• BIST 1.434
  • Altın 485,097
  • Dolar 8,2853
  • Euro 10,0042
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

Özyiğit'ten şok itiraflar!

Kıbrıs Ada HaberTDP Genel Sekreteri Özyiğit çarpıcı açıklamalarda bulundu... "AKP'li Solmaz'ın adaylığı, TDP'nin büyük bir hatasıydı. Mertekçi'nin,...
Özyiğit'ten şok itiraflar!

Kıbrıs Ada Haber

TDP Genel Sekreteri Özyiğit çarpıcı açıklamalarda bulundu... "AKP'li Solmaz'ın adaylığı, TDP'nin büyük bir hatasıydı. Mertekçi'nin, DP-UG için çalıştığı yönünde çok ciddi iddialar var. Genel Başkanlığa aday olabilirim."

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cemal Özyiğit’in partiye dair itirafları çok tartışılacak türden.

TDP’nin Mağusa adaylarından Fatma Solmaz’ın yanlış bir aday seçimi olduğunu söyleyen AKP’ye yakınlığıyla bilinen Fatma Solmaz’ın parti tarafından aday gösterilmesinin ciddi bir hata olduğunu ifade eden Özyiğit, konuyla ilgili şunları söyledi:

“AKP’ye karşı olan partiden, AKP’li bir aday hataydı”

“TDP olarak biz, AKP’nin dayatmalarına, AKP’nin paketine karşı olduğumuzu savunuyoruz. Savunduğumuz görüşlerde, ‘sivilleşme, demokratikleşme’ var. Oysa İstanbul’daki Gezi Parkı olaylarında, tamamen bir faşizan anlayış söz konusuydu. Bizim içimizden bir arkadaşımız eğer bu olaylarda yaşananları destekliyor pozisyondaysa, demek ki bir çelişki var, bir yerde bir yanlış var. Merkez olarak adayların öz geçmişinin daha dikkatli incelenmesi gerekirdi.”

Hatırlanacağı üzere, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ise, Solmaz'ın adaylığı ile ilgili seçim sürecinde yapılan tüm eleştirileri şiddetle reddediyor ve eleştirilerin yersiz ve yanlış olduğunu savunarak, partiye ve söz konusu adaya ciddi bir haksızlık olduğunu iddia ediyordu. 

“Genel başkanlık için yarışabilirim”

Genel başkanlığa talip olup olmadığının da sorulduğu Cemal Özyiğit, “TDP kilit parti olacağım diye seçime girdi. Çeşitli nedenlerle bunu başaramadık. O halde genel sekreter olarak ben de dahil, tüm organların ve kişilerin sorgulanması gerektiğinin altını çiziyorum. Parti tabanından çok ciddi bir destek görürsem gerekirse, genel başkanlık için yarışırım” dedi.

2'SİNE KAPIMIZ AÇIK!

Seçim öncesi adaylık sürecinde yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle partiden ayrılan veya aday olmaktan vazgeçen 4 isme değinen Özyiğit, "Mamalı ve Mertekçi'nin partiye dönmesi imkansız, onlara kapımız kapalıdır. Parti aleyhine propaganda yürüten isimlerin partiye dönmesi söz konusu değildir. Suphi Hüdaoğlu ve Mehmet Barışsever istedikleri zaman partiye dönebilirler. Hüdaoğlu zaten partimizin adayıdır. Bu arkadaşlara kapımız açık" dedi.

“TDP’den koptu DP için mi çalıştı?”

Partiden kopan Tahsin Mertekçi’nin seçim sürecinde Güzelyurt bölgesinde Demokrat Parti- UG lehine çalıştığı yönünde çok ciddi iddialar olduğunu söyleyen Özyiğit, bunun doğruluğunun araştırıldığını belirtti."

"Seçimin galibi Eroğlu oldu"

"Bu seçimin galibi Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu oldu. Hedeflediği gibi hem UBP'yi istediği noktaya getirdi hem de UBP'den DP-UG'ye geçenlerin ciddi bir başarı sağlamasını ve DP-UG'nin yükselişini sağlamış oldu."

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76