• BIST 1.431
  • Altın 509,029
  • Dolar 8,5400
  • Euro 10,3502
  • Lefkoşa 26 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 27 °C
  • İskele 27 °C
  • Güzelyurt 25 °C
  • Lefke 26 °C

Partisi hakkında söyledikleri şok etti!

"Din üzerinden baş örtüsüne karşı koydukları tavır ve Gezi Parkı'nda sergiledikleri yanlışlara baksınlar.”"Eğer siz bir sol partisiyseniz bunun açılımını...
Partisi hakkında söyledikleri şok etti!

Untitled-2"Din üzerinden baş örtüsüne karşı koydukları tavır ve Gezi Parkı'nda sergiledikleri yanlışlara baksınlar.”

"Eğer siz bir sol partisiyseniz bunun açılımını iyi öğrenmeli ve uygulamalısınız.”

“CTP’nin başarısı her kesime kucak açmasıdır. Herkesin ağzında bir AK Parti geziyor. Evet AKP’yi destekliyorum."

"Özyiğit utanmasa, TDP’nin kaybetmesi Fatma Solmaz yüzünden diyecekti. Siz hiç seçilmemiş bir partiyken neden kaybettiğinizi bir düşünün!"

"Fatma Solmaz’ın adaylığı sürecine gelesiye kadar, yaptığınız yanlışları ve kendinizi ifade edememenin sorumlusu, kusura bakmayın ama ne ben, ne de AKP'dir.” 

Kıbrıs Ada Haber

Toplumcu Demokrasi Partisi'nden aday gösterilen AKP’li Fatma Solmaz’dan,  TDP’nin Genel Sekreteri Cemal Özyiğit’in söylemleri üzerine zehir zemberek açıklamalar geldi.

özyiğit grafik

Özyiğit'in açıklamalarını okumak için linki tıklayınız... 

http://www.kibrisadahaber.com/ozyigitten-sok-itiraflar/

 

“TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit’in açıklamalarını esefle kınıyorum. Başarısızlığı bir parti çatısı altında olan, yol arkadaşı ya da dava arkadaşı olan Tahsin Mertekçi’ye ve de Fatma Solmaz'a kesmesi hiç hoş olmadı” diyen Solmaz’ın Kıbrıs Ada Haber’e yaptığı açıklamalar şöyle:

“TDP yanlış tavır ve kararlarına bakmalı”

“Bu seçimde beraber bir mücadele verdik ve ben kendime değil hep TDP' ye ve denenmiş bir partiye oy istedim. Benden önceki yanlışlarına ve seçim propagandasındaki hatalarını bulmaları gerekiyor.”

“Mesela Barış Mamalı ve Sayın Süphi Hüdaoglu gibi arkadaşlarımızın partiyle olan sorunları, din üzerinden başörtüsüne karşı koydukları tavır ve gezi parkında sergiledikleri yanlışlara baksınlar.”

“Sol partisiyseniz bunun açılımını iyi öğrenmelisiniz”

“Biz Kıbrıs Türklerin çizgileri bellidir. Ne kadar fanatik dinci olmasak da nenelerimiz ve geçmişimizde başörtüsü vardır. ‘Dinimde beni serbest bırak, özgür olayım, bana dayatma yapma’ derler. Ama diğer yandan da haklara gasplara zaaflık vardır. Başörtüsü takmasalar da hep saygılı olmayı bilmişlerdir. Bizler medeniyetlerin karmasıyız bir bakıma, alevisiyle, sünnisiyle, aramızda çok da hristiyan vardır.Herkes özgürce yaşar dinini..Ve kimsede, kimseye karışmaz. Eğer siz bir sol partisiyseniz bunun açılımını iyi öğrenmeli ve uygulamalısınız.”

“CTP’nin başarısı her kesime kucak açmasındandır”

“Bugünkü CTP’nin başarısı her kesime kucak açmasıdır. Herkesin ağzında bir AK Parti geziyor. Evet AK Parti’yi destekliyorum. Belediyeciliğe verdiği önemi, yaptığı hizmetleri ve Türkiye’ye çağ atlamasını destekliyorum, diye bin kez söyledim.Ve gene söylerim. Burada neden olmasın diyorum, bu hizmetler. Bu hizmetlerin alâsını hak ediyoruz halk olarak, millet olarak. Bu söylemimde yanlış nerede?”

“Hiç seçilmemiş bir partiyken, neden kaybettiğinizi bir düşünün”

“Bu süreçte bana vekillik teklifi yapan ve daima destekleyen TDP Genel Başkanım Mehmet Çakı’ya teşekkür ederim, aynı şekilde Sayın Boysan Boraya'da, keşke bir teşekkürde Sayın Cemal Özyiğitlere yapabilseydim. Sayın Özyiğit utanmasa, TDP’nin kaybetmesi Fatma Solmaz yüzünden diyecekti. Siz hiç seçilmemiş bir partiyken neden kaybettiğinizi bir düşünün Fatma Solmaz’ın adaylığı sürecine gelesiye kadar, yaptığınız yanlışları ve kendinizi ifade edememenin sorumlusu kusura bakmayın ama ne ben, nede AK Parti’dir.”

“Keşke dava arkadaşlarımızı bu şekilde eleştirmesek”

“Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur’ demiş Einstein . Ama ben beni anlayan insanların olduğunu biliyorum. Keşke önyargılarımızı kaldırabilsek ve dava arkadaşlarımızı bu şekilde eleştirmesek. Üzücü bir durum, ama ben dik duruşumu bozmadan yoluma devam edeceğim. Böyle bir durum yaşanmasa iyi olurdu.”

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76