• BIST 1.365
  • Altın 464,658
  • Dolar 8,1074
  • Euro 9,7566
  • Lefkoşa 14 °C
  • Girne 17 °C
  • Mağusa 14 °C
  • İskele 14 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • Lefke 14 °C

"Toplantının ardından netleşecek!"

28 Temmuz’da yapılan seçimlerde hiçbir parti tek başına iktidar olacak sayıya ulaşamayınca gözler koalisyon çalışmalarına çevrildi. Siyasi parti...
"Toplantının ardından netleşecek!"

28 Temmuz’da yapılan seçimlerde hiçbir parti tek başına iktidar olacak sayıya ulaşamayınca gözler koalisyon çalışmalarına çevrildi. Siyasi parti başkan ve temsilcileri çalışmalarıyla ilgili BRT’ye değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, halkın kendilerine birinci parti olarak görevlendirdiğini belirterek, yemin töreninden sonra hükümet kurma görevinin kendilerine verilmesini beklediklerini söyledi.

Yorgancıoğlu: Çakıcı ile de bir araya geleceğiz

Yorgancıoğlu, koalisyon çalışmaları çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı İrsen Küçük ve Demokrat Parti-Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş’la görüşme gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Bu görüşmelerde karşılıklı olarak hassas oldukları konuları ve beklentileri ele aldıklarını belirten Yorgancıoğlu, şöyle konuştu:

Kendileri için önemli olanın seçimlere giderken halka sundukları programın en iyi yapılabileceği koalisyon modelini ortaya çıkarmak olduğunu vurgulayan Yorgancıoğlu,  görev aldıktan sonra bu konuda çok daha ayrıntılı olarak partilerle görüşme süreci başlatacaklarını kaydetti.

Yorgancıoğlu, rahatsızlığı nedeniyle daha önce görüşemediği TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ile de bir araya geleceğini açıkladı…

Yorgancıoğlu, “en iyi hizmeti hangi modelle getireceksek o modeli hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Küçük: Önce Meclis Grubu sonra da yetkili kurulları toplayacağız

Ulusal Birlik Partisi Gene Başkanı İrsen Küçük de, Cumhurbaşkanı Eroğu’nun Meclis’te ant içilmesinin ardından partilerle görüşmesini beklediklerini söyledi…

Cumhurbaşkanı tarafından görevlendirmenin en erken Salı akşamı veya Çarşamba günü yapılacağı düşüncesinde olduğunu kaydeden Küçük, parti çalışmalarına değindi… Küçük, Yarın önce Meclis Grubunu sonra da yetkili kurullarını toplayacaklarını ve konuyu görüşeceklerini söyledi.

Küçük,  Meclis Grubunun Cumhuriyet Meclisi toplantısının ardından toplanacağını kaydetti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun geçtiğimiz günlerde kendilerini ziyaret ettiğini de anımsatan Küçük, “yarınki toplantıdan sonra bazı konulara daha belirgin durum gelecek” dedi.

Özyiğit: Halk bize hükümete girme görevi vermedi

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de halkın kendilerine koalisyon yani hükümete girme görevi vermediğini kaydederek kamuoyunda bir takım beklentiler olduğunu söyledi.

Mevcut hükümetten çok memnun olan bir kesim olduğunu veya başka hükümet senaryolarının içerisinde TDP’nin adını zikredenlerin olduğunu kaydeden Özyiğit, “ şu anda öyle bir konuda ayrıntılı çalışmamız yok “ dedi.

Kendilerinin daha çok seçim döneminin değerlendirilmesi ve yeniden yapılanma üzerinde durduklarını kaydeden Özyiğit,“ancak tabi ki herhangi bir öneri gelirse onu da oturup yetkili kurullarımız değerlendirecek ve son karar yetkili kurullarımıza ait olacak” dedi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76