• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 26 °C
  • Girne 28 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 24 °C
  • Lefke 26 °C

Suat Günsel'e elektrik beleş!

Suat Günsel'e elektrik beleş!
Baraka, Lefkoşa Aile Mahkemesi Mukayyitliğine isim değişikliği başvurusunda bulundu. Baraka, elektrik enerjisini ödememek için isimlerinin YDÜ...

baraka Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde eylemBaraka, Lefkoşa Aile Mahkemesi Mukayyitliğine isim değişikliği başvurusunda bulundu. Baraka, elektrik enerjisini ödememek için isimlerinin YDÜ Kurcu Rektörü Suat Günsel olması gerektiğini mizahi olarak ifade ederek, kendi isimlerinin Suat Günsel olarak değiştirilmesini talep etti.

Baraka Kültür Merkezi, elektrik tariflerine yapılan zam ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek)’in mali krizde olması nedenlerinden biri olan tahsilat yapılamamasını Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde düzenlediği eylemle protesto etti.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası(KTÖS), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin de destek verdiği eylemde örgüt temsilcileri, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)’ye elektrik borcunu ödememesine karşın elektrik enerjisi verilmeye devam edilmesi eleştirildi.

Baraka isim değişikliği başvurusunda bulunduEylemde, elektrik enerjisinin ödenmemek için isimlerinin YDÜ Kurcu Rektörü Suat Günsel olması gerektiğini mizahi olarak ifade ederek, kendi isimlerinin Suat Günsel olarak değiştirilmesi talep edildi.

Eylemciler bu anlamda sembolik olarak isimlerinin Suat Günsel olarak değiştirilmesi için başvuruda bulundu. Başvurular Lefkoşa Aile Mahkemesi’ne postalandı.

Baraka Kültür Merkezi sözcüsü Münür Rahmancıoğlu Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde basına yaptığı açıklamada, eylemin, mizahi bir protesto olduğunu ifade etti.

Elektrik tariflerine yapılan zammın, Kıb-Tek’i özelleştirmeyi düşünen bir zihnin ürünü olduğunu savunan Rahmancıoğlu, Kıb-Tek’in ödenmeyen faturalar ve AKSA ile yapılan garantili alım antlaşmasıyla yıpratıldığını iddia etti.

Kurumun özelleştirilmesine karşı mücadele vermeye devam edeceklerini kaydeden Rahmancıoğlu, elektrik tariflerine yapılan zamların geri alınması, AKSA ile yapılan alım garantili sözleşmenin iptali ve Kıb-Tek’in alacaklarının tahsil edilmesi için çalışma başlatılması çağrısında bulundu.

elcil baraka eylemELCİL

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ise Kıbrıs Türk halkının fakirleşmesini ve kurumlarının özelleştirilmesi için Ankara Hükümeti’nin talimat verdiğini, KKTC Hükümeti’nin de talimatları yerine getirdiğini iddia etti.

Elektrik tariflerine yapılan zammın düşük gelirlinin fakirleşmesine neden olurken bazı kesimlere de fayda sağladığını iddia eden Elcil, elektrik tariflerine yapılan zammın oyunun bir parçası olduğunu ve halkın buna karşı ses çıkarması gerektiğini savundu.

BİRİNCİ

baraka rahvancıoğlu birinci elcilTDP Lefkoşa İlçe Başkanı Özmen Birinci ise Türkiye’den kabloyla elektrik getirilmesi ve elektrik tariflerine yapılan zamların Kıb-Tek’in “özelleştirilmesi için hazırlanan zemin” olduğunu ileri sürdü.

Pir Sultan Abdal Derneği temsilcisi ise yapılan eylemlere desteklerinin süreceğini kaydetti.

Basına yapılan açıklamaların ardından Lefkoşa Aile Mahkemesi Mukayyitliğine giden eylemciler isim değişikliği başvurularını mukayyitliğe vermek istedi, ancak mukayyitlikteki memur başvuruların 12.00’dan önce alınabileceğini belirtmesi üzerine eylemciler başvuruları Lefkoşa Aile Mahkemesi Mukayyitliği'ne postayla gönderdi.

[gallery columns="6" ids="30568,30567,30566,30565,30564,30563"]

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615