• BIST 94.082
  • Altın 189,854
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Güzelyurt 22 °C
  • Lefke 25 °C

Kritik toplantıdan onay çıktı

Kritik toplantıdan onay çıktı
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Rum Futbol Federasonu (KOP) arasında  Zürih’te imzalanan anlaşma,  bugün toplanan  Genel Kurul’da...

ktff sertoğlu kulüpler toplantıKıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Rum Futbol Federasonu (KOP) arasında  Zürih’te imzalanan anlaşma,  bugün toplanan  Genel Kurul’da 43 kulüp başkanı tarafından oybirliği ile onaylandı.

Verilen onayla KTFF, bundan sonra atılacak adımlarla ilgili olarak yetkilendirildi.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, onayın oybirliği ile çıkmasının sevindirici olduğuna işaret ederek, “Bu bir son değil başlangıçtır, daha gidilecek uzun yolumuz var” dedi.

Sertoğlu, bu yolun başkanlar ve Kıbrıs Türk halkıyla birlikte yürüneceğini vurgulayarak, Kıbrıs Türk futbolunu ve Kıbrıs Türk halkını dünyayla buluşturmak için ilk adımı attık ifadesini kullandı.

Yapılacak çok şeyin olduğuna işaret eden Sertoğlu, destek veren bütün kulüp ve başkanlarına teşekkür etti.

sertoğlu2SERTOĞLU: “ENFORMASYONUN YILLARDIR YAPAMADIĞINI BİZ YAPIYORUZ, ÜLKEMİZİ TANITIYORUZ”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) KOP ile Zürih’te imzalanan anlaşmayı anlatmak ve konuyla ilgili görüşlerini almak için kulüplerle toplantı yaptı.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu saat 17.00’de başlayan toplantının açılışında yaptığı konuşmada, futbol federasyonuna nasıl başkan olduğunu ve sonraki 3 yılda futbol federasyonunun nerden nereye geldiğini anlatarak, başkan olduğu dönemdeki borçları kapatmak ve altyapı eksikliklerini gidermek için yaptıklarını ve muazzam bir gelişim sağladıklarını belirtti.

Tüm bunların yanında açılımın eksik olduğunu dünyayla kucaklaşamadıklarını ifade eden Sertoğlu, bu konuyla ilgili inanılmaz efor ve mesai harcayarak Zurih’te anlaşma imzalama noktasına kadar geldiklerini kaydetti.Sertoğlu, FIFA Başkanı ve Genel Sekreteriyle aynı masada Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı olarak yer almanın bile inanılmaz bir adım olduğunu vurgulayan Sertoğlu, sonrasında Kıbrıs Türk futbolunun dünyanın farklı noktalarında farklı ortamlarda konu edildiğini söyledi.

ktff futbol kulüpleri toplantı5 Aralık’ta Brüksel’de Mehmet Çağlar’ın Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kop gündemiyle konuşma yapacağını belirten Sertoğlu, “Bunları 3 yıl önce rüyamızda görsek hortlak gördük diye uyanırdık” dedi.

Sertoğlu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonunun dünyadaki her noktada konuşulur hale geldiğini söyleyerek, “Enformasyonun yıllardır yapamadığını biz yapıyoruz, ülkemizi tanıtıyoruz” dedi.

Bu olayı sonuçlandırmak için uğraştıklarını kaydeden Sertoğlu, bu çabaların Kıbrıs Türk Futbolunu dünyayla buluşturana kadar da devam edeceğini belirtti.

Tüm camiaya ve özellikle Orçun Kamalı’ya teşekkür eden Sertoğlu, konuyla ilgili sert açıklamalar yapıldığını da bildiğini ancak bunları es geçmenin daha doğru olacağına inandığını söyledi.

sertoğlu3Sertoğlu, daha yolun çok başında olduklarını gidilecek çok yol olduğunu belirterek, önlerinde hala haftalarca aylarca sürecek görüşmeler olduğunu, tek sayfalık metnin altını doldurmak için çok çalışmaları gerektiğini kaydetti.

“Bu Kıbrıs Türk Futbolu için tarihtir ve kulüp başkanları onay verirse Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu resmen UEFA ve FIFA da taraftır” diyen Sertoğlu, futbolun tüm paydaşlarının UEFA’ya FİFA’ya üye olacakları bir adım atacaklarını belirtti.

Sertoğlu, bu anlaşmalar sonrasında futbolun artık daha sistemli ve adaletli olacağını dile getirerek, en az 3 yıllık bir geçiş süresine ihtiyaçları olacağını ve bu dönemde kulüpleri geliştirmeleri gerektiğini kaydetti.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615