• BIST 1.408
  • Altın 461,726
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 21 °C

Talat: Çok sayıda CTP’li bana hakaret etti

Kıbrıs Ada Haberİkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP-DP koalisyonunu değerlendirerek; “Bu hükümet başaramazsa Kıbrıs türkünün son kalan umut...
Talat: Çok sayıda CTP’li bana hakaret etti

Kıbrıs Ada Haber

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP-DP koalisyonunu değerlendirerek; “Bu hükümet başaramazsa Kıbrıs türkünün son kalan umut kalıntıları da yok olup gider” dedi.

Mehmet Ali Talat, DP’nin tek alternatif görülmemesi gerektiğini işaret etmek isterken, bunun bazı CTP’liler tarafından doğru algılanmadığını da anlattı.

Bu yönde yaptığı açıklamalardan dolayı kendisine büyük tepki ve hakaret geldiğini anlatan Talat, bu nedenle ‘CTP’lileri iyi eğitememişiz’ serzenişinde bulunduğunu kaydetti. Talat; “Sosyal medyadan bana hakaret eden birçok CTP’li oldu” dedi.

“Değerlendireceğiz demelerini beklerdim”

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, DP’nin tek alternatif görülmemesi gerektiğini işaret etmek istediği ancak, bazı CTP’lilerin kendisini doğru anlamadığını söyledi.

CTP ile ilgili açıklamaları üzerine, çok sayıda CTP’li tarafından sosyal medya üzerinden hakarete uğradığını anlatan Talat şöyle konuştu:

“Her siyasi parti, hele iktidar pozisyonundaki siyasi parti, sürekli olarak bir partiyi tercih etme durumunda değil. Siyasi literatürde bu olmamalıdır. Bakın DP’ye bir tercihi yok. Dolayısıyla iktidar olacak her parti alternatiflerini yaratmalıdır. DP bunu başarmıştır. Ben bu kısır çemberi kırmak istedim ve CTP’ye UBP’nin de bir alternatif olduğunu işaret ettim. Talat’ın söylediği bana göre doğru değil, ama değerlendireceğiz demelerini beklerdim. Ama bunu söylemediler. Özellikle sosyal medyadan bana hakaret eden birçok CTP’li oldu.”

“ ‘CTP’lileri iyi eğitememişiz’ dedim”

"Bu konuda verdiğim röportajda ‘tepki ile karşılıyorlarsa yeterli siyasi eğilimleri yoktur’ dedim. "Demek ki, bu süre içinde partililerimizi siyasetin ne olduğuyla ilgili olarak iyi eğitememişiz" dedim. Parti içerisinde medya üzerinden siyaset olmaz. Sosyal medyada parti içi siyaset yapılmaz.”

“Parti üyeleri veya sempatizanlar”

“Rahatsızlık yaratmış olduğu kesimler siyasi olgunluğa erişmemiş kesimlerdir. Parti yetkilileri değil, siyasi olgunluğa erişmemiş olan bazı parti üyesi veya sempatizanlarıdır. Zaten tepkileri sosyal medyaya kadar taşıranlar başka türlü nitelendirilemez.”

Telefon görüşmesi çok acemice”

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP'nin DP ile koalisyon kararı aldığı Parti Meclisi toplantısı sırasında, Kıbrıs İşlerinden Sorumlu TC Devlet Bakanı Beşir Atalay tarafından aranması konusunu da şöyle değerlendirdi:

“Telefon görüşmesine gerek yoktu. CTP’nin karar vermek üzere toplandığı gece telefon açarak müdahale etmeye çalışması yanlış. CTP’nin siyasi kültürünü bilmediği için, demek ki Sayın Atalay böyle bir yaklaşım ortaya koydu. Ve ben en çok da buna şaştım. Türkiye Devlet Bakanı, bunu nasıl bilmez ben de buna hayret ediyorum. CTP samimiyetle, ciddiyetle müdahalelere karşıdır. Bu yöndeki bir yaklaşım bana çok acemice geldi ve doğru bulmadım.”

HÜKÜMET PROGRAMINDA BİR AYRINTI BENİ ÇOK ÜZDÜ!

CTP-DP koalisyon hükümeti programında yer alan bir konuya çok üzüldüğünü kaydeden Talat, "programda köylerde okulların açılacağı yazıldı. Bu beni çok şaşırttı ve üzdü. 20 yıl önce bütün köyleri gezip, okulların merkezileştirilmesi için köylüleri ikna eden bendim. Eğer bu ayrıntıyı doğru anladıysam 20 yıl öncesine dönülecek ve yazık olacak" diye konuştu.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76