• BIST 1.377
  • Altın 460,737
  • Dolar 8,0884
  • Euro 9,7271
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 23 °C
  • İskele 23 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 25 °C

Son sözlerini söylediler

 Seçim için geri sayım başladı. Erken genel seçimde yarışacak siyasi partilerin liderleri son sözlerini söyledi.İzcan: Sandığa gitmemek güçlü...
Son sözlerini söylediler

 

Seçim için geri sayım başladı. Erken genel seçimde yarışacak siyasi partilerin liderleri son sözlerini söyledi.

1374854053İzcan: Sandığa gitmemek güçlü görülenleri ödüllendirmektir

“Seçim çalışmalarını BRT’ye değerlendiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP ve Toplumsal Varoluş Güçlerin parlamentoda güçlü bir şekilde temsil edileceğini belirtti. İzcan, “Görevimiz halkımıza hizmet etmektir. Demokratik yolları kullanarak, bunu en iyi şekilde yapmaya adayız. Parlamentoda bulunan 4 parti AKP’nin Kıbrıs’a yönelik dayattığı paketlerin buradaki temsilcileri olmuştur. Bu parlamento bu partilerle beraber iflas etmiştir. Kıbrıs Türk toplumun yeni siyasilere genç insanlara, kadınlara, her alanda temsil eden yeni yüzlere ihtiyacı vardır” dedi.

Halka sandığa gitmesi çağırısı yapan İzzet İzcan, başkalarının yaptığı suçlardan dolayı kendilerinin cezalandırılmaması gerektiğini söyledi. “Sandığa gitmemek aslında güçlü görülenleri ödüllendirmektir” diyen İzcan, “Biz Seninle Varız” sloganıyla yola çıktıklarını ve halk isterse her şeye var olduklarını ifade etti.

BKP ve Toplumsal Varoluş Güçleri’nin bir birlik halinde seçime katıldığını belirten İzzet İzcan, “Listelerimizde her alandan temsilcilerimiz var. En fazla kadın adaya sahibiz. En genç adaylar bizdedir. Tartışma programlarında adaylarımızın ne kadar bilgili ve dolu dolu olduklarını kanıtlamışlardır” şeklinde konuştu.

733949_506958396017628_2029403386_n-1ÇAKICI: Kıbrıs Türkü’nün son kalesiyiz

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkede tarihi bir dönem yaşandığına işaret etti. Toplumcu Demokrasi Partisi’nin ülkede var olan sorunları gündeme taşıma ve mücadele etmede büyük görevler üstlendiğini belirten Çakıcı, “TDP çok mücadele etti. Diğer partilere göre en çok projeye sahip TDP’dir. Biz çok somut öneriler ortaya koyduk” dedi. Çakıcı, TDP’nin seçim kampanyasını mütevazi bir bütçe ile yürüttüğünü belirtti.

Mehmet Çakıcı,  “Biz Kıbrıs Türkü’nün gerçek partisiyiz. Sigortasıyız ve son kalesiyiz. Tümü denendi bu yapının bir tek denenmeyen TDP’dir. Sürecin kendisine baktığımda aslında bu siyasetçinin sınavı değildir. Seçmenin, halkın sınavıdır. Önemli olan burada doğruyu görmektir. Kimin onlar için mücadele ettiğini bugüne kadar, kimin öneri koyduğunu ve kimin bundan sonra dürüst doğru bir şekilde süreci, yeni bir Kıbrıs yaratacağını ortaya koyması lazım. Gerçek anlamda Kıbrıs Türk Halkının aslında denenmeyen tek partisidir TDP’dir” dedi.

Çakıcı, seçmenden mühürlerini TDP’ye vurmalarını istedi. Çakıcı, Kıbrıs Türk Halkının boş vericilik yapamayacağını ve ülkede yeni bir siyasi yapıya ihtiyaç olduğun dikkate almasını istedi. TDP Genel Başkanı Çakıcı, ülkeyi kötü yönetenlere ders verme zamanı geldiğini ifade etti.

DP Ulusal Gucler Genel Baskanı Serdar Denktas - B

Denktaş: HALKIN TAKDİRİNİ ALMAYI BAŞARDIK!

Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, seçime sayılı saatler kala BRT’nin sorularını yanıtladı. Çok hızlı ve yoğun bir propaganda dönemi geçirdiklerini belirten Denktaş, kısa süre içinde bir taraftan parti içi bütünleşme sağladıklarını, diğer taraftan da seçim kampanyası ile halka buluşmayı başardıklarını anlattı.

“Bir mucize gerçekleştirdik” diyen Denktaş, yorgunluğa rağmen insanların takdirini almanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Halkın, 2006’dan beri yaşananların devam etmesini istemediğini belirten Denktaş, halka karma ya da boykot değil mühür çağrısı yaptı.

Propaganda sürecinde, sağlık, eğitim ve ekonomiye ağırlık verdiklerini anlatan Denktaş, “ Bütün bunların esası kamu reformudur. 2006 yılından beri üzerinde çalışıyoruz. Gerçek değişimi başlatmalıyız, refah seviyesini ve iş imkânlarını artırmalıyız ” dedi.

Denktaş, vatandaşlığın da belli kriterleri sağlayanlar dışında dondurulması gerektiğini belirtti. Serdar Denktaş sözlerini, “Mühür’den şaşmayın, DP-UG’den şaşmayın” şeklinde tamamladı.

 KÜÇÜKKüçük: Halk demokratik hakkını kullanacak

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı İrsen Küçük, seçim sürecinin son 10 günün mitinglerle geçtiğini belirtti. Küçük, Ulusal Birlik Partisi’nin seçim kampanyalarına sıcak havaya rağmen halkın ilgisinin ve katılımın çok iyi olduğunu söyledi.

“Her geçen gün halkımız büyük bir destekle UBP’ye katkılarını devam ettirmektedir” diyen Küçük, bu akşam partisinin Lefkoşa’da gerçekleştireceği mitingle seçim kampanyasının tamamlanacağını kaydetti.

İrsen Küçük, “Gerek mitingler gerekse kamuoyu araştırmalarına bakıldığında UBP birinci parti olduğu apaçık ortadır. Rahatlıkla birinci parti konumumuzu koruyoruz. Sandıktan 28 Temmuz’da UBP birinci parti çıkacaktır” dedi.

Seçimlerde katılımın yüksek olması gerekliliği üzerinde duran İrsen Küçük, halkın en demokratik hakkını kullanarak sandığa gideceğini söyledi.

İktidara aday partilerin mühürden gayrı talepleri olamayacağını kaydeden Küçük, “UBP yeniden iktidarın adayıdır. En büyük parti konumunda olan UBP’nin bunu sürdürmesi için mühür şarttır. Mühürden şaşılmamalı.” ifadesini kullandı.

İrsen Küçük, karmanın herhangi bir siyasi partiye yarar sağlamayacağını vurgulayarak, tek parti iktidarının ve istikrarlı dönemin yeniden gelebilmesi için halka mühürden kaçmaması çağrısında bulundu.

998655_10201398115017546_1193167415_nYorgancıoğlu: Ülkenin sorunlarını çözecek plan yapılmalı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, erken genel seçimini BRT’ye değerlendirdi. 28 Temmuz’un gerçekte Kıbrıs Türk Halkının kaderini yeniden belirleyeceği gün olacağını vurguladı.

Yaklaşık 1 aylık sürede tüm yerleşim birimlerine ulaşarak insanlarla el sıkışarak, göz göze geldiklerini anlatan Yorgancıoğlu, “Edindiğimiz intiba halkımızın partimize çok büyük ilgi duyduğu yönündedir. Yaptığımız kamu araştırmaları da bunu destekler niteliktedir. Partimizin bu seçimde birinci parti çıkacağı konusunda herhangi bir şüphemiz yoktur” dedi.

Özkan Yorgancıoğlu, partisinin propaganda sürecinin çok iyi geçtiğini ve bazı kesimlerin bu durumu kıskandığını da söyledi.

CTP-BG’nin 1993 yılından beri seçimlerde profesyonelliği ön planda tuttuğuna işaret eden Özkan Yorgancıoğlu, “Seçimlere profesyonelce hazırlanıyoruz. İyi gidişte bunun da büyük rolü vardır. Umarım bütün bu pozitif gelişmeler de sandıkta da kendini gösterir. Bunun böyle olacağına da eminim” dedi

Yorgancıoğlu, ülkede çözülmeyi bekleyen pek çok sorununun CTP-BG’nin tek başına iktidar olmasıyla gerçekleşeceği hedefini ortaya koyduklarını dile getirdi.

Yorgancıoğlu, “İnsanlarımızın sorunların ı çözmekte hükümet bir araçtır. Esas olan seçim sonrasında bu ülkenin sorunlarını çözecek plan ve programın yapılmasıdır. Partimiz bu anlamda 1.5 yılı aşkın süre vizyon çalışması sürdürmüştür. Önümüzdeki dönemde nasıl uygulayacağını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Yeni dönemde sorunlarımızı halka rağmen değil halkla birlikte çözeceğiz”  dedi.

BRT

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76