• BIST 1.377
  • Altın 460,744
  • Dolar 8,0884
  • Euro 9,7271
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 23 °C
  • İskele 23 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 25 °C

Meydanlar TDP ile coştu!

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) büyük Lefkoşa mitingi bu akşam İnönü Meydanı’nda gerçekleştirildi.Mitingde ilk konuşmayı TDP Genel Sekreteri...
Meydanlar TDP ile coştu!

tdp miting5

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) büyük Lefkoşa mitingi bu akşam İnönü Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Mitingde ilk konuşmayı TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit yaptı. Özyiğit’in ardından TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, partililere seslendi.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra TDP’nin milletvekili adayları tanıtıldı.

Çakıcı, konuşmasında ezilenlerin konuşma zamanının geldiğini, zamanın direnme ve ayağa kalkma zamanı olduğunu söyledi. TDP’nin gençlerin, çocukların, dürüst insanların partisi olduğunu söyleyen Çakıcı, siyasi partiler içinde önerisi olan tek partinin TDP olduğunu iddia etti.

Çakıcı, TDP’nin projeleri ve önerileri ile ön plana çıktığını söyledi. Ülkede oyunlar oynandığını, oy satın alındığını iddia eden Çakıcı, tüm bunlara karşı dik durmak gerektiğini söyledi. Çakıcı, “Kıbrıs Türk halkının son kalesi burasıdır” dedi.

Çakıcı, “28 Temmuz’da sandığa gidip, ak güvercinin altına mühür vuracağız. Adaleti, güzelliği ülkeye getireceğiz. Onlarda para varsa bizde de yürek var” dedi.

ÖZYİĞİT: “YAĞMA VE TALAN DÜZENİNE DUR DEME ZAMANI GELDİ”

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, konuşmasında “yağma ve talan düzenine dur demenin zamanının geldiğini” söyledi. Bu düzeni kuranların DP ve UBP olduğunu iddia eden Özyiğit, CTP-BG’nin ise değişim sözü vererek, halkın 6 yılını harcadığını savundu.

Özyiğit, “Onları boyun eğdikleri paketlerle paketleme zamanı geldi” dedi. Türkiye ile KKTC arasında imzalanan ekonomik programa değinen Özyiğit, bazı siyasi partilerin paketin revize edileceğini söylediğini bazılarının paketin değişmesine gerek olmadığını belirttiğini sadece kendilerinin onurlu bir duruş sergilediğini iddia etti.

Değişim ve dönüşümün 28 Temmuz’da başlayacağını söyleyen Özyiğit, “Seferberlik ruhuyla hareket edeceğiz. Pazar gün sandığa gidip ak güvercine mühür basalım” dedi.

ÇAKICI: “ÜLKEDE OY SATILIYOR”

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, konuşmasında ülkede oy satıldığını, iş ve emeğin aleyhte kullanıldığını, buna kimsenin dur demediğini iddia etti.

UBP, CTP-BG ve DP’nin tekrar iktidara talip olduğunu söyleyen Çakıcı, bu partilere eleştiriler yöneltti.

Çakıcı, “CTP-BG, ‘Çakıcı bize çamur atıyor’ diyor. Kendine sol diyen bir parti diğer partiye bel altı vuracak, yıpratmaya çalışacak sonra ‘bize çamur atıyor’ diyecekler. Baraj filan diyorlar bize, gelin görün TDP ne büyük bir partiymiş şahit olun” dedi.

CTP-BG’nin LAÜ’de sendikalaşmak isteyen profesör ve doçentleri kapı dışı ettiğini, İskele’de 800 dönüm orman arazisini peşkeş çektiğini, tarihin en büyük bütçe açığını yarattığını, emeklilik sandığında biriken parayı hortumladığını, KTHY eylemcilerine polis şiddeti uyguladığını ve ülkede işkence yoktur dediğini iddia eden Çakıcı, “Bunları yapan bir parti var, CTP-BG var” dedi.

Çakıcı, CTP-BG döneminde polisin sivile bağlanması için hiçbir şey yapılmadığını, faizlerin serbest bırakılarak yüzde 100 arttığını savundu.

Çakıcı, UBP’nin de iktidara geldiği günden itibaren halklı batırmaya başladığını iddia ederek, “Halk battı onlar zengin oldular. Çantalarında formül var diye geldiler, KTHY battı, Lefkoşa Türk Belediyesi battı” diye konuştu.

Çakıcı, “Partizanlık, haksızlık, adaletsizlik bunların zamanında ortaya çıktı. Dava diyorlar, dava bugün ekmek davasıdır. Sen ezen taraftasın biz ise hakkı yenen taraftayız” dedi.

DP-UG’yi de eleştiren Çakıcı, sağlık ve eğitim alanlarını düzelteceklerini söylediklerini ancak yıllarca bu alanlarda çalışmış aynı kadrolarla sistemi düzeltmenin mümkün olmadığını savundu.

“ÖNERİSİ OLAN TEK PARTİ”

Seçime katılan siyasi partiler arasında önerisi olan tek partinin TDP olduğunu iddia eden Çakıcı, birleşik faizi kaldıracaklarını, mazbata yüzünden hapis yatmanın önüne geçileceğini, faizin anaparayı geçmesinin engelleneceğini, profesyonel askerliğe geçileceğini söyledi.

İnsanların hastanelerde kuyrukta beklemesinin sona ereceğini belirten Çakıcı, özel ve devlet hastanelerinde para ödemeden hizmet alınacağını kaydetti.

Herkesin sendikalı olacağını, yerli üretimin destekleneceğini söyleyen Çakıcı, en çok projenin de TDP’de olduğunu ileri sürdü.

Çakıcı, Ekonomik Programın uygulanmasıyla ilgili Türkiye’ye taahhüt verilmesi konusunda kendilerine doğrunun söylenmediğini iddia ederek, Başbakan’a sorulduğunda önce belge imzalamadığını söylediğini daha sonra ise imzaladığını söylediğini savundu.

Belgeyi görmek istediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini ileri süren Çakıcı, “Biz bu belgeyi göremedik. Bakanlar Kurulu’nda onaylanmadı. Biz bu belgeyi tanımıyoruz, onaylamıyoruz” diye konuştu.

28 Temmuz Pazar günü ak güvercin altına mühür vurulmasını isteyen Çakıcı, “Ülkeye adalet ve güzellik gelecek” dedi.

[gallery ids="3338,3339,3340,3341,3342"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76