• BIST 1.461
  • Altın 502,705
  • Dolar 8,3655
  • Euro 10,1213
  • Lefkoşa 18 °C
  • Girne 19 °C
  • Mağusa 19 °C
  • İskele 19 °C
  • Güzelyurt 16 °C
  • Lefke 18 °C

LTB borçlanmaya gidiyor!

Lefkoşa Türk Belediye’nin 50 milyon TL borçlanması için “Borçlanma Alt Komitesi” oluşturulması Bakanlar Kurulu’nda karara bağlandı.Bakanlar Kurulu...
LTB borçlanmaya gidiyor!

Untitled-10

Lefkoşa Türk Belediye’nin 50 milyon TL borçlanması için “Borçlanma Alt Komitesi” oluşturulması Bakanlar Kurulu’nda karara bağlandı.

Bakanlar Kurulu sona erdi. 5 saatlik toplantıda alınan kararları Bakanlar Kurulu sözcüsü Ekonomi ve Enerji Bakanı Atay Ahmet Raşit açıkladı.

Bugünkü Bakanlar Kurulu’nda ana gündemin “çevre felaketleri” olduğunu aktaran Raşit, yaşananlar konusunda ilgili birimlerden bilgi alındığını kaydetti.

İlgili bakanların bölgeyi ziyaret edeceğini dile getiren Raşit, Erenköy Dipkarpaz arasındaki bölgede yangının kontrol altına alındığı bilgisini vererek, kamuoyunun gelişmelerden haberdar edileceğini ifade etti.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü Raşit, Kalecik’teki felaketle ilgili kriz masasının çalışmalarına devam ettiğini, Türkiye’den gelecek teknik yardımla bu felaketin en kısa sürede aşılacağını söyledi.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 50 milyon TL borçlanması için “Borçlanma Alt Komitesi” oluşturulacağı açıklayan Raşit, yapılacak borçlanmanın bir kısmının da LTB çalışanlarının uzun süredir yapılmayan sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları için kullanılacağını vurguladı.

“İTHALAT İHRACAT DÜZENLEME DENETLEME TÜZÜĞÜ ONAYLANDI”

Raşit, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun altında faaliyet gösteren Reel Sektör Çalışma ve Danışma Birimi’nin eylem planı çerçevesinde hazırlanan “İthalatı ve İhracatı Düzenleme ve Denetleme Tüzüğü”nün bugünkü Bakanlar Kurulu’nda onaylandığı bilgisini verdi.

Bu tüzüğün iş hayatına kolaylıklar getireceğini kaydeden Raşit, daha önce birkaç bakanlık üzerinden yürütülmesi gereken işlerin, bundan sonra  tek bakanlık bünyesine indirgeneceğini anlattı.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü Raşit böylece zaman kaybı ve maddi kayıpların önüne geçilebileceğini ifade etti.

“KAYIT DIŞI EKONOMİ EYLEM PROJESİ KARARA BAĞLANDI”

Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, Kıbrıs Türk Ticaret Odası tarafından hazırlanan çalışmadan yola çıkılarak hazırlanan “Kayıt Dışı Ekonomi Eylem Projesi”nin karara bağlandığı belirten  Atay Ahmet Raşit, bu projeyle ekonomik aktivitelerin denetleneceğini kaydetti.

Raşit, kurum ve kuruluşların bu eylem projesi kapsamında oluşturulacak takvime göre konuyla ilgili üzerine düşeni yapacağını da ifade etti.

“LTB 50 MİLYON TL BORÇLANACAK”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’nin mali açıdan yeniden yapılandırmaya ihtiyaç duyduğunu dile getiren Raşit, bu durumun belediye hizmetlerine de yansıdığına işaret etti.

Raşit, Bakanlar Kurulu’na gelen bilgi ve önerge doğrultusunda, Belediye’nin 50 milyon TL borçlanması için “Borçlanma Alt Komitesi” oluşturulacağı bilgisini vererek, yapılacak borçlanmanın bir kısmının da LTB çalışanlarının uzun süredir yapılmayan sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları için kullanılacağını vurguladı.

Yapılacak borçlanmanın bundan sonraki döneme de yansıyacağına işaret eden Sözcü Raşit, Komite’nin borçlanma konusunda alacağı kararları, Bakanlar Kurulu’nun dikkatine getireceğini belirtti.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76