi düzenlemeler yapılması gerektiğini düşünüyorum.”

“Her türlü gayreti göstereceğimi taahhüt ediyorum”

“Toplumsal yaşamımızı ilgilendiren toplumsal reformlar, ekonomik alandaki reformlar, eğitim alanındaki reformlar ve özellikle sağlık alanındaki reformların ciddi şekilde ele alınıp bir an önce hayata geçirilmesi için çalışacağım. Cumhuriyet Meclisi’mizin toplumumuzun onursal aynası olması için her türlü gayreti göstereceğimi taahhüt ediyorum.”

“Toplumda bulduğu saygın yer açısından”

“Aday olduğum parti olan Demokrat Parti-Ulusal Güçler’in diğer partilerden ciddi farkları vardır. Gerek parti örgütlenmesi açısından, gerek parti programı açısından, gerekse de genel başkanımızın tutarlı, istikrarlı, ve reformcu söylemlerinin toplumda bulduğu saygın yer açısından partimiz toplum gözünde çok ayrı bir yere sahiptir.  Önceden beri savunmakta olduğu politik çizgisi benim kendi görüşlerim ile birebir örtüşmekte olması nedeni ile kendimi DP-UG içinde aktif politikaya soyunmuş olarak buldum. Aday olduğum partim DP-UG  bugüne kadar hep koalisyonlar şeklinde hükümet içerisinde yer almış olmasından ötürü, uygulamada yüzde yüz kendi arzu ettiği uygulamaları gerçekleştirmekte hem zorlanmış, hem de zaman zaman kerhen farklı uygulamalara onay vermek durumunda kalmıştır.”

“Ülkeye katıksız ve karşılıksız hizmet etme aşkı”

“Politika ülkeye katıksız ve karşılıksız hizmet etme aşkıdır.  Politika ayrıca karşıdaki kişiye doğruları anlatarak ikna etme becerisidir.  Bu nedenle doğru bildiğimiz ve doğru bulduğumuz konuları söylemekten ve dillendirmekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz.  Bu konular yukarıda bahsetmiş olduğum reformlar ile ilgili olabilir, özelleştirme ile ilgili olabilir, sosyal düzenlemeler ile ilgili olabilir.”

sedatGirne Milletvekili Adayı Sedat Hacımehmet:

Hak, hukuk ve adalet için

“Hak, hukuk, adalet için aday oldum. Sosyal devlet olduğunu iddia ediyorsak, emeklimizi, engellimizi, sosyal yardıma muhtaç insanlarımızı refah düzeyini Meclis’te hak, hukuk, adalet çerçevesinde savunmak için adayım.

“Partide adalet ve demokrasi olduğu için DP UG”

“Parti içinde adalet ve demokrasi olduğu için bu partideyim. Parti içinde rahat konuşabilme, rahat hareket edebilme ve halkın içerisindeki birebir çalışmalarımızda bize destek olması bizim için çok önemlidir.”

“Milletvekili gömleğini çıkarır ve asarım”

“Partimizin hataları tabii ki oldu, hem de çok hataları oldu ama partimizin yaptığı hatalardan ders aldığına da inanıyorum. Partim hata yaparsa, milletvekilliği gömleğini çıkarır başkana teslim ederim ve milletvekilliğinden çekilirim.”

Biz gerçekçiyiz çünkü biz halkın içindeyiz. Tüm bu yanlışları düzeltebilmek için bu yoldayız. Partimin içinde bir yanlışlık varsa yanlışlığı uygulayanlara karşı önlem alırız. Ama başaramayacağımı da anladığım anda partimde istifa etmemek kaydı ile milletvekilliği gömleğimi çıkarır ve asarım.”

457384_10150947143423522_1869350198_o

DP UG Lefke Miletvekili adayı Hakan Oran:

Sürece dâhil olmamın nedeni sistemdeki olumsuzluklar

“İnşaat mühendisiyim, Lefke kooperatifi yönetim kurulu üyeliği ve Lefke Türk kulübü genel sekreterlik görevini sürdürmekteyim. Lefke ve Çevre köyleri Dayanışma Ve Kalkındırma Derneği başkanlığını yapmaktayım. Şuanda yaşadığımız sistemdeki olumsuzluklar sürece dâhil olmamdaki en büyük nedendir.”

“Doğru, dürüst ve ilkeli insanlardan bir oluşum”

“Mevcut siyasi sistemin değiştirilmesi, Seçim ve Halk Oylaması Yasası, Siyasi Partiler Yasası, Meclis İç Tüzüğü ve Anayasa’da toplumun önünü açacak yasaların düzenlenmesi için aday oldum. Doğru, dürüst ve ilkeli insanların birlikteliğinin sağlandığı bir oluşum hedefindeyim. DP-UG ile toplumda sağlanan birliktelik ve toplumda gördüğüm umut ışığı olmuştur ve bunlardan ders alarak hareket etmektedir. Seçim bildirgemizde taahhüt ettiklerimizin yerine getirilmesi konusunda mücadele veririm.”

“Mücadeleyi göze alıyorum”

“Denenmiş iki büyük siyasi partinin verdikleri sözleri yerine getirmemeleri, halka verdikleri taahhütlere uymamaları ve tam tersi icraatlar yapmaları, bu süreçte de DP’nin UG ile yapılan birlikteliğin toplum için bir umut olabileceği öngörüsü ile hareket ettim. Şunu söyleyeyim; İktidardaysak muhalefet ile muhalefetteysek de iktidarla işbirliği yapmayı göze alıyorum.”

çinerGüzelyurt Milletvekili Adayı Fuat Çiner Türköz:

“2 yıldır Demokrat Parti başkan yardımcılığı yapıyorum. Partinin sağlık politikalarının üretilmesinde aktif siyasi rol oynayan bir insanım. Bu dönemde de kötü yönetildiğini ve gerekli adaletin olmadığına inandığım için, sağlık politikalarına hem katkı koymak, hem de DP UG’nin bu süreçte ülkeyi iyi yöneteceği pozisyonda olduğunu düşünerek aday çıkmak istedim.”

“Güzelyurt’un sorunları ve sağlık politikaları”

“Seçildiğimiz takdirde, iktidar, muhalefet veya iktidar ortağı da olsak, sağlık politikaları aşamasında koyabileceğimiz tüm katkıları koymak. Aynı zamanda da seçildiğimiz bölge olan Güzelyurt’un herhangi bir sorunu olduğu takdirde veya tüm aktif sorunlarını genel merkeze yani KKTC Meclisi’ne ulaştırmak hedefindeyim.”

“Varoluş politikasını en dirayetli yürütebilen partidir.”

“Demokrat Parti, 1992 yılında kurulmuş ve bir takım çıkmazlardan oluşmuş bir parti, 21 yıllık bir deneyimi, genç bir kadrosu ve genç bir başkanı var. Dolayısıyla baktığınız zaman yeniyi ve yeniliği günün koşullarına iyi hizmet verecek bir parti olarak görmekteyim. KKTC’de yaş ortalaması artık genç ve dinamik dönem olan 30’lu-40’lı yaşlardır. O yüzden bu partinin bu süreci en iyi şekilde götüreceğine inanırım. KKTC’nin varoluş politikasını en dirayetli yürütebilen partidir.”

“DP’nin de hataları olmuştur”

“DP’nin geçmişte elbette ki hataları olmuştur. Gerek liderler gerekse liderlerin altındaki yöneticiler bazen kişisel kararlar üretebiliyorlar ve toplumsal kararlarda hata olarak okunabiliyor.”

“Adaletli duruş olduğu sürece DP UG’deyim”

“Gerekirse partimde mücadele vereceğim konular vardır. Partimizin seçime girerken verdiği bir takım taahhütler ve sözler vardır. Dik duruş, adaletli yönetim ve toplumun lehine olacak her türlü adımda partimle birlikte olacağım. Ancak adaletsizliğe ya da dik duruşa ters düşecek tüm hareketlerde, gerek parti içinde gerekse Meclis’te olumsuz duruş sergileyeceğim. Yani adaletli duruş olduğu sürece bu partide devam edeceğim.”

197332_1002806744398_9183_n 

Lefkoşa Milletvekili Adayı Dr. Hüseyin Işıksal:

“Toplumun içinde bulunduğu durum yüzünden aday oldum”

“Aday olmamın en büyük nedeni toplumun şu an içinde bulunduğu durumdur. Bu topraklardan yetişen bir birey ve akademisyen olarak bu toplumun daha iyiye gidebilmesi için elimden geleni yapmak benim için bir görevdir. Aday olarak vermek istediğim temel mesaj partizancılık temeline dayanan eski siyaset anlayışının bu toplumda artık sürdürülebilir olmadığıdır. Bu bizim kaderimiz olamaz ve halkımızın seçeneği olduğunu göstermek istedim. Kariyerli, dürüst ve ilkeli insanlar meydanı boş bıraktıkça hep yanlış örnekler tarafından doldurulduğunu görmek beni aday olmaya iten temel faktördür. Siyaset kurumu belli kişilerin tekelinde onların sınırlı vizyonu ile sınırlı kalmıştır ve bunun kırılma vakti artık gelmiştir. Kanaatimce milletvekilliği bir rant mekanizması değil, layık insanlar tarafından taşınması gereken ve belli bir zaman sonra da devredilmesi gereken bir yüktür. Benim için seçilmekten daha önemli olan verdiğim bu mesajlara toplumun vereceği yanıttır.”

Sosyal adalet mekanizmaları yeniden inşa edilecek”

“Seçildiğim takdirde en büyük mücadelem toplumda çökmek üzere olan sosyal adalet mekanizmalarının yeniden inşa edilmesi için olacak. Ayrıca yıllardır edindiğim eğitim, bilgi ve tecrübeler ışığında özellikle dış politika konusunda önemli katkılar koyabileceğimi düşünüyorum.”

“En iyi programı ve kadroya sahip”

“DP-UG’nin en büyük farkı, kendi konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanmış olan yol haritasıdır. İkinci olarak, DP-UG daha önce değişik partilerde de yer almış veya hiçbir partiye üye olmayan kişilere de kapısını açarak yelpazesini genişletmiş ve kendi konusunda uzman kişilerin partiye katkı koymasına olanak sağlamıştır. Bu noktada belirtmekte yarar var ki 50 milletvekili adayının 37’si ilk kez seçimlere girecek olan yeni ve dinamik adaylardır. Sonuç olarak DP-UG diğer tüm partilere nazaran daha iyi bir programı ve kadrosu olduğuna inandığım için aday oldum.”

“Geleceğe ve halka hizmete odaklandık”

“Diğer tüm partilerde olduğu gibi aday olduğum partinin de geçmişte hataları elbette olmuştur ancak biz bir takım olarak geçmişte yaptığımız hatalardan da gerekli dersleri çıkartarak geleceğe ve halka hizmete odaklanmış durumdayız.

“Yol haritasına ters düşerse mücadelem başlar”

“Partimin hazırlamış olduğu yol haritası temelde benim tüm hassasiyetlerime değinmiştir. Bundan sonra partim ancak kendi çizdiği yol haritası ile ters düşerse benim mücadelem başlar.”

954302_10151704185179516_368496460_nLefkoşa Milletvekili Adayı Kemal Öztürk:

“İnsan odaklı bir düzen için”

“Bu ülkede hak edenin hakkını alamadığı bir düzen yaratılmıştır. Bu düzenin insana hizmet edebilecek şekle dönüştürülmesi, insan odaklı bir düzen kurulabilmesi için adayım. Seçilmem halinde bir kere var olan ve uygulanmayan yasaların uygulanmasını sağlamak, insanımızın daha iyi bir yaşam sürmesi için gerekli olanakları sağlamak, gıda güvenliğini, sebze ve meyvelerin ticaretini düzenleme yasasını ve uygulanmasını sağlamak hedefindeyim.”

“Farkı demokrasiye inanması”

“Partimin diğer partilerden farkı demokrasiye inanması, KKTC’ye inanması ve devletin değerlerine saygı çıkmasıdır ve bu nedenle bu partideyim. İş yapan her parti hata yapabilir ama Demokrat Parti’nin hataları hiçbir zaman önemli hatalar olmamıştır.”

“Bunun dışında her şeye muhalifim”

“Benim ilkelerim vardır. İlkelerim insan odaklıdır. İnsanımın faydasına olabilecek her şeye varım. Bunun dışında olabilecek her şeye muhalifim, nereden gelirse gelsin."

 

1004755_10151678250660772_2078180699_nLefkoşa Milletvekili Adayı Tigin Kişmir:

Milletvekilliğini meslek edinenleri vazgeçireceğiz

Ülkedeki yozlaşmanın ortadan kaldırılabilmesi için, gençlerin bunu yapabileceğine inandığım için aday oldum. Birçok eğitim almış insan vardır ve politikadan çekiniyorlar. Ülkedeki mevcut siyasete olan güvenin tekrardan kazanılabilmesi için, milletvekilliğini meslek olarak edinenleri vazgeçirmek için bu yola çıktım.”

“Master planı yapılacak”

“Yıllardır siyasetin içinde aktif olarak bulunuyorum ve insanlardan seçilme talep ediyoruz ve görüyoruz ki, insanlar kahve köşelerinde veya bir yerlerde şikayetler yaparlar. Bu da bize gösteriyor ki, 1983’ten bugüne kadar KKTC aslında çok da fazla düzgün yönetilemedi. Ülkemizin doğru düzgün çalışabilir durumda bir master planı yoktur. Bu sağlık, eğitim, spor ve her konuda bir master planı bulunmamaktadır. İlk önce var gücümüzle, kısa, orta ve uzun vadeli olarak bunu yapmaya çalışacağız.”

“Milletvekilliği dokunulmazlığı kaldırılacak”

“Tabii öncelikle parti olarak milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılacağının sözünü veririz. Çünkü milletvekilliği dokunulmazlığı ülkemizde çok da gerekli olan bir şey değildir. Nasıl ki şuanda kapı kapı gezip insanlardan oy dileniriz, o zaman da halktan korkmamıza da bir gerekçe yoktur. O yüzden bunun kalkması gerektiğine inananlardan da biriyim.”

“Yapacağımız çok şey var”

“Ayrıca Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nın tamamen değiştirilip yenilenmesi ile ilgili bir çalışmamız olacaktır. Memleketin neresinden tutsanız elinizde kalır,  o yüzden seçildikten sonra yapacağımız çok şey var.

“Demokratik haklar olduğu için DP UG”

“Demokrat Parti’deyim çünkü özgürce istediğim her şeyi düşünebilirim. Parti içerisinde düşünce özgürlüğü vardır. Demokrat Parti ayrıca, gerçek mevcut KKTC’dir ve o mevcuda sahip çıkan bir partidir. KKTC’nin devam ettirilebilmesi için de elimizden geleni yapacağız. Bunun yanında dediğim gibi Demokrat Parti demokratik hakların olduğu bir partidir. Ayrıca genç bir parti başkanımız olduğu için DP UG diyorum.”

“Adayların seçiminde partimizin hatası oldu”

“Partimiz çok uzun zaman iktidarda bulunmadı. Hükümette bulunduğumuz dönemlerde de hep küçük ortak olarak bulunduk. Milletvekilliği seçiminde adaylarının seçiminde daha dikkatli olunması konusunda evet hatamız var gibi. Çünkü sürekli partimizden kopup giden yani DP’yi seçim kapısı olarak kullanan bazı karakterler oldu. Umarım bundan sonra da bunun önüne geçilir. Değişecektir de zaten, seçimden sonra Halk Oylaması Yasası geçirilmesi halinde transferler olamayacak. Bu hataysa, milletvekilliği adaylarının belirlenmesinde olan sıkıntıdır.”

“Doğruluğuna inandıklarım için mücadele ederim”

“Partimizle fikir ayrılığına düşebileceğimiz konular olabilir. Doğru olduğuna inandığımız konular için mücadele ederim ve de edeceğim.”

1069913_10201713483865532_1401431463_nGirne Milletvekili Adnan Altan:

“Ülkemizin içerisinde bulunduğu sorunların çözümüne katkı koymak, siyasete olan güvenin yeniden oluşabilmesinde rol alabilmek temel anlayışı ile aday oldum. Dünyanın en güzel ülkelerinden birinde yasayan bizlerin gerçek demokrasinin uygulandığı, sosyal adaletin sağlandığı, hukukun üstünlüğünün temel dayanak olduğu bir ülke yaratmanın öncelikli görevlerimizden biri olduğu düşüncesindeyim.”

Geleceğin gençlerine umutları yeşermiş bir ülke bırakmanın görevimiz olduğu bilinci ile halkımızın layık olduğu yaşam kalitesinin yükseltebilme yolunda sorumluluk alabilme hedefindeyim.

Değişim ve yenileşme yolunda halkıma hizmet edebilme düşüncesi ile bu partideyim. KKTC’yi yaşatabilmek ve yüceltebilmek yolunda sorumluluk alabilmek düşüncesi ile aday oldum.

“Fikirlerinin savunulması elzemdir”

Partiler ülkelerin temel sorunlarına çözüm üretme merkezi olmalı ve ister iktidarda olsun isterse muhalefette olsun temel sorunların çözümü ve ülkenin refah düzeyinin yükseltilmesi için çözüm üretmek ve politika geliştirmek durumundadır bu noktada DP UG bu düşüncelerin geliştirilebileceği bir parti olması ve Kıbrıs konusundaki siyasal durusu nedeni ile DP UG’den aday oldum fikirlerin oluştuğu her noktada ve/veya çözüm metotlarının tartışıldığı bir platformda tek düzeliğin olması mümkün değil işte bu noktada elbette ki tartışma kültürünün oluşması ve fikirlerinin savunulması elzemdir bu kişilerin kendine olan saygınında gereğidir.”

428113_666389323386755_245139052_nLefkoşa Milletvekili Adayı Mert Necati Taşkın:

“Seçim manifestomuz verdiğimiz tek sözümüzdür”

“Hiç kimse hiçbir şey yapmazsa, hiçbir şey değişmez. Değişmek değiştirmek yenilenmek için milletvekilliğine aday oldum. Hedefimde düzgün çalışan bir sağlık sistemi ve vatandaşlarımın ailelerine sağlıklı olarak ulaşabilmesi (trafik) vardır.

“DP-UG ‘biz’ diyen tek partidir. Rica ile yaşam düzenine son" diyen tek partidir.

Geniş çaplı, ayakları üzerine basan manifestosu olan tek partidir. ‘Evimizin efendisi olalım’ diyen tek partidir. Ve "gelecek vizyonu" olan tek parti olduğu için DP-UG den aday oldum. Partimin geçmişte hataları olmuştur tabi. Ancak hiçbir şey yapmayan birisi hiç hata yapmaz. Önemli olan aynı hatayı 2. kez yapmamaktır. Seçim manifestomuz verdiğimiz tek sözümüzdür. Detaylar manifestomuzda yazmaktadır. Manifesto dışına çıkılmadığı sürece partimle ters düşmem.”

İLGİLİ HABERLERİ OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ...

http://www.kibrisadahaber.com/kritik-sorulari-yanitladilar/

http://www.kibrisadahaber.com/niye-milletvekilligi/

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76