• BIST 1.428
  • Altın 483,787
  • Dolar 8,2651
  • Euro 9,9688
  • Lefkoşa 17 °C
  • Girne 19 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • Lefke 17 °C

"Telefonlar dinlenebiliyor!"

Türkiye'nin tanınmış dedektiflerinden Özel dedektif Şenol Örs, telefonlara özel programlar yüklenerek dinlendiğini belirterek, dinlendiklerinden şüphelenenlerin telefonlarına format attırmalarını önerdi.
"Telefonlar dinlenebiliyor!"

Türkiye'nin tanınmış dedektiflerinden Özel dedektif Şenol Örs, telefonlara özel programlar yüklenerek dinlendiğini belirterek, dinlendiklerinden şüphelenenlerin telefonlarına format attırmalarını önerdi.

Örs, "Telefonlara dinleme programları yükleniyor. Özel hayata müdahale ediliyor. Telefonunuzun dinlendiğini düşünüyorsanız telefonunuza format attırın" dedi.

Türkiye ve Kıbrıs'ta müşterilerinin bulunduğunu belirten Örs, müşterilerinin yüzde 90'ının kadın olduğunu kaydederek, eşi tarafından aldatıldığını düşünen kadınların dedektiflere başvurduğunu belirtti.

Örs, "Kocalarının kendilerini aldattığını öğrenen kadınlar, aldatma olayı belgelerle ispatlandıktan sonra da mahkeme için bizden ispat ve belge istiyorlar" dedi.

Yasal olmadığı için belgelerin müşterinin kendisinin tespit ettiği bilgi ve belgeler olarak mahkemeye sunulduğunu kaydetti.

Dedektiflik sektörünün yasalarla desteklenmediği için dolandırılmaya çok müsait bir sektör olduğunu kaydeden Örs, dedektiflere başvuracak olanlara "özel dedektifi seçerken, adresi, sabit telefonu var mı, para karşılığı makbuz veriyor mu diye dikkat edilmelidir" şeklinde uyarıda bulundu.

Özel dedektiflerin bir derneği olduğunu, ancak buraya üye olma zorunluluğu olmadığını ifade eden özel dedektif Örs, "dernek rantın peşinde olduğu için, müşteri ile dedektif arasında aracı rolünde sadece bir telefonla bir dedektifin aldığı miktar kadar para kazanıyor. Bu maliyet de müşteriye yansıyor. O yüzden bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum" şeklinde görüş belirtti.

Örs, dedektifler arasında tabanca taşıyanlar olduğunu ancak kendisinin taşımadığını vurgulayarak, zekama güveniyorum. Benim silahım zekam" ifadesini kullandı.

Yasal olmadığı için bu alanda eğitim verme izinleri olmadığına da değinen Örs, "dedektifliğin bir eğitimi yok. Ancak usta çırak yöntemiyle mesleğimizi öğretiyoruz" dedi.

Hem Türkiye hem Kıbrıs'tan müşterileri olduğunu söyleyen Şenol Örs, "Yurt içi ve yurt dışı görevlere gidiyorum. Kıbrıs'a da geliyorum. Talep artarsa burada büro açmayı düşünebilirim. Burada görev aldığımda konaklama, uçak bileti, yeme içme müşteriye yansıtılmaz. Müşteriler bu konuda rahat olsunlar" diyerek dedektife ihtiyaç duyacak olanlara seslendi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76