• BIST 1.408
  • Altın 461,161
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 21 °C

İşte Denktaş'ın basına açıkladıklarının tam metni

Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Merit Otel’de basın toplantısı düzenliyor. Saat saat 10:00’da başlayan basın toplantısı...
İşte Denktaş'ın basına açıkladıklarının tam metni

Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Merit Otel’de basın toplantısı düzenliyor. Saat saat 10:00’da başlayan basın toplantısı sürüyor. Serdar Denktaş'ın basın açıklamasının tam metni şöyle:

Seçimler ile bir şekilde ilgilenen her kesim için oldukça yorucu, bir o kadar da ilginç bir seçim dönemini geride bıraktık. Seçime giren, kazanan ve kazanmayan tüm adayları kutlamak isterim. Oy kullanan kullanmayan veya kullanamayan tüm vatandaşlarımızı da ayni şekilde kutlamayı bir görev bilirim.

Şu an içine girdiğimiz süreçte,varsa kırgınlıklar, hayal kırıklıkları ve hatta kızgınlıklar geride kalmalı, ve el birliği, hedef birliği içerisinde kolkola girmek suretiyle yolumuza devam etmeliyiz.

OYLARIMIZI % 125 ORANINDA ARTTIRDIK

Seçim sonuçlarını DP Ulusal Güçler olarak değerlendirdiğimizde ,2009 seçimlerine oranla oylarımızı yüzde 125 oranında arttırmış olduğumuzu görüyorüz. Bu nedenle halkımızın partimize gösterdiği ilgiden dolayı müteşekkir olduğumuzu belirtmelim.

Seçimin ortaya koyduğu dengeyi değerlendirdiğimizde ise halkımız sandığa giderek koalisyon hükümeti kurulması yönünde bir irade ortaya koymuştur. Geride kalan süreç içerisinde ise partimizin yetkili kurulları, bu iradeyi göz önüne almış ve değerlendirme toplantıları yapmıştır. Konu enine boyuna partimiz yetkili kurulları tarafından tartışılmıştır. Söz konusu koalisyonun ise hangi partiler arasında kurulacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. Ancak bir gerçek varki, geçmiş Başbakan döneminde ortaya konulan politikalar halkımız tarafından onay görmemiştir.

İşte tam da bu nedenle, oluşacak yeni hükümet halkımızın her kesimi ile sağlıklı bir dialog oluşturmayı, halkımızın her kesimini kucaklayabilmeyi sağlayabilecek bir yaklaşım içinde olmayı başarmak zorundadır.

SEÇMENİMİZİN MESAJLARI

Değerli arkadaşlar, seçim öncesi yaptığım son basın toplantısında, “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın devri bitti. Siz, biz, diye bir şey yok. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu yüzden yapılacak yanlış bir seçimin yaratacağı sonuçlar hepimize aynı mesafede duruyor. Sadece, siyasiler değil seçmen de zihniyet değiştirmelidir” demiştim. Seçmenimizin zihniyetini değiştirdiğinin önemli mesajlarının seçim sonuçlarına yansıdığını düşünmekteyim.

Biz seçmenimizin mesajlarını doğru okuduğumuza inanıyoruz.

Peki, nedir bu mesajlar?

Seçmenimiz diyor ki;

-Bizi dikkate almayan politikacıları, biz de dikkate almayız.

-Ekibini yönetemeyenlere, değil  ülkeyi yönetme hakkını, Cumhuriyet Meclisi’nde bizi temsil hakkını dahi vermeyiz.

-Kaos yaratana değil, uzlaşma kültürünü, hoşgörüyü davranış biçimi olarak benimseyene değer veririz.

-Meclis’e gönderdiğimiz 23 yeni milletvekili, değişim ve yenilenme arzumuzun en önemli göstergesidir.

-Tutarsız politikalara, istikrar adı altında “illallah” dedirten istikrarsızlıklara artık tahammülümüz yoktur.

-Rüzgar nereden eserse, o yöne meyleden zayıflıkları artık görmek istemiyoruz.

-Bölücü değil, bütünleştirici yaklaşım sergilensin istiyoruz.

-Halkın hakkının savunulacağı sözü ile vize alanların, halka yaptığı haksızlıkları artık unutmuyoruz. Vaatlere kanmıyoruz.

-Bu aşamada, hiçbir partiye tek başına Hükümet kurma görevini vermiyoruz. Toplumun tüm kesimlerine eşit mesafede duracak, hepsini eş zamanlı kucaklayacak bir koalisyon Hükümetini tercih ediyoruz

SEÇMEN’İN DP ULUSAL GÜÇLER’E MESAJI

Değerli Basın Mensupları,

Biz halkımızın tüm siyasi partilere vermiş olduğu bu mesajı doğru algıladığımıza inanmaktayız. Ve elbette verilen bu mesajın içerisinden kendi payımıza düşenleri de değerlendirmek suretiyle DPUG olarak şu mesajı halkımızın bize iletttiğine inanıyoruz;

-DPUG doğru bir yapılanmadır ve bizim buna desteğimiz vardır.

-Genel Başkanı, doğru bir yaklaşım sergilemiştir. Onaylıyoruz.

-Kalıcı olduğuna inandığımız bu yapılanmanın, istikrarlı duruşunu izlemek için biraz zamana ihtiyacımız var.

Seçmenimizden almış olduğumuz bu mesajları da el birliği ile iyi anladığımızı göstermek için tüm gayretimizi ortaya koyacağımızı arkadaşlarımla birlikte ifade etmek istiyorum.

Seçim süreci içerisinde aday olup ipi göğüsleyemeyen arkadaşlarımız, özellikle Afet Özcafer, İlkay Kamil ve Türkay Tokel ile ayrıca aday adaylığı sürecinden itibaren yanımızda duran dostlarımız, çıkacağımız bu zorlu yolculukda yine bizlerle beraber bu yolu yürümeye devam edeceklerdir. Onların partimize ve demokratik yaşantımıza yapmış oldukları önemli katkı hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Yemin töreninden itibaren,DPUG olarak ,gerek milletvekili grubu gerekse yetkili kurullar ile atacağımız her adımda , halkımızın hayat kalitesini yükseltmeyi, devlete ve siyasete güvenini artırmayı hedef bilecek , adaletli  bir idareyi hissetmelerini sağlayacak  bir tutum içerisinde olacağız.

AMACIMIZ DEĞİŞİMDİR

DP Ulusal Güçler ülkemizi yenilemeyi, değişimi ve devletimizi yüceltmeyi kendisine amaç edinmiş bir partidir. Ülkemizi gençlerimizin terk etmeyeceği, kendi geleceklerini kendi ülkelerinde kurabilecekleri bir seviyeye ulaştırmayı görev olarak kabul etmekteyiz.

Yetkili kurullarımız, içine gireceğimiz yeni süreçte Ana Muhalefet görevini yürütme de dahil olmak üzere tüm olasılıkları değerlendirmiş ve DP Ulusal Güçler’in ülkemizi yenileme ve değişimi gerçekleştirme yönünde ortaya koyduğu vizyonu gerçekleştirebilecek bir koalisyonda bulunmamızı uygun görmüştür.

Bu noktada biz siyasetçilere düşen görev ülkemiz için yeni bir gelecek kurmaktır. DP Ulusal Güçler olarak bu görevin bilinciyle hareket edeceğiz.

Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağına inandığımız “Geleceğin Yol Haritası” parti programımızın yanı sıra bölgesel kalkınma projelerimizin hayata geçmesi bizim için çok önemlidir.

MUTLAK HÜKÜMETTE OLMALIYIZ GÖRÜŞÜNDE DEĞİLİZ.

DP Ulusal Güçler olarak mutlak hükümette yer almalıyız şeklinde bir görüşümüz yoktur, olamazda… Bu çerçevede, koalisyon görüşmelerinde paydaşlarımızla müzakere edeceğimiz şey kaç bakanlığın hangi ortakta olacağı değil, ülkemizi kalkındırmak, devletimizi yücelterek güçlü kılacak hükümet programını hangi partiyle yapabileceğimizdir.

ÖN ŞARTIMIZ ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR

Ortaya koyduğumuz vizyonu benimseyen bir partiyle koalisyon hükümetinde yer almak düşüncesindeyiz. Bu noktada ön şartımız ülkemizin geleceğidir. Aksi halde herhangi bir koalisyon modelinde yer almamız söz konusu olamaz. DP Ulusal Güçler gerektiğinde muhalefette kalarak  halkımızın çıkarlarını en üst seviyede koruyacak bilgi birikim imkan ve kabiliyete sahiptir.

SİL BAŞTAN YENİLENME

Tüm unsurları yan yana getirdiğimizde ortaya çıkan tablo mevcut sistemin bizi bir yerlere götüremeyeceğidir. Bu nedenle DP Ulusal Güçler olarak ülkemizi sil baştan değiştirecek bir hükümet programını ortaya koyabilecek koalisyon ortaklığı olabilmesi halinde, hükümette yer alabileceğimizi belirtmek isterim.

Değerli Basın Mensupları

Ülkemizin ulaşmış olduğu noktada esasen gerekli olan doğru bir vizyon ve program çerçevesinde tüm partilerin içinde yer aldığı bir uzlaşı hükümeti oluşturarak, önümüzdeki bir yıllık süreyi insanımızın geleceği için gerekli reformları yapmaya adamak, atılabilecek en güzel,en büyük adım olarak önümüzde durmaktadır.

Ütopik olarak görülen bu savımızı süreç içerisinde de görüşme yapacağımız partilere de iletmek düşüncesindeyiz. Bunu başarabilmenin ve elbirliği ile ülkemizin geleceğini oluşturmanın hayalini bile sizler vasıtası ile halkımızla paylaşmaktan büyük bir heyecan duymaktayız.

Bilinmesini isteriz ki, önümüzdeki beş yıllık süre içerisinde, kendi hırslarımızdan çok insanımız için çalışma azmi, kendi aklımızdan çok ortak akılı kullanma istencimiz hep ön planda tutulacak, gerektiği anlarda gereken özveri bizler tarafından kullanılacaktır.

Dirayetli,ne istediğini bilen ve bu doğrultuda çalışan, halkımızın esenliği için gözünü budaktan sakınmayacak, sözünü söylemekten geri durmayacak, halkın bütününü kucaklayabilecek iyi bir yönetime acil ihtiyaç vardır.

DPUG olarak biz, böylesi bir yönetim için çalışmaya varız. Geleceğimizi yenileyecek , bu ülkede varlığımızı perçinleyecek her adımı atmaya hazırız.

28 Temmuz seçimlerinde halkımızın bize verdiği mesajdan hareketle bugün bir kez daha, doğru dürüst bir gelecek için bu sahnede var olduğumuzu bir kez daha yineleriz

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76