• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 29 °C
  • Girne 29 °C
  • Mağusa 31 °C
  • İskele 31 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 29 °C

Kurultaya tek adayla gidiliyor!

Kurultaya tek adayla gidiliyor!
Toplumcu Demokrasi Partisi’NİN (TDP), 4’üncü Olağan Genel Kurulu 17 Kasım Pazar günü yapılıyor. Genel Başkanlık adaylığına şu ana kadar sadece...

Toplumcu Demokrasi Partisi’NİN (TDP), 4’üncü Olağan Genel Kurulu 17 Kasım Pazar günü yapılıyor. Genel Başkanlık adaylığına şu ana kadar sadece Genel Sekreter Cemal Özyiğit’in başvurduğu kaydedildi.

Genel Sekreter Cemal Özyiğit bugün TDP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, kendisinin Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Genel Başkanlığa bugün saat 17.00’ye kadar başvurulabilecek. 40 üyenin seçileceği parti meclisi için ise Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvuru kabul edilecek.

TDP 4’üncü Olağan Genel Kurulu 17 Kasım Pazar günü saat 14.00’de Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi’nde gerçekleşecek.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 28 Temmuz 2013 tarihinde yapılan milletvekilliği Genel Seçimlerinde, TDP’nin bir önceki seçimlere oranla oylarını artırsa da, hedeflediği sonucu alamadığını söyledi.

“ÇAKICI, HEDEFLERE TAŞIYAMADIĞI İÇİN İSTİFA KARARI ALDI”

Özyiğit, Genel Başkan Mehmet Çakıcı’nın, “birçok gelişmiş demokrasilerde sıklıkla karşılaşılan, fakat ülkede görmeye alışkın olunmadığı şekilde, Genel Başkan olarak belirlediği hedeflere partiyi taşıyamadığı için Genel Başkanlık görevinden istifa ettiği ve ileriki dönemde aday olmayacağını belirttiğini” kaydetti.

Amaçlarının “geçmiş dönemlerde yapılan hataları tekrarlamamak, dünden daha fazla çalışmak, daha kucaklayıcı ve bilimsel olmak, partinin kurumsallaşmasını tamamlamak ve daha geniş kadroları hareketlendirerek, parti ve halk için çıtayı daha yukarılara taşımak” olduğunu dile getiren Cemal Özyiğit, daha güçlü bir TDP’ye büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

“HÜKÜMETTEKİ TEMEL FARK TDP’NİN YER ALMAYIŞI”

Geçiş hükümeti döneminde oluşan olumlu havadan sonra bugün görevde olan hükümet yönetiminde daha çok olumsuzlukların öne çıktığını ileri süren Özyiğit, “Dikkatiniz çekmek isterim ki, Geçici Hükümetle bugün görevde olan hükümet arasındaki temel farklılık, TDP’nin bugünkü hükümette yer almayışıdır. TDP, gerek muhalefette, gerekse iktidarda tutarlı ve kararlı duruşuyla fark yaratan bir partidir” ifadelerini kullandı.

Parti Genel Başkan adaylığı için mümkün olan en doğru adımı atmaya çalıştıklarını kaydeden Özyiğit, “Bugün bu adımı atmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Elbette, toplumun takdirini toplamış ve TDP Genel Başkanlığı’nı yürütebilecek donanımda olan birçok arkadaşımız mevcuttur, ancak önemli olan ben dahil bu kişilerden birini Başkan olarak seçmek değil, tüm bu arkadaşlarımızdan mümkün olan en fazla verimi alabilecek şekilde bir kadro oluşturmaktır” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615