Body Altı - Banner Sistem Kodları
  • BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Lefkoşa 31 °C
  • Girne 28 °C
  • Mağusa 31 °C
  • İskele 31 °C
  • Güzelyurt 30 °C
  • Lefke 31 °C

Resim yarışmasının ödülleri verildi, sergisi açıldı

Resim yarışmasının ödülleri verildi, sergisi açıldı
Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı işbirliğiyle “Birleşmiş Milletler...

Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı işbirliğiyle “Birleşmiş Milletler Dünya Afet Risklerini Önleme Günü” kapsamında düzenlediği resim yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı yapıldı.

YDÜ İletişim Fakültesi’nde saat 18:00’de düzenlenen ödül töreni sonrasında ise sergi açılışı yapıldı.  Sergi açılışının ardından da Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi Başkanı ve Yüksek Öğretim, Planlama Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş “Birleşmiş Milletler  Dünya Afet Risklerini Önleme Günü” dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi.

5-8  ve 9-11 yaş grubu olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan resimler 3 hafta boyunca YDÜ İletişim Fakültesi giriş salonunda sergilenecek.

[gallery ids="21800,21801,21802,21803,21799"]

KKTC genelinde  38 ilkokul öğrencilerinin katılımıyla toplam 1808 adet resmin yarıştığı yarışmanın değerlendirmesi, 9 Ekim günü KKTC üniversite temsilcilerinden oluşan 7 kişilik seçici kurul tarafından yapıldı.

Ödül töreninin başında Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi Başkanı ve Yüksek Öğretim, Planlama Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş bir konuşma yaptı.

Gökçekuş konuşmasında  konuyla ilgili bilincin önemine dikkat çekti ve tüm katılımcılarla yarışmaya katkı koyanlara teşekkür etti.

Ardından yarışmaya en yoğun katılımı sağlayan Yakın Doğu İlkokulu, Yenierenköy İlkokulu ve TED Kuzey Kıbrıs Koleji’ne a plaketleri verildi.

Yarışmada 1, 2 ve 3.’lik alan çocuklara ödül olarak  tablet verilirken, mansiyon alanlara ise I-Pod hediye edildi.

Yarışma’nın  5-8 Yaş Grubunda 1.’lik ödülü Yakın Doğu İlkokulu   öğrencisi  Kaya İbrahim Kaplan’a, 2.’lik ödülü  Yakın Doğu İlkokulu öğrencisi  Ahmet Davutoğlu’na;  3.’lük ödülü ise Yakın Doğu İlkokulu öğrencisi Afet Dağaşanlar’a verildi

Yarışmanın 5-8 Yaş Grubunda Yakın Doğu İlkokulu öğrencisi Hasan Akmandor ; Yakın Doğu İlkokulu öğrencisi  Yağmur Akgör; Yeniboğaziçi İlkokulu öğrencisi Kumray Diran ve 9 Eylül İlkokulu öğrencisi  Yulin Koçmarlı’ya mansiyon ödülü verildi.

Yarışmanın 9-11 Yaş Grubunun Birincilik-İkincilik ve Üçüncülük Ödülleri için ise sırasıyla Yeniboğaziçi İlkokulu öğrencisi  Songül Vadeoğlu ; 9 Eylül İlkokulu  öğrencisi  Ayşe Çemendar ve  Alsancak İlkokulu öğrencisi Esra Nur Kuzhan’a layık görüldü.

Yarışmanın 9-11 Yaş Grubunun Mansiyon Ödülleri’ne ise  Yakın Doğu İlkokulu’ndan  Özlem Çakıcı ;  Sude Durmaz,  Nazım Ergin, Şehit Yalçın İlkokulu’ndan Mustafa Savran  layık görüldü.

Ödül dağıtımından sonar resimleri sergilenmeye hak kazanan katılımcılara ve yarışmaya emeği geçenlere katılım belgeleri verildi ve sergi açılışı gerçekleştirildi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615