• BIST 1.087
  • Altın 444,805
  • Dolar 6,9493
  • Euro 8,1801
  • Lefkoşa 28 °C
  • Girne 30 °C
  • Mağusa 29 °C
  • İskele 29 °C
  • Güzelyurt 26 °C
  • Lefke 28 °C

Satranç şampiyonları belirlendi

2020 KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 6, 7 ve 8 Aralık tarihlerinde Acapulco Otel’de 24 kategoride 7-18 yaş arası toplam 239 kişinin katılımı ile gerçekleşti.
Satranç şampiyonları belirlendi

2020 KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 6, 7 ve 8 Aralık tarihlerinde Acapulco Otel’de 24 kategoride 7-18 yaş arası toplam 239 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın 6 Aralık’ta açılışını yaptığı turnuva 3 gün boyunca şölen havasında sürdü. Turnuvanın direktörlüğünü Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Tolgar ve Ahmet Aslım üstlenirken, Hüseyin Yeten, Havva Doğan, Aliye Osum, Tolga Öztürk, Haluk Ramon Serhun, Meltem Akbaş Bitirim, Osman Şeker, Buğra Beyaz, Gül Şeb, Muzaffer Ermemiş, Yücel Ünsaç, Erdoğan Barışsever, Şahin Şahmaran, Damla Boşnak ve Perihan Akyürek de hakemlik görevlerini büyük bir özveri ile yürüttüler. Bu büyük organizasyonun yapılması için katkı sağlayan sponsorumuz Türkiye İş Bankası’na, emek veren tüm görevlilere, sporculara, antrenörlere ve ailelere Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu olarak minnettarız.

Şampiyonlarımız Ve Dereceye Giren Sporcularımız:18 Yaş Genel Kategorisi1. Adman Devran Tolon – Yakın Doğu Üniversitesi Sgk2. Hasan Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği3. Mert Altay – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği18 Yaş Kızlar Kategorisi1. Ayten Candan Ağdelen – Bireysel2. Yağmur Aytaçoğlu – Lefkoşa Satranç Derneği3. Güliz Bitirim – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği17 Yaş Genel Kategorisi1. Ata Atasoy – Çanakkale Satranç Kalesi2. Emircan Sarı – Dumlupınar Satranç Akademi3. Mustafa Soler – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği4. Barış Ali Ömer – Çanakkale Sk Satranç Kalesi5. Berke Demir – Dumlupınar Satranç Akademi

17 Yaş Kızlar Kategorisi1. Ayşen Sağlamer – Dumlupınar Satranç Akademi2. Deren Kalfaoğlu – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği3. Gülşen Oylum – Çanakkale Sk Satranç Kalesi4. Demet Kansu – Gümüş At Satranç Derneği5. İlayda Muk – Dumlupınar Satranç Akademi

16 Yaş Genel Kategorisi1. Görkem Yalovalı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği2. Kaymak Karel Faiz – Altın Piyon Satranç Derneği3. Tuncay Sultanzade – Doğa Satranç Akademisi4. Asrın Ataben – Gümüş At Satranç Derneği5. Çağrı Kaçmaz – Dumlupınar Satranç Akademi

16 Yaş Kızlar Kategorisi1. Selay Kesen – Çanakkale Sk Satranç Kalesi2. Göksu Sungurtekin – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği3. Tuğçe Mustafaoğulları – Bemsa Kültür Sanat Ve Spor Derneği4. Sudenur Karakuş – Çanakkale Sk Satranç Kalesi5. İzem Üstüner – Ted Kuzey Kıbrıs Koleji5. İle Eş Puanla Nermin Melisa Paşa – Bemsa Kültür Sanat Ve Spor Derneği

15 Yaş Genel Kategorisi1. Kayra Çerçi – Dumlupınar Satranç Akademi2. Deniz Evram – Altın Piyon Satranç Derneği3. Ufuk Tarman – Dumlupınar Satranç Akademi4. Gürhan Savant – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği5. Levent Süleymanoğluları – Altın Piyon Satranç Derneği

15 Yaş Kızlar Kategorisi1. Hatice Filo – Dumlupınar Satranç Akademi2. Özgü Öykener – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği3. Yasmin Daboul – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği4. Dilan Direkci – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği4. Sıla Şerife Yılmabaşar – Göçmenköy İdman Yurdu

14 Yaş Genel Kategorisi1. Kadir Efe Ermemiş – Dumlupınar Satranç Akademi2. Kemal Yıldırım – Lefkoşa Satranç Derneği3. Ali Genç – Yakın Doğu Üniversitesi Sgk4. Ali Doğan Nay – Doğa Satranç Akademisi5. Ali Karakuş – Çanakkale Sk Satranç Kalesi

14 Yaş Kızlar Kategorisi1. Eylül Güneş – Beyarmudu Belediyesi2. Defne Öz – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği3. Meryem Kılıçoğlu – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği4. Çilen Ermetal – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği5. Zehra Ece Ermemiş – Dumlupınar Satranç Akademi

13 Yaş Genel Kategorisi1. Ahmet Kader Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği2. Berk Nay – Doğa Satranç Akademisi3. Mehmet Direkci – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği4. Berkay Demir – Dumlupınar Satranç Akademi5. Erol Azmi Feramezoğlu – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği5. İle Eş Puanla Utku Ümiter

13 Yaş Kızlar Kategorisi1. Alara Küçük – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği2. Nehir Aslantürk – Gümüş At Satranç Derneği3. Gülal Saral – Dumlupınar Satranç Akademi4. Ezgi Soler – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği

12 Yaş Genel Kategorisi1. Gökhan Şeker – Dumlupınar Satranç Akademi2. Kağan Semaay – Lefkoşa Satranç Derneği3. Tuğra İstillozlu – Doğa Satranç Akademisi4. Mertcan Lisani – Altın Piyon Satranç Derneği5. Ege Uyal – Lefkoşa Satranç Derneği

12 Yaş Kızlar Kategorisi1. Derin Boztuna – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği2. Vera Binatlılı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği3. Sahra Bakkaloğlu – Altın Piyon Satranç Derneği4. Ecem Kapısız – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği5. Ela Savant – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği

11 Yaş Genel Kategorisi1. Tuğra Vurana – Lefkoşa Satranç Derneği2. Emir Tumburi – Doğa Satranç Akademisi3. Doğan Ege Ermemiş – Dumlupınar Satranç Akademi4. Tamay İrfanoğlu – Altın Piyon Satranç Derneği5. Doruk Akın – Doğa Satranç Akademisi

11 Yaş Kızlar Kategorisi1. Larin Döveç – Altın Piyon Satranç Derneği2. Selin Karakaya – Altın Piyon Satranç Derneği3. Huriye Naz Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği4. Buse Fegan – Altın Piyon Satranç Derneği5. Melin Soyer – Altın Piyon Satranç Derneği

10 Yaş Genel Kategorisi1. Doruk Dolu – Çanakkale Sk Satranç Kalesi2. Arda Köle – Lefkoşa Satranç Derneği3. Mehmet Şaban – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği4. Bertuğ İlgililer – Lefkoşa Satranç Derneği5. Doruk Boyacıgil – Dumlupınar Satranç Akademi5. İle Eş Puanla Adem Mertgöz10 Yaş Kızlar Kategorisi1. Destina Çınay Çıka – Altın Piyon Satranç Derneği2. Ada Şahin – Altın Piyon Satranç Derneği3. Masal Tolgar – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği4. Dide Akgün – Doğa Satranç Akademisi5. Akasya Eskiköy – Gümüş At Satranç Derneği5. İle Eş Puanla Derin Adalıer – Dumlupınar Satranç Akademi9 Yaş Genel Kategorisi1. Emre Şeb – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği2. Asrın Özer – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği3. İsmail Eren Midem – Çanakkale Sk Satranç Kalesi4. Çağan Tokmak – Çanakkale Sk Satranç Kalesi5. Serbay Zengi – Lefkoşa Satranç Derneği9 Yaş Kızlar Kategorisi1. Ezgi Dimililer – Lefkoşa Satranç Derneği2. Hayal Arslan – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği3. Masal Oğuz – Gümüş At Satranç Derneği4. Arzu Valentına Gül – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği5. Ezgi Zekai – Lefkoşa Satranç Derneği5. İle Eş Puanla Suzan Sakallı – Göçmenköy İdman Yurdu5. İle Eş Puanla Zeynep Dereboylu – Dumlupınar Satranç Akademi5. İle Eş Puanla Azra Göksan – Doğa Satranç Akademisi8 Yaş Genel Kategorisi1. Ali Canel Midem – Çanakkale Sk Satranç Kalesi2. Hasan Alaz Şimşekatan – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği3. Kıvanç Potak – Doğa Satranç Akademisi4. Doruk Pekrioğlu – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği5. Baran Başaran – Lefkoşa Satranç Derneği5. İle Eş Puanla Uzay Sayan – Altın Piyon Satranç Derneği8 Yaş Kızlar Kategorisi1. Esma Deniz Sencer – Doğa Satranç Akademisi2. Alvin Kahraman – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği3. Talya Şenol – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği4. Refika Gökyay – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği5. Beren Başaran – Lefkoşa Satranç Derneği5. İle Eş Puanla Yağmur Sarıyar – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği5. İle Eş Puanla Laden Öz – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği7 Yaş Genel Kategorisi1. Deniz Kaan Kutlay – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği2. Arhan Satılmış – Lefkoşa Satranç Derneği3. Muhammet Emir Kaya – Lefkoşa Satranç Derneği4. Yusuf Ali Yenen – Lefkoşa Satranç Derneği5. Aziz Ezdaş – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği7 Yaş Kızlar Kategorisi1. Eylül Çağmel – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği2. Lal Duru Ekşici – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği3. Aslin Döveç – Altın Piyon Satranç Derneği4. Alya Karatepe – Altın Piyon Satranç Derneği5. İlkim Çalışkan – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76