• BIST 1.365
  • Altın 464,530
  • Dolar 8,1074
  • Euro 9,7566
  • Lefkoşa 14 °C
  • Girne 17 °C
  • Mağusa 14 °C
  • İskele 14 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • Lefke 14 °C

Özgürgün, "önce CTP, sonra DP" dedi!

UBP Parti Meclisi ve Meclis Grubunun milletvekileri arasından genel başkanlığa tek aday seçtiği Hüseyin Özgürgün, karardan kısa süre sonra BRT’ye konuştu....
Özgürgün, "önce CTP, sonra DP" dedi!

UBP Parti Meclisi ve Meclis Grubunun milletvekileri arasından genel başkanlığa tek aday seçtiği Hüseyin Özgürgün, karardan kısa süre sonra BRT’ye konuştu. Ateşten gömleği bir kez daha  giymeye hazır olduğunu belirten Özgürgün, kurultaya tek adayla gidilmesi gerektiği mesajı verdi.

Özgürgün, 7 yıl önceki genel başkanlığından daha olgun bir dönem olacağını söyledi. Özgürgün, önce CTP, olmazsa DP ile koalisyon ihtimalini ortaya koydu.

Özgürgün Meclis Grubunun kararına ilişkin  şöyle konuştu.

Özgürgün, “Genel başkanın istifası ile tek adam üzerinde uzlaşı çalışmaları zaten vardı. Bunu da meclisteki arkadaşlar konuştuk ve karara bağladık.Meclis Grubumuz beni tek aday olarak belirledi. Ancak milletvekilleri dışından da isteyen kurultayda aday olabilir” dedi.

Sizin tercihiniz tek adaylık mı? Sorusu üzerine Özgürgün, buna dönemsel açıdan bakmak gerektiğini söyledi.

Özgürgün, partinin uzun kurultay süreçleri ve seçimler atlattığını hatırlatırken, bu dönemde yeni bir yarışın partide yeni rahatsızlıklar yaratabileceğini, parti içinde genel görüşün bu olduğunu ifade etti.

Tek adaylık kararından sonra olumlu yansımalar aldığını belirten Özgürgün, kararla parti tabanı ve tavanı içinde bir uyum görüldüğünü kaydetti…

Kararın hayırlı olmasını dileyen Özgürgün, “ ben daha önce de genel başkanlık görevini yaptım. O günler daha çok sıkıntılıydı. O günleri yaşadığımız için bugün doğruları daha çok yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Hem ülkeyi hem de partiyi zor bir sürecin beklediğini ifade eden Hüseyin Özgürgün, “ En zor dönemde gömleği giymiştim,   yine en zor dönemde giyiyorum. Hiçbir zaman görevden kaçmadım. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.

Karar milletvekilleri arasında sorun yaratır mı sorusuna karşılık da Özgürgün, kararla bütünlük sonucu çıktığını, toparlanma döneminin başlamakta olduğunu söyledi.

Bir önceki genel başkanlığının üzerinden 7-8 yıl geçtiğini hatırlatan Özgürgün, “ Biraz daha tecrübem oluştu. Bazı olayları daha net görebiliyorum.  Artık daha olgun bir dönem bizleri bekliyor. Geçmişte hatalar yapılmışsa bunlar şimdi artıya dönecektir” dedi.

Parti içi bir görev aldığını belirten Özgürgün,  hükümete veya muhalefete hazırlanacaklarını kaydetti.

Hükümetle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Özgürgün, halkın takdiri doğrultusunda görevin ilk olarak CTP-BG’ye verilmesi gerektiğini söyledi.

İlle de hükümete girme gibi bir durumda olmadıklarını belirten Özgürgün, olumlu bir teklif gelirse, ülkenin hükümetsiz kalmaması için bu göreve de hazır olduklarını ifade etti.

Özgürgün, CTP-BG’nin hükümet kuramaması durumunda, DP’li diğer alternatiflerin de görüşülebileceğini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76