• BIST 116.603
  • Altın 172,599
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • Lefkoşa 16 °C
  • Girne 16 °C
  • Mağusa 16 °C
  • İskele 16 °C
  • Güzelyurt 14 °C
  • Lefke 16 °C

LTB ile Çangar uzlaştı!

LTB ile Çangar uzlaştı!
Çangar Finans’tan alınan 12 milyon Sterlin borç ile ilgili ara emri duruşması uzlaşıya varılınca geri çekildiLefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB), 2010...

Çangar Finans’tan alınan 12 milyon Sterlin borç ile ilgili ara emri duruşması uzlaşıya varılınca geri çekildi

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB), 2010 yılında dönemin belediye başkanı tarafından Çangar Finans’tan borç alınan 12 milyon sterlin ile ilgili başlatılan mahkeme süreci tarafların uzlaşısıyla sonuçlandı. Yüksek İdare Mahkemesi’nde görüşülen ara emri duruşması dün karara bağlandı.Yüksek İdare Mahkemesi Kıdemli Yargıç Talat Derviş Refiker huzurunda görüşülen ara emri duruşmasında davacı Lefkoşa Türk Belediyesi adına Başkan Kadri Fellahoğlu, Avukatlar Kemal Mut ve Boysan Boyra hazır bulunurken, davalı taraf Çangar Finans LTD adına Mehmet Çangar ve Avukat Serhan Çınar hazır bulundu.

FELLAHOĞLU, “LEFKOŞA İÇİN JEST”

Tanık kürsüsüne çıkan LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, görüşmeler sonrası uzlaşıya vardıklarını ifade etti. Çangar Finans’tan borç alınan 10 milyon sterlin üzerinden uzlaşı sağladıklarını dile getiren Fellahoğlu, 3.5 milyon Sterlin peşin ödenmesi durumunda Çangar Finans’ın5 milyon TL olan borçla ilgili 1 milyon 715 bin Sterlin bağışlayacağını söyledi. Fellahoğlu, bu borcun Merkez Bankası’nın LTB adına özel bir bankadan 36 ay vade olacak şekilde borçlanarak kapatılacağını ifade etti. 1 milyon 715 bin Sterlinlik indirimin Lefkoşa Halkı için önemli bir jest olduğunu dile getiren Fellahoğlu, 2 milyon Sterlinlik borçlanmayla ilgili de geriye kalan 530 bin Sterlinlik kısmı için 6 taksitin uzatılmasını talep ettiklerini, bunun da Lefkoşa Türk Belediyesi’nin düze çıkmasında önemli bir rol oynayacağını söyledi.

ÇANGAR, “BU BİR BAĞIŞ”

Fellahoğlu’nun ardından tanık kürsüsüne çıkan Mehmet Çangarda, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin zor günlerinde yanların olduklarını ifade etti. Çangar, bu indirimin bir bağış olarak yapıldığını ve kendisi gibi ileri gelen tüm iş adamlarının bu hassasiyeti göstermesi durumunda LTB’nin hiçbir sorunu kalmayacağını vurguladı. Çangar, 530 bin Sterlinlik borçla ilgili de 6 aylık vadenin uzatılması talebini 20 aya yükselttiklerini ve hiçbir faiz talep etmediklerini açıkladı.

DAVA GERİ ÇEKİLDİ, DAVA MASRAFI TALEP EDİLMEDİ

Yüksek İdare Mahkemesi Yargıcı Talat Derviş Refiker ise taraflar arasında varılan uzlaşının mahkeme tarafından kaydedildiğini, varılan uzlaşıyla davanın geri çekildiğini, ret ve iptal edildiğini ve taraflara dava masrafı talep edilmemesi kararını verdi.

Star Kıbrıs - Suna ERDEN

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615