04 Mart 2024
  • Lefkoşa12°C
  • Girne14°C
  • Mağusa14°C
  • İskele14°C
  • Güzelyurt11°C
  • Lefke12°C

SAĞLIK BAKANLIĞI, “ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI” NEDENİYLE AÇIKLAMA YAPTI  

Sağlık Bakanlığı, 1-7 Aralık “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” dolayısı ile yazılı açıklama yaptı. Bakanlık açıklamnasında, 1-7 Aralık “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” nın bir başka değişle yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgi üzerinde görev yapan tüm kişi

Sağlık Bakanlığı, “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” nedeniyle açıklama yaptı  

01 Aralık 2023 Cuma 17:53

Sağlık Bakanlığı, 1-7 Aralık “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” dolayısı ile yazılı açıklama yaptı.

Bakanlık açıklamnasında, 1-7 Aralık “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” nın bir başka değişle yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgi üzerinde görev yapan tüm kişilerin haftası olarak kutlandığı belirtildi.

Bakanlığa bağlı Acil Sağlık hizmetlerinin, herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak hizmet vermekte olduığu hatırlatılan açıklamada, 112 Acil Sağlık Hizmetlerini arayanların, hasta veya yaralının bulunduğu yere ait adres bilgilerini doğru vermesinin büyük önem taşıdı vurgulandı.

Bakanlık açıklamasında, trafikte bulunan diğer sürücülerin ise ambulansa ait siren sesi duyulduğunda ve tepe lambası yanarken görüldüğünde, ambulansların geçiş önceliğine saygı duyarak, ambulansa yol vermesi, vakaya ulaşım süresinin kısaltılması ve hayat kurtarma açısından büyük bir öneme sahip olduğu kaydedildi.

Bakanlık açıklamasında, ülke genelinde tüm kırsal bölgeleri kapsayacak şekilde 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin bulunduğu da kaydedilerek, 112 Acil Hizmetleri kapsamında Bakanlığa bağlı 15 adet 112 istasyonu ve 25 ambulansın hizmet verdiği kaydedildi.

En çok acil çıkışın yapan ilk üç acil istasyonunun Lefkoşa, Girne ve Mağusa olarak tespit edildiği kaydedilen açıklamada, “Hayatını can kurtarmaya adamış, şiddet yerine saygıyı ve sevgiyi hak eden bütün Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutlarız” denildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA
GÜNCEL HABERLER