• BIST 1.441
  • Altın 485,056
  • Dolar 8,2228
  • Euro 9,9825
  • Lefkoşa 28 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 27 °C
  • İskele 27 °C
  • Güzelyurt 26 °C
  • Lefke 28 °C

Özgürgün: Yuvanıza dönebilirsiniz

Ana muhalefet lideri Hüseyin Özgürgün, sadece ayrılan sekiz milletvekiline değil partiye kırgın ve küskün olan tüm isimlere UBP’nin kapısnın açık...
Özgürgün: Yuvanıza dönebilirsiniz

Ana muhalefet lideri Hüseyin Özgürgün, sadece ayrılan sekiz milletvekiline değil partiye kırgın ve küskün olan tüm isimlere UBP’nin kapısnın açık olduğunu belirtti:

Ulusal Birlik Partisi’ndeki olağanüstü kurultayın ardından genel başkanlığa Hüseyin Özgürgün getirildi. Ana muhalefet partisinin genel başkanı olan Özgürgün konuk olduğu Günaydın Ada programında partisinin bundan sonraki yol haritasını ve muhalefete dair beklentilerini açıkladı.

Kurultay gününde salona eski genel başkan İrsen Küçük’le gelerek bir birliktelik mesajı vermeye çalıştıklarını söyleyen Özgürgün, partililerin bu mesajı aldıklarını da savundu. “Ulusal Birlik Partisi’nin bu birliktelik mesajına ihtiyacı vardı”diyen Özgürgün, kurultaya yönelik katılımın da kendilerini son derece memnun ettiğini savundu. Yaşanan sıkıntıların ardından kurultaya katılımın yoğun olmaması ihtimalinden hareketle Atatürk Spor Salonu’nda kurultay yapmaktan vazgeçtiklerini söyleyen Özgürgün gördükleri ilgi ve katılımla UBP tabanının partisine bir kez daha sahip çıktığının görüldüğünü söyledi.

KAPIMIZ AÇIK:

Ulusal Birlik Partisi’nde Necdet Numan’ın gidenlere yönelik ‘geri dönün’ çağrısını da değerlendiren Özgürgün, UBP’nin kapısının geri dönmek isteyen herkese açık olduğunu ifade etti. ‘UBP kırgınların partisi değildir’ diyen Özgürgün, sadece partiden ayrılan sekiz isme değil partiye kırgın ve küskün olan tüm isimlere kapının açık olduğunu savundu. Bu durumun parti tabanı tarafından kolayca hazmedilip hazmedilemeyeceği sorusunu da yanıtlayan Özgürgün, bunun örneklerinin geçmişte de yaşandığını belirterek; “Tabanımız kucaklayıcı olur ama giden de dönerken tüzüğün gereklerini yapmak durumundadır”dedi.

MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ÜSTEL OLACAK:

Parti içerisinde bir dönüşüm sürecinin yaşanacağını ifade eden Özgürgün, bu dönüşümün parti yönetim kademelerinde de yaşanacağını ancak acele etmeyeceklerini kaydetti. “Elbetteki bir seçimle o pozisyonlara gelmiş arkadaşlarımızın göreve devamından yanayız”diyen Özgürgün, kısa zaman içerisinde bir tüzük kurultayı yapılacağını da savundu. Meclis Başkan Yardımcılığı için bir isim belirlediklerini de belirten Özgürgün, bu göreve Girne Milletvekili Ünal Üstel’in getirileceğini ifade etti.

BAŞARISIZLIKLARI TÜRKİYE’YE MAL ETME ÇABASI VAR:

Ana muhalefet partisi olarak hükümetin attığı her adımın takipçisi olmak zorunda olduklarını belirten Özgürgün, ülke yararına yapılacak her türlü girişime destek vereceklerini söyledi. Özgürgün, iktidar partilerinin bazı önemli kararları almalarının kaçınılmaz olduğunu ifade etti ancak bu kararların alınmasında çekingen davranılacağını da savundu. CTP- BG ve DP-UG koalisyon hükümetinin ömrünün kısa olacağını da savunan Özgürgün sözlerini şöyle tamamladı: “Bu hükümetin fazla gitmeyeceği bellidir ama bu başarısızlığı Türkiye’ye mal ederek yapmak isteyen bir kesim var ve bu iktidar partilerinin ikisinde de mevcuttur. Hem Türkiye sevgisini ve bağlılığı geriletmek istiyorlar hem de başarısızlıklarını “Türkiye zaten bizi istemedi ki”ye mal etme çabaları şimdiden vardır bu çok yanlış ve sakıncalıdır”dedi.

(Star Kıbrıs/Gözde Akben)

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76