• BIST 1.382
  • Altın 461,266
  • Dolar 8,0862
  • Euro 9,7277
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 33 °C
  • Lefke 30 °C

"UBP, TMT'nin siyasallaşmış kurumudur"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı İrsen Küçük, UBP’nin Türk Mukavemet Teşkilatının (TMT) siyasallaşmış kurumu olduğunu söyledi.UBP Genel...
"UBP, TMT'nin siyasallaşmış kurumudur"

Untitled-1

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı İrsen Küçük, UBP’nin Türk Mukavemet Teşkilatının (TMT) siyasallaşmış kurumu olduğunu söyledi.

UBP Genel Merkezinden verilen bilgiye göre UBP Genel Başkanı Küçük, UBP Lefkoşa milletvekili adayları ile birlikte Mesarya bölgesinde bulunan  Meriç, Gaziköy, Yiğitler, Erdemli, Kırıkkale, Dilekkaya ve Balıkesir köylerini ziyaret etti.

UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, köy ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, 1950’li yıllardan beri, Kıbrıs Türkünün varoluş mücadelesinin içerisinde yer aldıklarını ifade ederek “Biz o yıllarda 1974 Mutlu Barış Harekâtına kadar TMT safları altında verdiğimiz mücadele sonrasında, TMT’nin siyasallaşmış bir kurumuyuz” dedi.

Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun propaganda döneminde gittiği yerlerde halka “Bir defaya mahsus mührünüzü kırın Demokrat Parti’deki bizim adamlara tik verin" telkininde bulunduğunu da iddia etti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’in (CTP-BG) kullandığını "1 Parti Var" sloganından dolayı da eleştiren Küçük, söz konusu sloganın Alman diktatör Hitler tarafından da kullanıldığını savunarak "Bir parti var" diyerek diktatörlüğü mü uygulayacaksın?" dedi.

CTP-BG VE ZAM

CTP-BG’yi ekonomik uygulamalarını da eleştiren Küçük, CTP-BG’nin içerisinde yer aldığı geçmiş hükümet döneminde emlak vergilerinin ve seyrüsefer ruhsatlarının 3’e katlandığını, CTP-BG’nin de içerisinde yer aldığı mevcut hükümet döneminde de akaryakıt ve tüp gaza 2 kez zam yapıldığını kaydetti.

Seçim Hükümeti ortaklarının UBP'nin Türkiye’yle imzaladığı ekonomik programı uygulamayacaklarını söylediklerini savunan İrsen Küçük “Bakınız Sayın Başbakan’a!... Daha ilk aydan maaşları ödeyemeyince, bu protokolü devam ettireceğine dair imza atmış, Anavatanımıza göndermiş ve Anavatanımızdan gelen parayla maaşları ödeyebilmiştir” dedi.

Küçük Demokrat Parti Ulusal Güçler’i de UBP’den ayrılan milletvekilleri barındıran bir parti olduğunu belirtti ve “DP, bize ihanet edenlerle bu halka ne verebilir ki?” dedi.

Hükümette bulundukları sürede eğitimde ve turizmde büyük gelişmeler olduğunu, Anavatanla ilişkilerin en üst seviyeye çıktığını savunan Küçük, 2010-2011 yıllarındaki ekonomik gelişmenin TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından “2010 ve 2011 yılında yakalanmış olan ekonomik bir başarı var. İnşallah bu başarı devam eder” ifadeleriyle de teslim edildiğini kaydetti.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76