• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • Lefkoşa 11 °C
  • Girne 11 °C
  • Mağusa 11 °C
  • İskele 11 °C
  • Güzelyurt 10 °C
  • Lefke 11 °C

Lefkoşa'nın altyapısı için 4 ihale

Lefkoşa'nın altyapısı için 4 ihale
Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bir yandan mali ve idari sıkıntılarının çözümü için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da Başkent...

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bir yandan mali ve idari sıkıntılarının çözümü için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da Başkent Lefkoşa’nın beklediği yatırımları yapmaya devam ettiği belirtildi.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, bir süreden beridir çözüm bekleyen önemli bazı konularda teknik çalışmalar yanında yatırım hazırlıkları yapan LTB yönetimi, bugün Belediye Sarayı’nda atılan imzalarla 4 farklı ihaleyi hayata geçiriyor.

Asfalt Yama İşleri İhalesi, Asfalt Alt Yapı İhalesi, Kaldırım ve Yağmur Suyu Drenaj Yapım İşleri İhalesi ile Ana İsale Hattı Kısmi Yenileme İhalesi’yle ilgili imzalar belediyede atıldı.  İhalelere, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu ile Salih Köroğlu Construction Şti.Ltd. adına Salih Köroğlu(Asfalt Yama İşleri İhalesi ve Asfalt Alt Yapı İhalesi), Sütçüoğlu Limited adına Mustafa Sütçüoğlu(Kaldırım ve Yağmur Suyu Drenaj Hattı Yapım İşleri İhalesi) ve Kayas Construction Ltd. adına Cahit Kaya (Altınbaş Petrol Kavşağı Ana İsale Hattı Kısmi Yenileme İhalesi) imza koydu.

FELLAHOĞLU: “PROJELER BAZINDA HİZMET VERECEK AŞAMAYA GELMEK BİZİ UMUTLANDIRIYOR”

LTB Başkanı Fellahoğlu, “çok önemli gördüğü” 4 ihalenin hayata geçmesinden duyduğu memnuniyeti  dile getirerek, “hem LTB, hem de Lefkoşa halkı için son derece anlamlı, önemli ve güzel bir gün yaşıyoruz” dedi.

LTB’nin kaos ve çıkmazdaki günlerinden kurtularak, projeler bazında hizmet verecek aşamaya gelmesinin kendilerini hem sevindirdiğini, hem de umutlandırdığını söyleyen Fellahoğlu, ihalelerin tamamlanması ile önemli alt yapı sorunlarının büyük oranda giderileceğine inandığını ifade etti.

Fellahoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’ne teşekkür etmek istediğini, çünkü bu dört ihalenin ihale bedelinin tümünün Heyet tarafından sağlandığını vurguladı.

Belediye Meclisi’nin uyumlu çalışmasına da işaret eden Fellahoğlu, LTB’yi bir ekip anlayışı, kardeşlik ve sevgi temelinde yönetmeye çalıştıklarını, bu sayede de en doğru sonuçların alınacağına inandığını aktararak, çalışanlara ve müteahitlere teşekkür etti.

MUT: “BELEDİYE HEPİMİZİNDİR. BAŞKA LTB YOKTUR”

Kira İhale Komisyonu Başkanı Kemal Mut, ihalelerin imza edilebilmesi adına çok ciddi çalışıldığını ifade ederek, müteahitlerden, çalışanlara, ilgili tüm kurumlardan kendilerine kadar herkesin elinden geldiğince çalışmakta olduğunu vurguladı. Mut, LTB’de güzel işler yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, Lefkoşa halkına güzel haberlerle gelmeye devam etmek istediklerini aktardı.

Mut, Başkan Fellahoğlu’na kendilerine gösterdiği güven ve yanlarına olması nedeniyle teşekkür ederken, sözlerini “Belediye hepimizindir başka LTB yoktur” diyerek noktaladı.

BİRİNCİ: “LTB’Yİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

LTB Meclis Üyesi Özmen Birinci de, “belediye meclisinin en uyumlu halde olduğu” tespitini paylaştı. Birinci, “ LTB’yi en dipten alıp hak ettiği yerlere taşımak ve Lefkoşa’nın iyiliği için bir şeyler ortaya koymak adına çalışıyoruz. Buna bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Meclis üyesi Onur Olguner de, Belediye Meclisi’ne övgülerde bulundu. Uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Olguner, bu çalışmaların bundan sonraki süreçte de devam etmesini ve Lefkoşa’nın hak ettiği yerlere gelmesinin sağlanmasının en büyük arzuları olduğunu sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615