• BIST 89.448
  • Altın 194,434
  • Dolar 4,8603
  • Euro 5,6944
  • Lefkoşa 36 °C
  • Girne 36 °C
  • Mağusa 36 °C
  • İskele 36 °C
  • Güzelyurt 34 °C
  • Lefke 36 °C

Novabank 5. şubesini Güzelyurt'ta açtı

Novabank 5. şubesini Güzelyurt'ta açtı
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bölgelere yapılan yatırımların, halkın bölgesine sahip çıkması açısından önemli olduğunu söyledi.Eroğlu, bugün...

novabank güzelyurt şubesi açılışCumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bölgelere yapılan yatırımların, halkın bölgesine sahip çıkması açısından önemli olduğunu söyledi.

Eroğlu, bugün Novabank’ın Güzelyurt şubesinin açılış törenine katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada Eroğlu, Güzelyurt’ta bir yatırımın daha hayat bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hassas bir bölge olan Güzelyurt’a yapılan her yatırımın bölge halkına güven verdiğini söyledi.

Lefke Avrupa Üniversitesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin bu bölgeye kurulmasına imza atan Başbakan olduğunu kaydeden Eroğlu, Güzelyurt’un ayrıca turizm açısından müsait bir bölge olduğunu söyledi.

Teşvik programı düzenlenerek bölgenin turizm bölgesine dönüştürülmesinin kolaylaştırılabileceğini ifade eden Eroğlu, hükümete bu konuda tavsiyelerde bulunacağını kaydetti.

eroğlu açılışta konuşma yaparken nova bankTürkiye’den gelecek sudan da faydalanacak olan Güzelyurt’un ekonomisinin erken zamanda gelişmesinin en temel arzusu olduğunu belirten Eroğlu, “Bu gibi yatırımlar insanların kendi bölgesine sahip çıkması bakımından fevkalade önemlidir” dedi.

Eroğlu, “Güzelyurt’ta geçmişten gelen bir eksiklik görüyorum. Kendi bölgesine sahip çıkma tedbirleri  başlangıçta alınmamıştı ama şimdi memnuniyetle görüyorum ki Güzelyurt halkı ağır ağır bölgede yatırım yapabilmekte, bölgeye sahip çıkma gayretini sürdürmektedir” dedi.

Güzelyurt’un adanın en güzel bölgelerinden biri olduğunu kaydeden Eroğlu, ancak bölgede ekonomik hareketliliğin beklenen düzeyde gerçekleşmediğini vurguladı.

Eroğlu, bankanın sahibi Levent Şirketler Grubu’nun pek çok alanda faaliyet gösteren bir şirket olduğunu, benzer şirketlerin artmasının istihdam yaratmanın yanında bölge halkının huzur ve refahını arttıracağını kaydetti.

Novabank Genel Müdürü İsmet DemirağNovabank Genel Müdürü İsmet Demirağ da, Gazimağusa, Girne, Ortaköy ve Lefkoşa merekz şubelerinin yanında Güzelyurt şubesiyle birlikte ülkenin dört bir yanına ulaştıklarını kaydetti.

Demirağ, “Bankamızın üst yönetiminin çizdiği yol haritası ve temkinli büyüme stratejisine bağlı kalarak hizmet ağımızı genişletme çalışmaları 2014 yılında da devam edecek” dedi.

Güzelyurt’a şube açmalarının nedeniyle ilgili olarak, yüksek öğrenim, narenciye, hayvancılık ve turizmin bölge ekonomisine hareketlilik katacağına inandıklarını ifade eden Demirağ, ciddi, güvenilir ve hızlı hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

özçınar novabank açılışında konuşmaGüzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ise, bölgeye yapılan her yatırımın bölge halkının moral ve motivasyonunu arttırdığını kaydetti.

LAÜ ile ODTÜ sayesinde bölgenin bir öğrenci merkezi haline dönüşmekte olduğunu kaydeden Özçınar, eğitim ile narenciyenin yakın gelecekte turizm ile birlikte bölge ekonominsin üç ayağını oluşturacağını söyledi.

Bölgeye yatırımların artması için teşvik verilmesi gerektiğini kaydeden Özçınar, “Öncelikle bölgeye yapılan açılımların desteklenmesi, sahip çıkılması ve korunması gerekir. Bu sadece sözde değil uygulamada da gösterilmeli ” dedi.

Açılışa Güzelyturt Kaymakamı Doğan Bağkur ve Novabank Yönetim Kurulu Başkanı Özer Boyacı da katıldı.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615