• BIST 1.461
  • Altın 488,414
  • Dolar 8,2726
  • Euro 10,0573
  • Lefkoşa 20 °C
  • Girne 21 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 18 °C
  • Lefke 20 °C

Sucuoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu!

UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, partide başkanlık konusu, koalisyon ve sağda birliktelik konuları hakkında açıklamalarda bulundu.Sucuoğlu, başkanlığa...
Sucuoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu!

UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, partide başkanlık konusu, koalisyon ve sağda birliktelik konuları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sucuoğlu, başkanlığa kendisinin de aday olabileceğinin işaretlerini verdi.

İrsen Küçük’ün henüz istifa etmediğini, halen genel başkan olduğunu hatırlatan Sucuoğlu, “ben olsaydım seçimi kazanmadığım gün istifa ederdim” dedi.

“Başkanlığa adaylık ben adayım demekle olmaz” diyen Sucuoğlu, partide yönetici durumda veya etkili olan kişilerin talepleri doğrultusunda adaylığın uygun olacağını belirtti.

Tabanın ve parti organlarının ne düşündüğünün çok önemli olduğunu belirten Sucuoğlu, partinin yararı gözetilerek görevlendirme yapılırsa bu göreve hazır olduğunu kaydetti.

Sucuoğlu şu ifadeleri kullandı:

“UBP’nin genel başkanı olmak büyük bir şereftir. Bu partide sadece başkan olarak değil herhangi bir görevde hizmet etmek büyük bir şereftir.

Parti adına fayda sağlanacaksa, partinin çıkarına aday olmayı kabul ederiz. Önemli olan partiye sağlanacak yeni vizyonlardır, partiyi ayağa kaldırmak, gücünü tekrar kazanmasını sağlamaktır.

Kazanmamız veya kaybetmemiz hiç önemli değildir. Halkın kararıdır ve buna saygı duymak görevimizdir, bunun nedenlerini tartışmaya dahi açmayız.”

“BEN OLSAM İSTİFA EDERDİM!”

Sucuoğlu, “Bana kaybedersem tavrımın ne olacağı soruldu, bende dedim ki ben kaybedersem 15 dakika içerisinde istifamı veririm. Ancak bu benim düşüncem, doğruluğu tartışılır. Herkesin kendi kararını kendisinin verme hakkı var” dedi.

Sucuoğlu şöyle devam etti:

“BU PARTİ DAHA FAZLA KAVGA KALDIRACAK DURUMDA DEĞİLDİR”

“UBP içerisinde devamlı olarak artçı depremler şeklinde sarsıntılar oluyor. Bunlar seçime etki etti.

Benim dışımdaki 13 vekil arkadaşım bir isim üzerinde anlaştıkları halde ben de bu arkadaşlarımın düşüncesine destek verip konsensüs sağlanmasına katkı sağlarım.

Benim gönlümden geçen olağanüstü kurultaya tek adayla gidilmesi ve partinin başına bir arkadaşımızı getirmemizdir.

Birden fazla bir aday olacaksa, bunun tekrardan çok ciddi bir şekilde değerlendirilmesi lazım. Parti tabanının da tek bir kişi etrafından toplanıp, kavgasız gürültüsüz kurultayı atlatmamız lazım.

Bu parti daha fazla kavga, tartışma, çatışma kaldıracak durumda değildir.

HEDEFİMİZ UBP İLE DP’Yİ BİRLEŞTİRMEKTİR”

Bundan sonraki hedefleri arasında UBP ile DP-UG’yi birleştirmek olacağını dile getiren Sucuoğlu, bundan başka yolları olmadığını kaydetti.

“Bizim hedefimiz UBP ile DP’yi birleştirmektir. Bu iki partiyi bir araya getirmek amacımız olacaktır.

KKTC’nin varlığına, misyonuna inanan herkesin sağda birlik sağlanarak bir araya getirilmesi lazım. Bizim bundan sonraki diğer bir hedefimiz de sağda birlik sağlanmasıdır.

Parçalanmış güçlerle bu sağlanamaz. Sağda parçalanmış güçlerin kimseye faydası yoktur.

Sucuoğlu, dış politikada, Kıbrıs konusunda temelde DP ile UBP’nin aynı olduğunu belirterek, aynı liberal ekonomiyi, aynı dünya görüşünü savunan, fikir bazında iki kardeş parti olduklarını kaydetti.

“KOALİSYON BUNUN TEMELİ OLABİLİR”

Sucuoğlu şöyle konuştu:

“Bunun temellerini önümüzdeki dönemlerde atmamız lazım. Küslük, dargınlık, partiden uzaklaştırmak kimseye bir fayda sağlamaz. Bir çatı altında toplanılmalı, konsensüs sağlanmalıdır. Çatışmalara ve göz yumulmasına kesinlikle karşıyız.

UBP – DP UG arasında bir koalisyon, bu birlikteliğin de temeli olabilir. Ancak CTP ile de bir düşmanlığımız yoktur. CTP ile de gerekirse koalisyona gidebiliriz.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76