• BIST 1.408
  • Altın 461,090
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 31 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 32 °C
  • İskele 32 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 31 °C

'İşkenceci Polisi Sesinden Tanırım' tanıtıldı

Işık Kitabevi’nin bu yıl “adalet” teması ile düzenlediği 26’ncı Kitap Fuarı dün gece açıldı.Lefkoşa Kızılbaş’taki Gençlik Merkezi’nde...
'İşkenceci Polisi Sesinden Tanırım' tanıtıldı

Işık Kitabevi’nin bu yıl “adalet” teması ile düzenlediği 26’ncı Kitap Fuarı dün gece açıldı.

Lefkoşa Kızılbaş’taki Gençlik Merkezi’nde (Kızılbaş Kilisesi) yer alan açılış töreninde Cenk Mutluyakalı’nın son kitabı “İşkenceci Polisi Sesinden Tanırım” ile Rum yazar Kiryakos Cambazis’in yazdığı “Bir Mitin İfşası” kitaplarının tanıtımı da yapıldı.

Fuar kapsamında Kızılbaş Kilisesi’nde yapılan indirimli kitap satışında, yerli ve yabancı yazarların en son kitaplarının yanında Kıbrıs konusundaki kitaplar da yer aldı.

Açılışta Shades of Black, Gommalar Cover Band ile Omorfo Blues Band mini konser verdi.

Oniki gün sürecek fuarda 31 Ağustos Cumartesi ile 1 Eylül Pazar günleri hariç her gece adalet içerikli bir panel veya söyleşi yer alacak.

Bu gece, Gazeteciler Birliği tarafından düzenlenen Hukuk ve Etik Bağlamında Medya, yarın gece eski Toplumcu Demokrasi Partisi Başkanı Mehmet Çakıcı, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile Demokrat Parti-Ulusal Güçler Başkanı Serdar Denktaş’ın katılacağı “Türkiye-Kıbrıs İlişkileri ve Adalet” konulu panel yer alacak. Paneller 20:30’da başlayacak.

Bu yıl fuarın konuğu Türkiyeli Gazeteci Yazar Ece Temelkuran olacak. Temelkuran, 3 Eylül Salı akşamı “Düğmelere Üfleyen Kadınlar” kitabı üzerine bir söyleşi yapacak.

MERLEN

Gençlik Merkezi’nde yer alan açılış töreninde konuşan Işık Kitabevi Nahide Merlen, adaleti en toplumsal ihtiyaç olarak gördüklerinden fuarın teması olarak kullandıklarını ifade etti.

Merlen, “Devletin yaşayan her bireye, eşit mesafede durmadığı; yandaşına, güçlüye partizanlığa arka çıktığı bir ülkede adalet olamaz. Halktan toplumdan yana bir devletten söz edilmediği, kamu sisteminin çöktüğü, yargının çözüldüğü bir toplumsal sistemde adaleti en toplumsal talep olarak belirledik” dedi.

Nahide Merlen, onurlu duruş ve ülkedeki üretime yaptıkları katkıdan dolayı geleneksel onur plaketini bu yıl Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’na verme kararı aldıklarını da belirtti.

PANEL PROGRAMI

Fuar’da yer alacak paneller; 29 Ağustos Perşembe “Kıbrıs Sorunu, Çözüm Arayışları ve Adalet”; 30 Ağustos Cuma “Sanat ve Etik”; 2 Eylül Pazartesi “Yeni Dünya Düzeninde Üretim, Paylaşım ve Adalet”; 3 Eylül Salı “Kuzey Kıbrıs’ta Adalet”; 5 Eylül Perşembe Azınlıklar, Mülteciler, Sığınmacılar, Göçmenler ve Dezavantajlı Gruplar“; 6 Eylül Cuma “Ortadoğu ve Dünyada Adalet”.

[gallery ids="10116,10117,10118,10119"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76