• BIST 95.166
  • Altın 187,046
  • Dolar 4,7472
  • Euro 5,5566
  • Lefkoşa 38 °C
  • Girne 39 °C
  • Mağusa 40 °C
  • İskele 40 °C
  • Güzelyurt 36 °C
  • Lefke 38 °C

TDP Lefkoşa İlçe kurulunda yeni isimler!

TDP Lefkoşa İlçe kurulunda yeni isimler!
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, meclisteki partilere Anayasa, Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası ve Meclis...

TDP Lefkoşa İlçe yönetim kuruluToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, meclisteki partilere Anayasa, Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası ve Meclis İç Tüzüğü üzerinde değişiklik çalışmalarında partisel çıkarları bir kenara bırakmaları çağrısında bulundu.

TDP Lefkoşa İlçesi IV. Olağan Kongresi yapıldı. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası binasında yer alan kongrede TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığına Memduh Çeto yerine oybirliği ile Özmen Birinci seçildi. İlçe Yönetim Kuruluna ise İlşen Tuncerler, Nesip Nalcıoğlu, Mustafa Karadayı, Ali Vehid, Şafak Gürçınar, Çağan Özatay, Savaş Toksöz ve Savaş Çakıcı getirildi.

ÇAKICI

TDP Lefkoşa İlçesi IV. Olağan KongresiTDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı kongrede yaptığı konuşmada Meclisin gündeminde Anayasa, Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası ve Meclis İç Tüzüğü gibi çok önemli konular olduğuna dikkat çekerek Geçmiş dönemde bu yöndeki çabaların siyasi çıkar uğruna sonlandırılamadığını savundu.

Çakıcı, “Umarız bu kez CTP, UBP ve DP samimi davranır ve partisel çıkarlar uğruna bu süreci olumsuz sonlandırmazlar” dedi.

Bu sürece her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını belirten Çakıcı, milletvekili transferinin yasaklanması, ülke genelinde tek liste ile seçime gidilmesi, meclis dışında kalan ancak belirli oy oranını yakalayan partilere de devlet yardımı yapılması gibi unsurları desteklediklerini ancak halkın referandum hakkının elinden alınması ile mecliste muhalefetin sesini kısmaya yönelik değişikliklere işe karşı olduklarını söyledi.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, konuşmasında ülkede düzen kaynaklı çok ciddi sorunlar yaşandığını, sorunların çözümsüzlüğünün temel etkenin ise irade eksikliği olduğunu savundu.

CTP/BG-DP/UG hükümetinin 2 aylık dönemde önemli konularda iki yüzlü siyaset izlediğini savunan Özyiğit, İlahiyat Koleji ile 2013-2015 Ekonomik Programda hükümeti ikiyüzlü hareket etmekle suçladı. Hükümetin UBP’nin politikalarını devam ettirmek niyetinde olduğunu iddia eden Özyiğit, hükümeti zam tehdidi ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesi için zemin yaratmaya çalışmakla da suçladı.

Özmen BirinciBİRİNCİ

TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığına seçilen Özmen Birinci ise, öncelikli hedeflerinin Haziran ayında yapılacak olan belediye seçimleri olduğunu belirtti. Birinci örgütlenmeye ve köy ziyaretlerine de önem vereceklerini kaydetti.

ÇETO

TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığı görevini devreden Memduh Çeto da konuşmasında kurumsallaşmanın yanında, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin önemine dikkat çekti.

 

 

 

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615