• BIST 1.455
  • Altın 490,312
  • Dolar 8,2971
  • Euro 10,0938
  • Lefkoşa 27 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 28 °C
  • İskele 28 °C
  • Güzelyurt 26 °C
  • Lefke 27 °C

Küçük istifa kararını sundu!

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Yönetim Kurulu (GYK), partinin olağan genel kurulunun öne çekilerek 26 Ekim’de gerçekleştirilmesini, istifa kararını...
Küçük istifa kararını sundu!

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Yönetim Kurulu (GYK), partinin olağan genel kurulunun öne çekilerek 26 Ekim’de gerçekleştirilmesini, istifa kararını sunan Genel Başkan İrsen Küçük’ün de görevini bu tarihe kadar sürdürmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

UBP GYK’nın dün aldığı tavsiye niteliğindeki kararlar, Ramazan Bayramı sonrasında toplanacak Parti Meclisi’nde görüşülecek.

UBP’den alınan bilgiye göre, Parti Meclisi’nin bugün saat 16.00’da yapılacağı açıklanan toplantısı bayram sonrasına ertelendi.

KARARLAR...

UBP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen GYK toplantısında alınan kararlar açıklandı.

Açıklamada,  Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri sonrasında yapılan değerlendirmeler ve yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekilerek, “UBP’nin  süratle yaralarının sarılmasına, yeniden yapılanmasına gerek duyulduğu kanaatine varılmıştır” denildi ve bu amaçla alınan kararlar 6 madde halinde şöyle  sıralandı:

1-GYK, Olağan Genel Kurul’un öne çekilerek 26 Ekim 2013’te yapılmasını, istifa kararını sunan Genel Başkan Sayın İrsen Küçük’ün bu tarihe kadar görevi sürdürmesi kararını oy birliği ile üretmiştir.

2-GYK, yaptığı çok yönlü değerlendirmeler ışığında olağan erken kurultay hazırlıklarının zaman darlığı nedeniyle aralıksız çalışma gerektirdiğini dikkate alarak, tüm ilçe kademelerinin görev ve yetkilerini resen kullanma kararı almıştır.

3- GYK 28 Temmuz Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri sonrasında oluşan Meclis aritmetiğine göre kurulacak olan muhtemel koalisyon hükümeti çalışmalarında ve görüşmelerinde görev alacak komiteyi belirlemiştir. Buna göre, komite Genel Başkan, Genel Sekreter ve üç milletvekili Hüseyin Özgürgün, Nazım Çavuşoğlu ve Ünal Üstel’dan oluşmuştur.

4-GYK yaptığı istişareler ışığında Ulusal Birlik Partisi Meclis Grup Başkan Vekillikleri için Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün ve İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu’nun bildirilmesini karara bağlamıştır.

5- GYK, Ulusal Birlik Partisi 28 Temmuz Erken Genel Seçimleri’ndeki 1,718,240 TL (Bir Milyon yedi yüz on sekiz bin iki yüz kırk) şeklinde oluşan bütçeyi onayladı.

6- GYK, Erken Genel Seçimlerinde ortaya çıkan seçim sonuçlarının Ulusal Birlik Partisi bağlamında değerlendirilmesine yönelik bir komitenin oluşturulmasına karar vermiştir.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76