Bölgelerin yarışı birinci sırada tamamlayan milletvekili adayları belli oldu.
Lefkoşa'da Faiz Sucuoğlu 4784 oy ile adaylık yarışını ilk sırada tamamladı. Girne'den Kutlu Evren 4 bin 146, İskele'den Nazım Çavuşoğlu 2 bin 479 oy, Güzelyurt'tan Ali Pilli 2 bin 708, Lefke'den Aytaç Çaluda 1858 ve Mağusa bölgesinden Sunat Atun 4 bin 153 oy ile milletvekili adaylığı yarışını ilk sırada tamamladı.
İLGİLİ HABER >>>> UBP’de milletvekili adayları belli oldu
LEFKOŞA
Lefkoşa'da Hasan Yücelen, Ahmet Oğuz Ceyda, Akay Yılmaz ve Hakan Fellahoğlu dışarıda kalan isimler oldu...
Lefkoşa adaylarının aldığı oy sayısı şöyle:
1. Aydın Soyer: 3674 oy
2. Hasan Yücelen 2425
3. Oğuz Ceyda 2248
4.Saffet Nadiri: 2900 oy
5. Hasan Taçoy: 4314 oy
6. Fisun Özsun: 2367 oy (Cinsiyet Kotası)
7. Faiz Sucuoğlu: 4784 oy
8. Türel Öksüzoğluları: 2948 oy
9. Akay Yılmaz 2612
10. Ümray Hürşit Can 1486 (Cinsiyet Kotası)
11. Ahmet Savaşan 3175
12. Tahsin Ertuğruloğlu 3415
13. Nurcan Yardımcı 1989 (Cinsiyet Kotası)
14. Hakan Fellahoğlu 2279
15. Ersin Tatar 4466
16. Zorlu Töre 3847
17. Emete Gözügüzelli 2124 (Cinsiyet Kotası)
GÜZELYURT
Güzelyurt'ta Cihan Kombos, Mehmet Çelebioğlu, Leyla Güneş seçilmeyen isimler oldu...
Güzelyurt adaylarının aldığı oy sayısı şöyle:
1. Kemal Dürüst: 2514 oy
2. Hatice Özer Şahin: 1378 oy
3. Menteş Gündüz: 1952 oy
4. Cihan Kombos: 1142 oy
5. Mehmet Çelebioğlu: 1126 oy
6. Ali Pilli: 2708 oy
7. Leyla Güneş: 1276 oy
LEFKE
Lefke'den Tahsin Sabit, Erdoğan Şanlıdağ, Halil Gazi Güney, Timuçin Pirgalıoğlu, Nadir Tahsildaroğlu, Kenan Örgen liste dışı kaldı...
1. Aytaç Çaluda 1858
2. Fırtına Karanfil 1254
3. Kenan Örgen 985
4. Timuçin Pirgalıoğlu 913
5. Erdoğan Şanlıdağ 662
6. Nadir Tahsildaroğlu 383
7. Tahsin Sabit 285
8. Halil Gazi Güney 224
İSKELE
İskele'den liste dışı kalan isimler; Hamit Bakırcı, Turgay Avcı, İrfan Tansel Demir...
1. Nazım Çavuşoğlu 2479
2. Önder Sennaroğlu 2256
3. Ümit Özkıran 1814
4. Hamit Bakırcı 1471
5. Turgay Avcı 1465
6. Yasemin Öztürk 1357
7. İrfan Tansel Demir 1018
8. Fatma Darben 971
GİRNE
Girne'den seçilmeyenler; Ergün Serdaroğlu, Fikret Öğdü, Hasan Eratal, Cafer Barutçuzade...
1. Kutlu Evren 4146
2. Ünal Üstel 3782
3. Ahmet Arslan 3066
4. İzlem Gürçağ 2977
5. Zalihe Damdelen 2785
6. Selim Gökbörü 2563
7. Hüseyin Kayım 2217
8. Hasan Eratal 2213
9. Cafer Brautçuzade 1833
10. Ergün Serdaroğlu 1803
11. Deniz Serbest 1763
12. Fikret Öğdü 1740
MAĞUSA
Mağusa'dan Ersun Kutup, Derviş Ekşici liste dışı kaldı...
1. Sunat Atun 4153
2. Oğuzhan Hasipoğlu 4048
3. Dursun Oğuz 3863
4. Hamza Ersan Saner 3749
5. Hasan Onalt 3139
6. Canan Zeki 2784
7. Güneş Güneşoğlu 2698
8. Ahmet Kaşif 2613
9. Gürsel Uzun 2563
10. Derviş Ekşici 2336
11. Dürdane Acu 2183
12. Eylem Dolmacı 1851
13. Ersun Kutup 1815