• BIST 98.466
 • Altın 224,598
 • Dolar 5,7050
 • Euro 6,6085
 • Lefkoşa 22 °C
 • Girne 23 °C
 • Mağusa 23 °C
 • İskele 23 °C
 • Güzelyurt 19 °C
 • Lefke 22 °C

TDP’nin “2018 Seçim Manifestosu”

SON DAKİKA...
TDP’nin “2018 Seçim Manifestosu”

TDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, 'TDP Seçim 2018 Strateji Toplantısı'nın bugün Girne Vuni Otel'de yapıldığı belirtildi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)’nin 17 ayrı konu başlığını ele alan teknik komitelerinin bugün toplanarak aylardır süren çalışmalarını tamamladığı ve “2018 Seçim Manifestosu”nun hazır hale getirildiği açıklandı.

Açıklamaya göre, Genel Başkan Cemal Özyiğit, parti yetkilileri, komite üyeleri ile aday adaylarının katıldığı toplantıda,  'Eğitim', 'Gençlik ve Spor', 'Bayındırlık, Ulaştırma ve Şehircilik', 'Tarım ve Hayvancılık', 'Ekonomi ve Maliye', 'Turizm', 'Kültür ve Sanat' , 'Sağlık ve Gıda' 'Çevre ve Ekoloji', 'İnsan Hakları ve Hukuk', 'Yerel Yönetimler', 'Çalışma ve Sosyal Güvenlik', 'Kamu Yönetimi', 'Kooperatifçilik',  'Enerji ve Doğal Kaynaklar', 'Dışişleri' başlıklarını ele alan komiteler gün boyu çalışarak raporlarını çıkardı.

Komitelerin ortaya çıkardığı metinler kitapçık haline getirilerek toplumla paylaşılacak.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ocak ayında yapılacak seçimlerde toplumun karşısına donanımlı adaylar ve yapısal sorunlara çözüm üretebilecek içerikli bir manifesto ile çıkma sözü verdiklerini, bu doğrultuda çok önemli mesafeler  kat ettiklerini belirtti.

Partililer, sempatizanlar, gönüllüler, sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan geniş bir kadronun yaptığı çalışma ile ortaya içerikli bir seçim manifestosu çıkarıldığını belirten Özyiğit, emek veren katkı koyan herkese teşekkür etti.

Bir yandan manifesto çalışmalarını yürütürken, değer yandan da milletvekilliği aday kadrosu için çok titiz ve dikkatli bir çalışma yürüttüklerini, bugüne kadar parti içerisinde emek veren, çalışan ve üreten ekip arkadaşlarının yanı sıra, alanında uzman çok değerli insanların da aday adayı olarak ekiplerine dahil olduğunu söyleyen Özyiğit, aday sıralamalarının ise 25 Kasım tarihinde tüm ilçelerde üyelerin katılımıyla gerçekleştirilecek seçimlerle belirleneceğini açıkladı.    

Toplumun artık somut bir şekilde değişim istediğini, bu değişim için de dürüst siyasilere ve dürüst siyasi yapılara ihtiyaç olduğunu belirten Özyiğit, "Ne mutlu bize ki bu temel özelliğimiz toplumda da karşılık bulmaktadır. TDP, geleneğinden gelen öğretisi ile sosyal demokrasiyi temel alan anlayışı doğrultusunda toplumu ileri taşıyacak, bireysel değil toplumsal menfaati öngören, yapısal sorunların çözümünü sağlayacak plan ve projelerle iddialı bir şekilde  toplumun karşısına çıkacaktır. Bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

GÜÇLÜ İSİMLER DİKKAT ÇEKİYOR

Toplumcu Demokrasi Partisi’nde aday adaylığı başvuruları devam ediyor.

Başvuruda bulunanlar arasında ülkenin tanınmış, dikkat çeken, güçlü isimleri bulunuyor.

Dr. Halil Hızal, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Yasemin Çobanoğlu, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği eski Başkanı Bülent Kılıçoğlu, Akademisyen Ediz Tuncel, Dr. Suphi Hüdaoğlu, Veteriner Mustafa Erk, TDP’den aday adayı olan isimler arasında.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde görevli Onkolog Dr. Özlem Gürkut da dün TDP’ye adaylık başvurusu yapmıştı.

AKADEMİSYEN ADAY

TDP’de akademisyen bir isim de adaylar arasında yer alacak. Köşe yazarlığı ve televizyon programcılığı da yapan alanında uzman, donanımlı Akademisyen Ediz Tuncel de TDP aday adaylığı listelerinde yer alıyor. 

Yrd. Doç.Dr. Ediz Tuncel Girne bölgesinden aday adayı. 

Tuncel'in adaylığı, TDP için önemli bir kazanım olarak nitelendiriliyor. 

Kıbrıs Türk Çevre Platformu kurucularından, Akademisyen Yrd. Doç.Dr. Ediz Tuncel, akademik başarıları yanında KKTC medyasında yayınlanan köşe yazıları, akademik branşlarıyla ilgili yayınlanan kitapları, çevresel ve kültürel alandaki girişimleri ve başarıları ile ülke için önemli bir değer...

Özellikle çevresel ve kültürel konularda sivil toplum örgütlerinde yer alan ve önemli girişimleri olan Ediz Tuncel’in Lefke'de büyük çevre kirliliğine neden olan CMC konusunda da önemli mücadeleleri olduğu biliniyor.

İLGİLİ HABER >>>> Akademisyen Ediz Tuncel ADAY!

DOKTOR ADAYLAR DA DİKKAT ÇEKİYOR

Lefkoşa listesindeki doktor adaylar dikkat çekiyor 

TDP'nin adayları arasında Parti eski genel sekreteri Dr. Suphi Hüdaoğlu, Dr. Halil Hızal ile Dr. Özlem Gürkut da var...

Aday adayı kabulünün sürdüğü TDP’de kontenjanların belirlenmesi çalışmaları devam ederken, Parti yönetimi, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Yasemin Çobanoğlu’nu da adaylık konusunda ikna etti. 

Spor dünyasının tanıdık ismi eski hakem, yorumcu Bülent Kılıçoğlu’nun da aday adayı olduğu TDP’de Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın danışmanı Evrim Hıncal da aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Diğer Haberler
 • LTB bir iş yerinin faaliyetlerini durdurdu16 Ekim 2018 Salı 12:59
 • 23 okulda öğretmen eksikliği16 Ekim 2018 Salı 11:21
 • Meteoroloji'den yağmur açıklaması15 Ekim 2018 Pazartesi 21:22
 • Lefkoşa’da kaza: Araç yayaya çaptı15 Ekim 2018 Pazartesi 21:12
 • Mağusa'da tecavüz olayı15 Ekim 2018 Pazartesi 20:51
 • Gemikonağı’nda olaylı gece15 Ekim 2018 Pazartesi 15:47
 • Bu okullarda grev yapılacağı duyuruldu15 Ekim 2018 Pazartesi 15:42
 • Harmancı'dan kapılar konusunda açıklama15 Ekim 2018 Pazartesi 14:05
 • Büyükelçi'den açıklama15 Ekim 2018 Pazartesi 13:49
 • Özersay Ankara yolcusu15 Ekim 2018 Pazartesi 13:28
 • İLGİ ÇEKENLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05488904615