• BIST 117.522
  • Altın 161,931
  • Dolar 3,7875
  • Euro 4,6596
  • Lefkoşa 10 °C
  • Girne 10 °C
  • Mağusa 10 °C
  • İskele 10 °C
  • Güzelyurt 9 °C
  • Lefke 10 °C

'Operasyon cemaatin işi mi?' sorusunu yanıtladı

'Operasyon cemaatin işi mi?' sorusunu yanıtladı
Gazeteci açık açık sordu. Arınç'tan 'Ayten'li cevap!Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Arınç, 'Operasyon cemaatin...

Gazeteci açık açık sordu. Arınç'tan 'Ayten'li cevap!

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Arınç, 'Operasyon cemaatin işi mi?' sorusuna, 'Yedi kere yedi elde var Ayten' cevabını verdi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Bülent Arınç, dün başlayan operasyon ile ilgili açıklamalar yaptı.

 

Arınç, bir gazetecinin 'operasyon cemaatin işi mi?' şeklindeki sorusuna, Ümit Yaşar Oğuzcan'ın "Milyon kere Ayten" şiirinden alınt yaparak "Yedi kere yedi elde var Ayten' yanıtını verdi.

 

Arınç şunları söyledi: "Ümit Yaşar Oğuzcan'ın bir şiiri vardır, yedi kere yedi elde var Ayten... Beş kere beş 25 elde var Ayten. Bu kadar laf söyledikten sonra siz cemaat mi var derseniz, cemaatle karşı karşıya getirecek bir anlam yüklemiş olursunuz, yani aklınızda bu vardır demektir."

 

DİĞER SORULAR VE YANITLAR

 

Zaman Gazetesi Başbakanlık Muhabiri Ahmet Dönmez, basın toplantısında Bülent Arınç'a " Emniyet müdürleri soruşturmanın sağlığı için görevden alındı dediniz, peki adı geçen bakanlar soruşturmanın daha sağlıklı sürmesi için görevden alınacak mı? Siz hükümet olarak herhangi bir müdahalede bulunmayacağını söylediniz savcı ve emniyetteki görevden alınmalarla ilgil ne diyeceksiniz?" diye sordu.

 

Bülent Arınç bu soruyu da şu şekilde cevapladı; "Şube müdürlerinin hangisi olduğu kimin görevden alındığını soruyorsunuz. Ben bunu bilmiyorum. Emniyet Genel Müdürlüğünün açıklamasını okudum. Soruşturma açılmışsa başka yerde görevlendirme idari hukukun gereğidir.

 

Bunları örnek göstererek bakanlar ne yapacak diyorsunuz. Başbakan olarak yapacaklarını görürsünüz. Başbakan kararı verecek. Başka iyi ki bazı kurumların açıklamaları okudum. Çolakkadı diyor ki: Savcılar görevine devam edecek ona yargılama yapılacağı için 2 tane daha savcı görevlendirildim diyor. Çolakkadı eski savcılar görevine devam edecek yeni atanacaklarda yardımcı olacaklar."

 

Bir başka gazetecinin "Çocukları gözaltına alınan bakanların Ak Parti'yi yıpratmamak için istifa etmeyi talep etti mi?" sorusuna ise Arınç şöyle cevap verdi:

 

"Toplantıda ne konuşulduğunu söylemem. Ne yapılacaksa bakanlarımızı seviyoruz bakanların masum olduğunu düşünüyoruz. Onların da dahli varsa onları koruyacağımız anlamına gelmiyor. Bir insanı suçluluğu sabit olmadıkço o masumdur. Ama siyaseten o bakan arkadaşlar bana müsade diyebilirler. Başbakan da izin verebilir. Ne yapacaklarını yakın zamanda görürüz."

milliyet

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615