• BIST 1.408
  • Altın 461,261
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 21 °C

TDP: Ezenle, ezilenlerin kavgasıdır!

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 28 Temmuz’da gerçekleşecek Erken Genel Seçimler’inde halkın vereceği kararın demokrasi...
TDP: Ezenle, ezilenlerin kavgasıdır!

TDP, KTÖS’Ü ZİYARET ETTİ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 28 Temmuz’da gerçekleşecek Erken Genel Seçimler’inde halkın vereceği kararın demokrasi mücadelesini, sendikaları, eğitimi, sağlığı, turizmi etkileyeceğini ifade etti.

Temel politikalarının orta ve dar gelirli vatandaşları korumak olduğunu kaydeden Çakıcı, “Bugünkü kavga ezenlerle, ezilenlerin kavgasıdır. Biz ezilenin yanında taraf olduk” dedi.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Genel Başkan Çakıcı ile Lefkoşa milletvekili adayları Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı (KTÖS) ziyaret etti.

Ziyarette, TDP’nin ‘Zamanı Geldi’ adlı seçim bildirgesi ile aday tanıtım broşürleri KTÖS yetkililerine takdim edildi.

Mehmet Çakıcı burada yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs’ta adalet ve eşitlikten yoksun çarpık bir düzen olduğunu savunarak, parti olarak söz konusu düzeni yıkmak için yola çıktıklarını vurguladı.

Çakıcı, 28 Temmuz’da gerçekleşecek Erken Genel Seçimler’de halkın vereceği kararın demokrasi mücadelesini, sendikaları, eğitimi, sağlığı, turizmi etkileyeceğini ifade etti.

Mehmet Çakıcı, faizlere sınırlama getirilmesi, profesyonel askerliğe geçilmesi, hastane hizmetlerinin ücretsiz olması, polis nakil tüzüğünün değiştirilmesi, sendikalaşmanın özel sektörde de yaygınlaşması gibi konularda önerisi olan tek partinin TDP olduğuna işaret etti.

Güney’den gelen ve eşdeğer haklarını alamayan binlerce kişi olduğunu da belirten Çakıcı, TDP iktidarında herkesin hakkını alacağını söyledi.

Temel politikalarının orta ve dar gelirli vatandaşları korumak olduğunu kaydeden Çakıcı, “Bugünkü kavga ezenlerle, ezilenlerin kavgasıdır. Biz ezilenin yanında taraf olduk” dedi.

TDP, ZİYAMET VE SİPAHİ KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

Öte yandan Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele milletvekili adayları seçim çalışmaları çerçevesinde Ziyamet ve Sipahi köylerini ziyaret etti.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın da eşlik ettiği TDP İskele adayları, Ayşe Gülyaz, Mustafa Tarhan, İsmet İlkhan, Mahmut Kuş ve Erkut Yılmabaşar’dan oluşan heyet, ziyaretlerde halkın görüşlerini dinledi, TDP’nin “Zamanı Geldi” adlı seçim kitapçığı ile aday tanıtım broşürlerini dağıttı.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, insanlar arasında ayrım yapılan, sosyal adaletsizliğin en fazla yaşandığı bölgenin İskele-Karpaz bölgesi olduğunu belirterek, “Bölge halkı, gerek CTP, gerekse de UBP ve DP dönemlerinde nasıl mağdur edildiğini birebir yaşamış olan halktır. Yaşananları unutmamalı ve 28 Temmuz’da gereken ders verilmelidir. Eğer bu ders verilmezse, aynı düzen devam edecektir. Halk nasıl yönetileceğinin kararını kendisi verecektir” dedi.

TDP İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar ise, İskele bölgesinde var olan sorunların son yıllarda artış gösterdiğini savunarak, geçmiş hükümetleri eleştirdi.

Denenmemiş tek yapının TDP olduğunu belirten Yılmabaşar, “Artık yeni ve denenmemiş partilerin iktidar olma ve halka gerçek hizmeti sunmanın zamanı geldi, bunun adresi de TDP’dir” dedi.

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76