• BIST 1.408
  • Altın 462,891
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 21 °C

Küçük: "CTP-BG ezan seslerine kulak vermedi"

 Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Gazimağusa'da düzenlediği mitingde konuşan Genel Başkan İrsen Küçük, “28 Temmuz’un müjdesini bu akşam Namık...
Küçük: "CTP-BG ezan seslerine kulak vermedi"

 

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Gazimağusa'da düzenlediği mitingde konuşan Genel Başkan İrsen Küçük, “28 Temmuz’un müjdesini bu akşam Namık Kemal Meydanı’ndan bizlere verdiniz, bir kez daha anladım ki bu iş tamamdır” dedi.

UBP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre mitingin açılış konuşmasını UBP Örgütleme ve Eğitim işlerinden de sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Teoman Kuran yaptı. UBP’nin Gazimağusa İlçesi Milletvekili adaylarının takdiminden sonra UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Sunat Atun da bir konuşma yaptı.

CTP-BG, DP -UGve TDP hükümetinin oluşumunu eleştiren Küçük, hükümetin attığı adımların doğru adımlar olmadığını iddia etti. Küçük, “CTP-BG ve DP-UG’nin geçmişine bakıldığında, her iki parti de ülke yönetiminde sabıkalı olmuştur” dedi.

Üçlü koalisyon hükümetinin seçimle gelmediğini ve halkın iradesini yansıtmadığını savunan Küçük, “Bu hükümet CTP-BG’nin sabıkalı icraatlarını aklayabilmek için kurulmuştur. Başbakan da basın toplantılarıyla CTP-BG’yi aklamaya çalışmakta ve birçok yalan evrakı kamuoyuna sürmeye, basın toplantılarıyla kamuoyuna aldatmaya çalışıyor” dedi.

Küçük, UBP hükümeti döneminde CTP-BG ile ilgili dokuz tane dosyanın savcılığa, polise intikal ettirildiğini ileri sürdü.

“ŞEFFAF DEĞİLLER”

Hükümetin icraatlarında şeffaflık olmadığını iddia eden Küçük, “Bir ayda 4 kez akaryakıt ve tüp gaza zam yapan bu hükümetin halkı düşündüğüne inanmak da mümkün değildir. Bunların tek düşüncesi maaşları ödeyebilmek için zam yapmaktır" dedi.

Küçük, "Sorarım Sayın Başbakana, ‘Siz akaryakıta akaryakıttaki artış kadar mı, yani borsa fiyatındaki artış kadar mı zam koydunuz? Yoksa aybaşında maaşları ödeyebilmek için yeni bir vergi mi getirdiniz?” diye sordu.

Hükümetin maaşları UBP döneminde Türkiye ile imzalanan protokole uyacağına dair imza atması üzerine ödeyebildiğini iddia eden Küçük, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunu bile halktan sakladılar. Ortaklarından da sakladılar. Nihayet Sayın Başbakan’dan geçen gün yanıt geldi ve ‘imzaladım’ dedi. Sayın Çakıcı da cesurluk yaparak, ‘Başbakan imza atarsa hükümetten desteğimizi çekeriz’ demişti. Ama Çakıcı’dan hareket yok 3-5 günlük da olsa koltuk tatlı geldi.”

Küçük, son günlerde bazı belgelerin gündeme geldiğini söyleyerek, belgelere bakıldığında CTP-BG döneminin içyüzünü görmenin mümkün olduğunu savundu.

Küçük, şöyle devam etti:

“Mehmet Ali Talat ve o zamanın Maliye Bakanlığı müsteşarı yaptıkları söyleşide, ‘Bütçeyi batırdık, Türkiye’ye yalan söyledik, ekonomide hiçbir uğraş vermedik’ diye itiraf ediyorlar. Mehmet Ali Talat ne diyor?  ‘Bu beceriksiz hükümetin bir iş yapacağına inanmıyorum’ diyor Bunlar apaçık her dönem yalana, iftiraya başvuran partilerdir. Dolayısıyla bunların icraatları değişmez. Şimdi de Mehmet Ali Talat soruyor Maliye Bakanına, ‘Öğrenci taşımacılığında bu artış nerden kaynaklanır?’ Maliye Bakanının cevabı, ‘Bakanlar Kurulu kararının içerisine taşımacılık yapılmayan okulları da kattık, dolayısıyla para yükseldi’”

Küçük, şimdiki İçişleri Bakanının kendileri döneminde 97 kişinin vatandaş yapıldığını ama bu sayının UBP döneminde 4 bin -5 binleri geçtiğini söylediğini belirterek, “Bu bir şikâyet anlamındadır. Bir gerçeği göz ardı etmemek lazımdır. Bu ülkede 10 yıl, 15 yıl 20 yıl kalan kardeşlerimize 10 mühre, 20 mühre sahip kardeşlerimize daha ne kadar zaman vatandaşlık vermeyeceğiz? Biz UBP olarak görevimizi yapıyoruz, iktidara geldiğimizde de bu icraatlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

“ANAVATANLA İLİŞKİLERİ BİZ YENİDEN CANLANDIRDIK”

İrsen Küçük, CTP-BG ve DP-UG’nin 2009 yıllına kadar Anavatan'la KKTC'nin arasını açtığını iddia etti. Küçük, “Anavatanla ilişkileri biz yeniden canlandırdık. Kalkınma hamlelerimize katkı koyan Anavatanımıza bu Namık Kemal Meydanı’ndan bir kez daha teşekkürlerimi sunarım” dedi.

İnsanların inançları doğrultusunda hükümetlerin tedbir alması gerektiğini söyleyen Küçük, “Kendi dönemlerinde yasakladıkları kuran kurslarını biz Eğitim Bakanlığımızın denetiminde yeniden açtık diye, bu ülkede İlahiyat Fakültesi açtık diye, Hala Sultan Kolejinin açılmasına izin verdik diye bizi suçluyorlar. Demokrasiye ve insan haklarına inanıyorsanız, halkın istemlerini yerine getireceksiniz. Biz bu hizmetleri yaptık ve pişmanlık duymayız” dedi.

"CTP-BG EZAN SESLERİNE KULAK VERMEDİ"

"Ben az önce bu meydana gelirken Lefkoşa’dan bir arkadaş telefonla aradı ve Lefkoşa’daki CTP-BG’nin mitinginde ezan okunurken CTP-BG’nin ezan seslerine kulak vermeden mitinglerine devam ettiklerini belirtti” diyen Küçük, kendilerinin ezan sesleri yükselirken mitingi durdurduklarını söyledi.

UBP’nin yeniden iktidar olabilmesinin UBP’lilerin vuracağı mühürlere bağlı olduğunu belirten Küçük, “UBP dimdik ayaktadır, UBP dağ gibidir, biz yolumuza devam ediyoruz" dedi.

[gallery ids="3309,3310,3311,3312,3313"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76