• BIST 1.454
  • Altın 490,611
  • Dolar 8,2928
  • Euro 10,0870
  • Lefkoşa 32 °C
  • Girne 28 °C
  • Mağusa 31 °C
  • İskele 31 °C
  • Güzelyurt 29 °C
  • Lefke 32 °C

Lefkoşa'da UBP rüzgarı esti!

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 28 Temmuz Milletvekili Erken Genel Seçimleri büyük mitingini bu akşam Lefkoşa Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirdi.Araçların...
Lefkoşa'da UBP rüzgarı esti!

ubp lefkoşa miting7

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 28 Temmuz Milletvekili Erken Genel Seçimleri büyük mitingini bu akşam Lefkoşa Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Araçların uzun kuyruklar oluşturduğu konvoyun ardından partililer Atatürk Meydanı’na geldiler.

Miting UBP marş ve şarkılarıyla başladı. Bunu UBP milletvekili adaylarının tek tek kürsüye çağrılarak tanıtılması izledi.

Bir grup motorlu gençlerin bayraklar eşliğinde alana girmesinin ardından, UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük Atatürk Meydanı’na gelerek alkışlar ve havai fişekler eşliğinde kürsüye çıktı.

KÜÇÜK

UBP Genel Başkanı İrsen Küçük mitingde yaptığı konuşmada, her zamankinden daha coşkulu bir Atatürk Meydanı gördüğünü ifade ederek, bunu yaratan partililere teşekkür etti.

“BU İŞ TAMAMDIR....”

Küçük, Atatürk Meydanı’nı dolduranların “Bu iş tamamdır” mesajını verdiğini ifade ederek, “Sizler bu tarihi meydanda zaferimizi ilan ediyorsunuz, hayırlı olsun” dedi.

İrsen Küçük, son dönemde ülkede alışık olmayan olaylar yaşandığına işaret ederek, ülke başbakanının imzasının taklit edildiğini, Meclis’te rüşvet dolarlarının havalarda uçuştuğunu ifade etti.

“PAZAR GÜNÜ GEREKEN CEVAP VERİLECEKTİR”

Küçük, rüşvete destek verdiğini savunduğu CTP-BG, DP ve TDP’nin “UBP’ye ihanet eden sekiz milletvekiliyle” hükümetin düşürmesini ülkede yaşanan garipliklere örnek vererek, tüm bunlara Pazar günü gereken cevabın verileceğini kaydetti.

“SİZLERİN TAKDİRİYLE YENİDEN BAŞBAKANLIĞI ALACAĞIZ”

İrsen Küçük, Başbakan Sibel Siber’i ima ederek, bir başbakanını attığı imzayı inkar etmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Sizlerin takdiriyle yeniden Başbakanlığı alacağız” dedi.

Tüm bunların altından Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun çıktığını ileri süren İrsen Küçük, bunun doğru olmadığını ifade etti. Bu olayların arkasından CTP-BG, DP, TDP ve UBP’ye ihanet ederek ayrılanların çıktığını anlatan Küçük, “Sizler bunlara izin verecek misiniz” sorusunu sordu.

Küçük, “Tabi ki UBP. İnadına UBP kardeşlerim” ifadesini kullandı.

İrsen Küçük, UBP’nin büyüklüğünün halk olduğunu ilan ederek, ses bantlarının ülkede yaşananların ne anlama geldiğini herkese ortaya koyduğunu belirtti.

UBP Genel Başkanı Küçük, konuşmasına ezan okunması nedeniyle ezan bitene kadar ara verdi.

Ezanın bitmesinden sonra konuşmasına devam eden Küçük, konuşmasının “Helal olsun sana helal olsun” sloganıyla kesilmesi üzerine, “Size hepinize helal olsun” yanıtı verdi.

İrsen Küçük, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile bugünün Maliye Bakanı Zeren Mungan’ın kamuoyuna yansıyan bant konuşmasından alıntılar yaparak, bunların CTP-BG’nin bitmeyen marifetlerinden sadece bir tanesi olduğunu savundu.

Küçük, CTP-BG’nin iki kez hükümete geldiğini ancak süresini tamamlamadığını hatırlatarak, CTP-BG’ye kokluk değneği olduğunu savunduğu DP-UG’yi eleştirerek her iki partiye de destek verilmemesini istedi.

İrsen Küçük, “Mehmet Ali Talat’ın Cumhurbaşkanı iken Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmemesi ve CTP-BG’nin ülkeyi batırmasına izin vermesi” nedeniyle hata yaptığını savunarak,“İşte kardeşlerim devleti batıranlar bunlar” dedi.

“DEVLETİ BATIRAN CTP-BG’DEN BİR ŞEY OLMAZ”

Küçük, CTP-BG’nin Hitler’e özenerek Hitler’in amblemini alarak seçimlerde kullandığını ileri sürerek, “devletin batıran CTP-BG’den bir şey olmayacağını” savundu.

UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, CTP-BG’nin tüm halkı, her kesimi daha kötüye götüren, üreticileri üretimden koparan parti olduğunu ileri sürerek, “Halkı devletinden nefret ettiren yine bir parti değil mi? CTP-BG değil mi kardeşlerim?” sorularını sordu.

“O parti değil mi ki işadamlarımızın elini kolunu bağlayan, yatırım yapmalarını engelleyen CTP değil mi kardeşlerim. O parti değil midir kardeşlerim yarıdan fazla otelin kapatılmasını neden olan o parti bir parti yani CTP-BG değil mi kardeşlerim” diye konuşmasını sürdüren Küçük, üniversite eğitimini geriye götürenin de aynı parti olduğunu savundu.

“UBP’LİLER PAZAR GÜNÜ GEREKENİ YAPACAK”

Küçük, tüm bunları hatırlayacağız, hele hele Pazar günü bir daha hatırlayacağız diyerek, Atatürk Meydanı’nı dolduran UBP’lilerle gerekenin yapılacağını kaydetti.

İrsen Küçük, ülkenin kalkınması için, yatırım yapılması için, onların kapattığı otelleri açan UBP’nin kiralık olarak verdiği arazileri gündeme getirerek hedef şaşırtmaya çalışıldığını anlatarak, CTP-BG’nin başarılı olmayacağını söyledi.

Küçük, bir buçuk aylık geçici hükümetin Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun CTP-BG’ye kurduğu tuzak olduğunu ileri sürerek, CTP-BG’nin bu tuzağa düşmesinin nedeninin geçmiş hükümetleri döneminde yaptıkları yasadışı uygulamalar olduğunu iddia etti.

“GÜNEŞE MÜHÜR VURUN DEVLETİ KURTARIN”

Pazar günü UBP’nin güneş ambleminin altına mühür vurarak hem halkın, hem de devletin kurtarılacağını ifade eden Küçük, kendi hükümetleri döneminde zorunluluk nedeniyle yapılan artışlara zamanında karşı çıkan CTP-BG, TDP ve DP’nin sadece bir buçuk aylık hükümet döneminde sürekli ve okkalı zam yapmasını eleştirerek, bu işin izahı olamayacağını söyledi.

“HAK KAZANANLARI VATANDAŞ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Küçük, bugünkü hükümetin yapılan vatandaşlıklara tepki gösterdiğini dile getirerek, bu kadar yıl bir ülkede yaşayan insanların dünyanın hangi yerinde vatandaş yapılmadığı sorusunu sordu ve bu insanları vatandaş yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini vurguladı.

İrsen Küçük, CTP-BG’nin ezan okunurken konuşmasına ara vermediğini, halkın buna tepki gösterdiğini anlatarak, o partinin insanların inançlarına karşı çıktıklarını anlatarak, din eğitimini yasaklayanın da CTP-BG olduğunu savundu.

Küçük, dini eğitimi başlatanın, ilahiyat fakültesini kuranın da UBP olduğunu söyleyerek, UBP’nin esen rüzgarla eğrilmediğini anlatarak, tüm bunların unutulmamasını istedi.

“Bunlara verecek oyunuz var mı?” sorusunu soran Küçük, UBP’li oyların mühür olarak sandıklara yansıyacağını, buna inandığını kaydetti.

İrsen Küçük, DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın tüm seçimlerde partisini küçülttüğünü savunarak, bugün aynı insanın ortaya çıkıp tek başına iktidar olacağını, başbakan olacağını söylemesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

“PAZAR GÜNÜ SANDIKLARA KOŞULSUN”

Küçük, seçim kampanyasının yarın saat 18.00’de tamamlanacağına ifade ederek, Pazar günü UBP’yi tek başına iktidara getirecek şekilde hep birlikte sandıklara koşulmasını istedi ve herkese teşekkür etti.

Miting, Kıbrıslı sanatçı Işın Karaca’nın şarkılarıyla sona erdi.

[gallery ids="3327,3328,3329,3330,3331,3332,3333,3334"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76