• BIST 1.408
  • Altın 461,608
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 21 °C

Serdar Denktaş istifa etmiyor!

DP-UG Genel Başkanı Serdar  Denktaş, 28 Temmuz seçimlerinde DP-UG'nin birinci parti seçilmemesi halinde genel başkanlıktan istifa edeceği söyleminin...
Serdar Denktaş istifa etmiyor!

DP-UG Genel Başkanı Serdar  Denktaş, 28 Temmuz seçimlerinde DP-UG'nin birinci parti seçilmemesi halinde genel başkanlıktan istifa edeceği söyleminin ardından, bugün gelinen aşamada istifa etmesinin partinin içerisinde kaosa neden olabileceğini belirterek, böyle bir durumun yaşanmasına izin vermeyeceğini belirtti.

Partisinin yüzde 125 oranında oylarını artırdığını hatırlatan Denktaş, "Gerek şahsıma gerekse partime halkımız tarafından verilmiş olan bu büyük sorumluluğu gözönünde bulundurarak yola devam" dedi.

Denktaş'ın açıklaması şöyle:

"28 Temmuz seçimleri bizim beklediğimiz katılım ve yine bizim beklediğimiz sonucun altında bir netice ile sonuçlanmıştır. Ramazan ayında ve birçok insanımızın önceden ayarlanmış tatil programı nedeniyle katılımın düşmüş olmasına rağmen, katılım oranının "boykot" çağrısı yapanlara da gereken cevabı vermiş olması halkımızın seçimlere duyarlılığının da önemli bir göstergesi olarak ortaya çıkmıştır. Tam bu noktada Yüksek Seçim Kurulu’nun vefat eden insanlarımızı seçmen listesinden otomatik olarak silmesi ve seçmen sayısının netleşmesi gereğinin önemli olduğunu da bir kez daha hatırlatmak isterim.

Hatırlanacağı üzere seçim süreci içerisinde partimin birinci parti gelmemesi halinde başkanlıktan istifa edeceğimi söylemiştim ve seçim gecesi henüz sonuçlar tam belli olmadan sözümün arkasında olduğumu belirtmiştim. Bu konuda halen bazı köşe yazarları bu sözümü tutup tutmayacağım konusunu irdelemeye devam etmektedir.

Seçim sonuçlarını irdelediğimizde görülmektedir ki gerek partime gerekse şahsıma halkımız tarafından verilen sorumluluk son derece büyüktür.

Seçime katılan 5 siyasi partiden birisi baraj geçememiştir. Diğeri oylarını artıramıyarak yerinde saymış sadece başkanları Lefkoşa'dan seçilebilmiştir. Bir diğeri kendisi seçim kaybetmiş ve partisinin de oyları düşmüş, oy artıran bir diğer parti başkanı da 4.sıradan seçilebilmiştir.

DPUG açısından baktığımızda ise partimiz oylarını %125 artırmış Genel Başkan olarak da partimize oy veren ve karma kullanan vatandaşlarımızın takdiri ile açık ara ile 1. Sırada seçimi tamamlamış bulunmaktayız.

Gerek şahsıma gerekse partime halkımız tarafından verilmiş olan bu büyük sorumluluğu gözönünde bulundurarak, seçim içerisinde vermiş olduğum sözü yerine getirme imkanı elimde kalmamıştır. Halkımız tarafından bana verilen görevi ve parti birliğini devam ettirme sorumluluğumu sonuna kadar yerine getirebilmek maksadı ile Başkanlık görevini yerine getirme sorumluluğumu devam ettireceğimi bildirir, bu konuda partilimiz içerisinde varolan huzursuzluğu da gidermek adına kamuoyu ile "göreve devam" kararımı paylaşmak isterim.

Bilinmesini isterim ki bireysel olarak vermiş olduğum bu karardan dönmemin tek nedeni bana güvenerek destek veren halkımızın toplumsal beklentilerini yerine getirmek ve onlara söz verdiğimiz programı hayata geçirme sorumluluğundan uzaklaşmamak içindir. Neredeyse tüm diğer partilerde varolan kaosun bu aşamada kendi partimde de yaşanmasına "sözümü yerine getireceğim" diyerek izin vermem mümkün değildir.

Seçime katılarak oy kullanan tüm vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ederim."

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76