• BIST 95.397
  • Altın 187,972
  • Dolar 4,7491
  • Euro 5,5637
  • Lefkoşa 39 °C
  • Girne 36 °C
  • Mağusa 38 °C
  • İskele 38 °C
  • Güzelyurt 35 °C
  • Lefke 39 °C

Taçoy: Kurultayın sebebi biziz... Şonya'nın şansı yok!

Taçoy: Kurultayın sebebi biziz... Şonya'nın şansı yok!
Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP UG) tüzük kurultayında Serdar Denktaş ile Bengü Şonya arasında yaşanan gerginliğin ardından, Genel Sekreter Bengü Şonya'nın olağan...

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP UG) tüzük kurultayında Serdar Denktaş ile Bengü Şonya arasında yaşanan gerginliğin ardından, Genel Sekreter Bengü Şonya'nın olağan kurultayda başkanlığa aday olacağını açıklaması gündeme damgasını vururken, Şonya'nın Denktaş karşısındaki şansının ne olacağı da tartışılmaya başlandı.

DP UG Milletvekili Hasan Taçoy, partide yaşanan gerginlikle ilgili yorumlarda bulunurken, Şonya'nın başkanlıkta şansının olmadığını savundu.

TÜZÜK KURULTAYININ ESAS SEBEBİ BİZİZ

"Tüzük kurultayının esas sebebi biziz"  diyen Taçoy, UBP'den ayrılıp DP'ye katıldıkları dönemde isim değişikliği için tüzükte değişiklik yapıldığını hatırlatarak, "isim değişikliği yapılırken tüzükte gözümüzden kaçan iki ibare oldu. Bu iki ibarenin düzeltilmesi için tüzük kurultayı yapma kararı aldık" dedi.

ŞONYA PATLAYACAK BAHANE ARADI

"Nisabın sağlanamamasının nedeni yine biziz" diyen Taçoy, tüzükte sadece iki ibarenin değiştirilecek olması nedeniyle, nisabın şart olarak aranmaması önerisinde bulunduklarını ve bunun üzerinde uzlaştıklarını kaydetti.

Taçoy, Bengü Şonya'nın nisabın sağlanmadığı gerekçesiyle kurultaya engel olmasına anlam veremediğini dile getirerek, "öncesinde uzlaşmamıza rağmen, böyle bir tepki vermesine anlam veremedim. Herhalde patlayacak bahane arıyordu" dedi.

"Sayın genel sekreter çok kitabi bir kişi. Kurallara göre hareket etmeye özen gösteren bir kişi" diyen Taçoy, "organlarımız ve örgütlerimizde henüz yenilenmeyi tamamlamadığımız için nisap şartı aranmamasına karar verdik. Kimseye haksızlık olmaması ve eleştirilere maruz kalmamak adına böyle yapmayı uygun gördük. Yeniden yapılanmaya giderken kimseyi rencide etmemeye çalıştık" dedi.

Taçoy, tüzükte yapılacak değişiklikle genel sekreterliğin kaldırılması ve birden fazla genel başkan yardımcılığı sistemine geçilmesine Şonya gibi kendisinin de karşı olduğunu ifade ederek, bunun sebeplerini anlattı ve gerginliğin nedeninin bu olmadığını söyledi.

DEDİKODULAR DOĞRU ÇIKTI

Taçoy, Şonya'nın başkanlığa aday olacağı yönündeki söylentiler üzerine, geçmişte Şonya'ya bu konuyu sorduğunu kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

"Her sorduğumuzda böyle bir şey olmadığını söyleyerek, dedikoduları hep reddetti. Dedikodular doğru çıktı".

GENEL SEKRETERLİĞİ ARZU EDERİM

Genel Sekreterlik görevini arzuladığını kaydeden Taçoy, her zaman için bir üst mevkiyi hedeflediğini ancak bu gibi görevlerin parti tabanının talebi ile gerçekleşebileceğini belirterek, "parti uygun görürse verilen her görevi yaparım" dedi.

Taçoy, "genel sekreterliğe talip değilim, ancak arzu ederim" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615