• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 35 °C
  • Girne 33 °C
  • Mağusa 36 °C
  • İskele 36 °C
  • Güzelyurt 34 °C
  • Lefke 35 °C

Özyiğit: TDP, hükümeti belirleyen parti olacak!

Özyiğit: TDP, hükümeti belirleyen parti olacak!
Özyiğit, "10-12 kişi partiden ayrıldı, binler geldi" dedi...

ADA HABER - ŞERMİN SARRO

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, "TDP'nin önü açık, hızlı bir şekilde yükseliyor" dedi.'Geçmişi temiz adaylar ve güçlü bir kadro' ile halkın önüne çıktıklarını kaydeden Özyiğit, adayların kamuoyuna açıklanmasının ardından TDP'nin oy oranının hızla yükselmeye başladığını kaydetti.

"10-12 KİŞİ AYRILDI, BİNLER GELDİ"

Katıldığı televizyon programında Özyiğit, diğer partilerden TDP'ye ciddi oranda kayma olduğunu savundu. "TDP her gün büyüyor" diyen Cemal Özyiğit, "10-12 kişi partiden ayrıldı, binler geldi" dedi.

Özyiğit, partiden ayrılıp dönenlerin de olduğunu kaydetti.Anket sonuçlarında yüzde 13.7 üzerinde oy oranına sahip olduklarının açıkça görüldüğünü belirten Cemal Özyiğit, adaylarının belirlenmesinin ardından oy oranlarının hızla yükseldiğinin altını çizdi ve "hızla büyüyen bir trendle yükseliyoruz, 7 Ocak'ta ne kadar yükseldiğimizi hep birlikte göreceğiz" diyerek iddialı konuştu.

Özyiğit, "TDP bu seçimlerden başarı ile çıkacak, Hükümetin oluşumunu TDP belirleyecek" diyerek, "oy oranları ortadadır, hiçbir parti tek başına iktidara gelmeyecek, 2'li veya 3'lü koalisyon olacak" öngörüsünde bulundu.

Özyiğit, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı'nın başarılarını da anımsatarak, partilerinin temiz siyaset anlayışına vurguda bulundu.

"TÜM PARTİLERLE HÜKÜMETTE OLABİLİRİZ"

"Sosyal Demokrat bir partinin başkanıyım, bunu söylemekten çekinmem. Sosyal demokratların artık hükümete gelme zamanıdır" diyen Özyiğit, bir soru üzerine "Bizim temel duruşumuz vardır. Bu temel duruşumuzla, asgari müştereklerde anlaşırsak, UBP ile de diğer partilerle de koalisyon kurabiliriz." dedi.

TDP'nin sosyal demokrat bir parti olduğunu ifade eden Özyiğit, yine soru üzerine, CTP ile kardeş parti iddialarına katılmadığını, CTP'nin söylemlerinin başka, hükümete geldiklerinde icraatlarının farklı olduğunu savundu.

"TDP, HÜKÜMETİ BELİRLEYECEK"

Özyiğit, "şu parti ile koalisyon kurmam, bu parti ile hükümette bulunmam" söylemlerinin kompleksten ibaret olduğunu savunarak, "bizim böyle komplekslerimiz yok, her partiyle hükümeti kurarız. Ancak temel vizyon ve temel değerlerimizle örtüşen, asgari müşterekler ile buluştuğumuz bir parti ile hükümet kurabiliriz. Hiçbir parti için asla diyemem" dedi. 

Özyiğit, sözlerini sonlandırırken, "TDP hükümeti belirleyen parti olacak diyerek, partisinin seçimden başarı ile çıkacağına olan inancını iddialı bir dille yineledi. 

 

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615