• BIST 116.516
  • Altın 165,528
  • Dolar 3,9262
  • Euro 4,8193
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Güzelyurt 21 °C
  • Lefke 25 °C

Kurultay öncesi İlçe Başkanları konuştu

Kurultay öncesi İlçe Başkanları konuştu
Kıbrıs Ada Haber - Şermin SarroDemokrat Parti Ulusal Güçler Olağan Genel Kurultayı'na sayılı günler kala DP-UG İlçe Başkanları Kıbrıs Ada Haber'e...

Kıbrıs Ada Haber - Şermin Sarro

Demokrat Parti Ulusal Güçler Olağan Genel Kurultayı'na sayılı günler kala DP-UG İlçe Başkanları Kıbrıs Ada Haber'e konuştu.

2 Şubat 2014’te gerçekleşecek olan DP Ulusal Güçler Olağan Genel Kurultayı ile ilgili ilçe başkanlarının ortak görüşü, Genel Başkan Serdar Denktaş'ın genel başkanlık yarışını alacağı yönünde.

İlçelerinin durumunu değerlendiren ilçe başkanları, Denktaş'ın büyük ölçüde desteklendiği görüşünü ortaya koydu.

DP-UG Güzelyurt İlçe Başkanı Türkay Tokel, kişisel görüşünü açık olarak ortaya koymasının doğru olmayacağını belirtirken, diğer ilçe başkanları ise desteklerinin Genel Başkan Serdar Denktaş'tan yana olduğunu açıkladı.

Tokel, "İlçe başkanı olarak kendi tarafım olamaz. Ancak öngörümü sorarsanız Serdar Denktaş yarışı alacak" dedi.

Hükümette bulunan partide istikrarın devamının gerekliliği üzerinde duran Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan, "uçak havadayken pilot değiştirilmez" diyerek, Genel Sekreter Bengü Şonya'nın "uçak kalkmak için pilotunu bekliyor" söylemine atıfta bulundu.

Mağusa İlçe Başkanı ve Milletvekili Fikri Ataoğlu, bütünselliği korumak adına mevcut genel başkanın desteklenmesi gerektiği görüşünü ortaya koyarken, "ancak kim kazanırsa kazansın bütünselliği korumaya devam edeceğiz" dedi.

Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu da, "Lefke bölgesi tam bir birlik ve bütünlük içinde başkandan yana" dedi. Mavioğlu, "Genel Başkan Serdar Dektaş'ın, bölge ile ilgili verdiği sözler olduğunu hatırlatarak, "Genel Başkan'ın bir kez daha desteklenmesi gerekir" şeklinde sitemli göndermede bulundu. Mavioğlu, "Genel Başkanımız Serdar Denktaş'ın bölgeyle ilgili verdiği sözleri tutması, gelecekte de onun için belirleyici olacaktır" dedi.

DP-UG İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu da, ülke sorunlarını çözebilecek tecrübeye sahip tek adayın Denktaş olduğunu dile getirerek, "Başbakanlık yapabilecek tek genel başkandır" dedi. Kurultay yarışı ile ilgili Genel Başkan Serdar Denktaş'a karşı destek yanında tepki de olduğunu kaydeden Cennetoğlu, ancak Denktaş'ın yarışı yüzde 75-80 oranında alacağı öngörüsünde bulundu.

BEYSAN: İSTİKRARIN DEVAMINDAN YANAYIZ

Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan, hükümette ve parti içindeki istikrarın devamı açısından Genel Başkan Serdar Denktaş'ın başkanlığının devamının gerekliliğini savundu.

Beysan, iktidarda olan bir parti olarak istikrarın devamlılığının önemine vurgu yaparak, "uçak havadayken pilot değiştirilmez" dedi.

"Hükümette olan bir partide başkanın değiştirilmesi doğru değildir. Bu nedenle desteğimiz Serdar beyden yanadır" diyen Beysan, "Lefkoşa ile birlikte tüm ilçelerde Serdar bey öndedir" dedi.

CENNETOĞLU: YÜZDE 75-80 ORANINDA YARIŞI ALIR

İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu, ülkenin sorunlarını çözebilecek tecrübeye sahip tek kişinin Genel Başkan Serdar Denktaş olduğunu savunarak, "Genel Sekreter Bengü Şonya'ya saygımız sonsuzdur, ancak desteğimiz genel başkanımızdan yanadır" dedi.

"Ülkede başbakanlık yapabilecek tek genel başkan Serdar Denktaş'tır" diyen Cennetoğlu, Serdar Dektaş'ın yüzde 75-80 oranında yarışı alacağı öngörüsünü dile getirdi.

Cennetoğlu, Serdar Denktaş'a destek verenler yanında tepkili olan bir kesim de olduğunu dile getirirken, tepkili olanların Başkan adaylarından Genel Sekreter Bengü Şonya cephesine kayacağı düşüncesini dile getirdi.

"LEFKE BİRLİK İÇİNDE BAŞKANDAN YANA"

Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu, "bütün gücümüzle Başkan'dan yanayız. Tüm bölge tam bir birlik ve beraberlik içinde" diyerek, Serdar Denktaş'a olan desteğini açık bir şekilde ifade etti.

Denktaş'ın Lefke bölgesi için verdiği sözleri yerine getirmesi beklentilerini de dile getirerek, imalı sitemde bulunan Mavioğlu, "bölgemizle ilgili sözlerini yerine getirmesi, gelecekte belirleyici olacaktır" ifadesini kullandı.

"Genel Başkan Denktaş'ın bir kez daha desteklenmesi gerekir" diyen Mavioğlu, "Lefke bölgesi olarak tüm gücümüzle Serdar Denktaş'ın yanında olacağız" ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

"GEÇMİŞTE YAŞANANLARI TEKRAR YAŞAMAMAK ADINA..."

Mağusa İlçe Başkanı Fikri Ataoğlu, geçmiş dönemlerde yaşananların tekrar yaşanmaması adına, bütünselliği korumanın önemine değinerek, mevcut genel başkanın devamından yana olunması gerektiği üzerinde durdu.

Ataoğlu, "arkadaşlara tavsiyem geçmiş süreçte yaşananları, tekrardan yaşamamak adına duyarlı hareket etmeleridir" dedi.

"Hedefimiz Genel Başkanımızı Başbakan yapmaktır" diyen Ataoğlu, "bütünselliği korumak adına seçilen kim olursa olsun tepki koyacak değiliz" dedi.

"YARIŞI SERDAR DENKTAŞ ALACAK"

Güzelyurt İlçe Başkanı Türkay Tokel, ilçe başkanı olarak bütün adaylara eşit mesafede olduğunu kaydetti.

"İlçe başkanı olarak kendi tarafım olamaz. Ancak öngörümü sorarsanız Serdar Denktaş yarışı alacak" diyen Tokel, "ilçenin durumu büyük ölçüde Serdar Denktaş'ı destekleyecek gibi görünüyor" dedi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615