• BIST 1.377
  • Altın 460,786
  • Dolar 8,0884
  • Euro 9,7271
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 23 °C
  • İskele 23 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 25 °C

KTEZO'DAN DP-UG oluşumuna destek!

Demokrat Parti (DP) Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Milletvekili adayları ile birlikte bugün Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı...
KTEZO'DAN DP-UG oluşumuna destek!

DP ktezo ziyaret etti

Demokrat Parti (DP) Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Milletvekili adayları ile birlikte bugün Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı (KTEZO) ziyaret etti.

Serdar Denktaş burada yaptığı konuşmasında, DP Ulusal Güçler’in Ekonomik Yapılanma ve Büyüme Programı ile ilgili Oda Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine detaylı bilgi verdi.

İş dünyasını iyi bilen bir parti olarak yıllardan beridir oluşturdukları ekonomi politikalarıyla küçük ve orta boy işletmelerin daha verimli, rantable ve kar eden konuma gelmesine zemin hazırladıklarını ifade  eden Denktaş, DP Ulusal Güçler iktidarında  küçük esnaf için “Basit Usulde Vergilendir-me (BUV)” uygulamasının hayata geçirileceğini ve bu kapsamda belirli bir yıllık cironun altındaki işlet-melere vergi muafiyeti sağlanacağını dile getirdi.

Yeni teşvik sistemlerinin uygulanmaya konmasına yönelik bir takım çalışmaları olduğunu da belirten DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, bu teşvik sisteminin uygulamaya geçmesiyle esnafın turizm ve eğitim sektörüne verilen teşviklerden faydalanmasının sağlanacağı üzerinde durdu.

Denktaş, teşvik sisteminde yapacakları değişiklikle ülke esnafının güçlenmesini sağlayacaklarını belirterek, şöyle konuştu; “Üniversite öğrencileri ve turistlere yönelik yalnızca KKTC’de geçerli olacak olan kredi kartları verilecek. Teşvik olarak belirlenen rakamlar bu kartların içinde olacak ve yalnızca ülkemizde kullanılacak. Bu kartlar sayesinde esnafımız kazanacak ve para ülkemizde kalacak.”

DP Ulusal Güçler iktidarında “Herşey dahil sistemi”nin gözden geçirileceğinin altını çizen Denktaş, “Otellerde konaklayan turistlerin harcamalarını çarşıda yapması sağlanacak” dedi. Denktaş, yapacakları düzenlemelerle tekelleşmeyi engelleyeceklerini de belirterek, denetlemeye yönelik sivil toplum örgütlerinin etkin olacağı ciddi bir proje hazırladıklarını söyledi.

Mazbatalarla ilgili yaklaşımlarını da anlatan Denktaş, bağımısz bir kuruluşun moderatörlük yaptığı alacaklı-verecekli arasındaki ilişkilerde faiz konusunda makul sonuçları doğurabilen bir yapı düşündüklerini belirterek, “Bugünkü mevcut ortamda faiz oranları, ana paranın bir katını aşamayacak şekilde olmalıdır” dedi.

Ülkemizde değişimi gerçekleştirmek ve reformları hayata geçirmek için Başbakanlığa talip olduklarını söyleyen Denktaş, “Bu nedenle Başbakanlık yetkisini istiyoruz. Bu yetki ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağımıza inancımız tam” dedi.

DP Ulusal Güçler İktidarında denetlenen, hesap verebilen bir dönem başlatacaklarını kaydeden Serdar Denktaş, “Biz kendimize güveniyoruz. Ekibimize, teknik kadromuza güveniyoruz. Ve yıllardır ortaya koyduğumuz ve geliştirdiğimiz programı hayata geçirmek, icraata dökmek için sizden destek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

HÜRREM TULGA: “DP ULUSAL GÜÇLER OLUŞUMUNU ODA OLARAK OLUMLU KARŞILADIK”

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga ise, İrsen Küçük hükümetini eleştirerek, Küçük hükümetinin odanın önüne büyük engeller koyduğuna dikkati çekti.

KTEZO’nun bu engeller karşısında büyük mücadeleler verdiğini kaydeden Tulga, UBP’den DP’ye geçen vekillerin kendilerine her zaman destek verdiğini, bu nedenle de DP Ulusal Güçler oluşumunu oda olarak olumlu karşıladıklarını belirtti.

28 Temmuz’da gerçekleşecek genel seçimler sonrası yeni oluşacak hükümetten beklentilerini de Serdar Denktaş ve adaylarla paylaşan Tulga, ülkede var olan sorunların çözülebilmesi için sil baştan bir yapılanmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Oda’nın faaliyetleri hakkında da konuşan Tulga, Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi’nden ilk kez 106 mezun verdiklerini anlattı. Yeni oluşacak hükümetten bu okulun ülkenin diğer bölgelerinde de açılmasını talep ettiklerini dile getiren Tulga, hükümetlerin böylesine düşük maliyetli ve istihdama dayalı eğitim sistemine destek vermesi gerekliliği üzerinde durdu.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76