• BIST 1.461
  • Altın 502,980
  • Dolar 8,3655
  • Euro 10,1213
  • Lefkoşa 19 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • Lefke 19 °C

“Paketleri bundan sonra biz yapacağız”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin ekonomik protokolle ilgili düşüncesini açıkladı.Yorgancıoğlu, "protokolü...
“Paketleri bundan sonra biz yapacağız”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin ekonomik protokolle ilgili düşüncesini açıkladı.

Yorgancıoğlu, "protokolü bütünüyle kabul etmiyoruz, bütünüyle de reddetmiyoruz. Revize edilmesini masaya yatıracağız. Bundan sonra da paketleri biz yapacağız, başkalarının yapmasına fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Kıbrıs Türk halkının UBP’nin politikalarını reddettiğini söyleyen Yorgancıoğlu, bu politikalardan bir tanesinin de ekonomik paket olduğunu söyledi. Yorgancıoğlu, buna karşın paketin olumlu yanları da olduğunu işaret ederek şöyle konuştu:

“Milli gelirin 2015 yılı sonuna kadar, 17 Bin Dolara çıkarılması, devletin vatandaşa hizmet ederken daha verimli olması öngörülüyor. Gayri safi milli hâsılanın artırılması, eğitim sisteminin geliştirilmesi, yaşam kalitesinin artırılması öngörülüyor.”

Yorgancıoğlu, CTP’nin yaptırdığı kamuoyu araştırmasına göre, yüzde 80 oranında vatandaşın bu paketin revize edilmesinden yana olduğunu da söyledi.

“4’üncü sırada çıkmanız mesaj olarak algılanmalı mı?”

Seçimde, dördüncü sırada çıkmasından ders çıkarması gerektiği yorumlarının da yöneltildiği Yorgancıoğlu, “Aslında ben öyle düşünmüyorum. İyi olduğuna, popüler olduğuna inandığımız, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını koruyabileceğine inandığımız, her arkadaşımızı aday yapmak için uğraştık. Sibel Hanım zaten Birleşik Güçler konseptine bağlı olarak bizim milletvekilimiz idi. Sibel hanıma güvendiğimiz için Başbakanlıkla ilgili de görevlendirdik. Çok da iyi oldu” diye konuştu.

Helva olayını yanıtladı

Özkan Yorgancıoğlu’na, CTP eski milletvekili olan Sonay Âdem’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla gündeme gelen helva meselesi de soruldu. Yorgancıoğlu, soruya karşılık şunları söyledi:

“Bizim alışkanlıklarımızda öyle bir gelenek yoktur herhangi bir arkadaşımızın böylesi bir sonuç sonrasında böylece anılması. Tabii bu konu benim de gündemime geldi ve ben de bu konuyu araştırdım. Bu konunun doğru olmadığı bilgisine çok net olarak ulaştım. Şimdi olayın gelişim şöyle; Mağusa bölgesinden bir kadın arkadaşımız, UBP’nin seçimi kaybetmesinden sevincini ifade etmek için dışarından bunu gönderdi. Orada birçok arkadaşımız UBP’yi anarak böyle bir ortam içinde bulundu. Hatta Sonay arkadaşımıza çok yakın olduğunu bildiğimiz arkadaşlarımız da oradaydı. Yıllarca bu partiye hizmet etmiş bir arkadaşımızın böyle anılabileceğini yani aklımızın ucundan bile geçirmeyiz.”

 

http://www.kibrisadahaber.com/secimi-kaybettigim-icin-helva-yapip-getirmisler/

http://www.kibrisadahaber.com/sosyal-medyada-tepkiler-cig-gibi-buyuyor/

 

 

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76