• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Lefkoşa 23 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 23 °C
  • İskele 23 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 23 °C

Özgürgün: KKTC yine batırılacak!

Özgürgün: KKTC yine batırılacak!
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, “plansızlık temelinde, sağa sola savrularak, rotasız yol aldığını” iddia ettiği hükümetin,...

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, “plansızlık temelinde, sağa sola savrularak, rotasız yol aldığını” iddia ettiği hükümetin, yıl sonu itibariyle bütçe açığının 5 yüz milyon Türk Lirasını aşacağını, ülkenin 2008 yılında olduğu gibi yine batırılacağını ileri sürdü.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Özgürgün, “Ülke sorunlarına çare olacak icraatlarla var olan sıkıntıların giderilmesini sadece Kıbrıs sorunun çözümüne bağlayarak işin içinden sıyrılmaya çalışan Başbakan, hala daha halkımızı, bizleri kandırmaya çalışıyor” dedi.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun “Hükümet, icraatlarını halkımızın beklentileri doğrultusunda yapmaktayız” şeklindeki söylemini eleştirerek, “Başbakanın hayal görmenin çok ötesinde bir noktada olduğunu, hayretle ve şaşkınlıkla izliyoruz”ifadelerini kullandı.

“Hükümetlerin görevi, 50 yıllık Kıbrıs sorununa çözüm umudu dağıtma değil, ekonominin önünü açacak, halkımızın günlük yaşam kalitesini artıracak plan, proje ve programlarla desteklenen icraatlardır. KKTC’nin refah ve mutluluğunu, sadece Kıbrıs sorunun çözümünde görmek ve beklemek için hükümette olmak koşul da değildir” ifadelerini kullanan Özgürgün, plansızlık temelinde, sağa sola savrularak, rotasız yol alan hükümetin yıl sonu itibariyle bütçe açığının 5 yüz milyon Türk Lirasını aşacağını, ülkenin 2008 yılında olduğu gibi yine batırılacağını ileri sürdü.

Hükümeti, Girne’de yoğun yağışlar nedeniyle meydana gelen sel baskınlarının tedbirlerini alamamakla suçlayan Özgürgün sözlerini şöyle tamamladı:

“Başbakan herhalde olası sel baskınlarına karşı alınması gereken tedbirleri, Güney Kıbrıs’taki Kıbrıs sorunun çözümüne ilişkin temaslarından daha önemsiz görmüştür yada zaman bulamamıştır. Kaldı ki, bu temaslardaki değeli zamanlarını da Başbakan sıfatıyla değil, CTP Genel Başkanı olarak harcamaktadır. Dahası, tüm eylem ve söylemlerinde dans gereği bir adım ileri iki adım geri kuralını en iyi uyguladığı ortada dururken, kalkıp Sayın Cumhurbaşkanına da dil uzatabiliyor, dans etme diyebiliyor. Aradan 7 ay geçmesine rağmen, hala Ulusal Birlik Partisi’ni suçlayarak bir yere varmaya çalışan Yorgancıoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin hazırladığı 2013-2015 ekonomik programını tıpış-tıpış uygulamakta, oysa bu programı paket diye niteleyerek yırtacağını söylediğini gayet iyi hatırlamaktayız”.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615