• BIST 1.395
  • Altın 463,861
  • Dolar 8,0612
  • Euro 9,6977
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 30 °C

Konsomatris başına 2 bin 500 TL vergi!

Rana SARRO/ Kıbrıs Ada HaberAvukat Hasan Yücelen, gece kulüplerine yapılan baskınlar ile ilgili çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve "Fuhuş hem...
Konsomatris başına 2 bin 500 TL vergi!

Rana SARRO/ Kıbrıs Ada Haber

Avukat Hasan Yücelen, gece kulüplerine yapılan baskınlar ile ilgili çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve "Fuhuş hem yasak, hem gelin yapın’ deniliyor" dedi.

Avukat Hasan Yücelen; “Devlet burada sahtekârlık yapıyor” diyerek, gece kulüplerinde konsomatris adı altında çalıştırılan kadınlar için devletin gece kulüplerinden vergi aldığı ve kadınların sağlık kontrolünden geçirildiğine dikkati çekti.

Kıbrıs Ada Haber’in güvenilir kaynaklardaın edindiği bilgilere göre ise, ülkede faaliyette olan her gece kulübü devlete ‘3 saatlik bir program üzerinden’ vergi ödüyor ve her konsomatris için; 2 bin 500 TL vergi veriyor.

“Ülkeye fuhuş için getiriliyorlar”

Polisin gece kulüplerine baskın yaparak, şahısları tutuklamasının yanlış olduğunu vurgulayan Avukat Yücelen; “Bu kadınlar ülkeye fuhuş için getiriliyor. Artık gerçeklerin konuşulması gerekir. Aksini iddia eden varsa ben mesleği bırakırım” dedi.

“Bu ahlaksız bir devlet yapısıdır”

Avukat Yücelen; “Bir yandan serbest bırakılarak, insanlar teşvik edilecek diğer yandan da, Ceza Yasası’na göre insanlar tutuklanacak. Bu ahlaksız bir devlet yapısıdır. Suçlu burada yüzde yüz devlettir” diye konuştu.

“Polisler oralarda ne yapıldığını bilmiyor mu?”

Gece kulüplerine son dönemlerde yapılan baskınları işaret eden Avukat Yücelen; “kontroller daha önce de yapılıyordu ancak basına bu kadar yansıtılmıyordu ve bu kadar fazla baskın yapılmıyordu. Oraya giden polisler ne yapıldığını bilmiyor mu? Herkes biliyor ama herkes kendine göre, göz yumuyor” dedi.

“Ya kapatılmalı, ya da serbest bırakılmalı”

Gece kulüplerinin ya serbest bırakılması ya da kapatılması gerektiğini vurgulayan Yücelen, “Hem yasaktır hem de gelin yapın deniyor. Bu nasıl bir devlet anlayışıdır?” diye de sordu. Av. Yücelen, polisin basına teşhir edeceği tehdidinde bulunarak, yakaladığı kişilere gönüllü ifade imzalatıldığını da ileri sürdü.

Kadın başına ne kadar vergi?

Kıbrıs Ada Haber’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre ise, faaliyette olan her gece kulübü devlete ‘3 saatlik bir program üzerinden’ vergi ödüyor.  Her konsomatris için; 2 bin 500 TL vergi veriliyor. Gece kulübünde konsomatris adı altında çalışan kadınlar, her hafta devlet hastanesinde sağlık kontrolünden geçiriliyor. 3 ayda bir 180- 300 TL ücreti ödenerek, kan tahlili yapılıyor. Polisin son 7 aydır gece kulüplerine yaptığı fuhuş baskınlarını artırdığı belirtiliyor.

 

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76